Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 08 lip 2024, 09:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2012, 17:37 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2012, 07:57
Posty: 18
Łukasz Bielecki napisał(a):
Jolanta napisał(a):
kotarski napisał(a):
Czy istniałaby w ogóle możliwość aby uzyskać od Państwa dodatkowe dane dotyczące imion rodziców osób wymienionych w bazie małżeństw?


W materiałach z których robiłam indeksację nie ma podanych rodziców (gdyby były - byłabym je podała). Być może w oryginałach metryk Tuliszkowa będących w posiadaniu Archiwum Diecezjalnego we Włocławku, są one odnotowane. Niestety metryki kościelne z terenów Wielkopolski często nie posiadają tych informacji.


Ściśle rzecz biorąc, Jolanta indeksowała z oryginalnych ksiąg kościelnych prowadzonych według starego schematu (po łacinie) w których na ogół nie zaznaczano imion rodziców. W AD a także w AP w Koninie są księgi prowadzone w "formacie" napoleońsko-kongresówkowym, w których są imiona rodziców. Chwilowo Jolanta nie miała jednak do nich dostępu, więc zindeksowała księgę łacińską.


Serdecznie dziękuję za informacje. Rozumiem, że być może pojawią się jeszcze imiona i nazwiska rodziców w przypadku indeksowania ksiąg z AP lub AD.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Aby zakończyć rok bez zaległości, dokonałem dziś aktualizacji bazy.

NOWE PARAFIE:

Pęczniew [pow. Turek]; Grzymiszew [pow. Turek]; Góra [pow. Kalisz]
oraz USC Jerzykowo [pow. Środa]; Podzamcze [pow. Kępno]

UZUPEŁNIENIA W PARAFIACH:
katolickich: Wtelno [pow. Bydgoszcz]; Goszczanów, Jeziorsko [pow. Turek]; Święciechowa [pow. Leszno]; Magnuszewice, Twardów [pow. Jarocin]; Siemianice [pow. Kępno]; Tubądzin [pow. Sieradz]; Ołobok [pow. Ostrów]; Koszuty, Bagrowo, Gułtowy [pow. Środa]; Kwieciszewo [pow. Mogilno]; Odolanów; Mokronos [pow. Koźmin]; Niechanowo [pow. Witkowo]; Lutynia [pow. Krotoszyn]; Szubin; Gosławice [pow. Konin]; Dobrosołowo, Giewartów [pow. Słupca]; Wyszyny [pow. Chodzież]; Lubcz [pow. Żnin]
ewangelickich: Grodzisk Wielkopolski; Nowy Tomyśl; Inowrocław; Książ [pow. Śrem]; Trzcianka [pow. Czarnków]
oraz USC Kórnik [pow. Śrem]; Lwówek [pow. Nowy Tomyśl]; Grodzisk Wielkopolski

W Klubie Dziesięciu Tysięcy witam Marię Mazurek, indeksującą parafie okolic Konina i Koła. Serdecznie dziękuję za pomoc w Projekcie Marii, a także wszystkim innym osobom, które się przyczyniły do jego rozwoju w minionym roku.

Wszystkim życzę, aby nowy rok 2013 był (jeszcze) lepszy od poprzedniego - oraz wielu nowych, ciekawych odkryć w bazie PP.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2012, 11:37 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2012, 22:32
Posty: 24
Lokalizacja: Sulechów
Witam serdecznie
Chciałabym podziękować wszystkim za ogrom pracy którą wykonali indeksujący i pomysłodawcy.
Dzięki projektowi znalazłam kilka istotnych faktów do swojego drzewa.
Mam świadomość że jestem pasożytem,dlatego też w miarę możliwości chciałabym się
zrewanżować.Niestety nie mam doświadczenia z indeksami :( ale chętnie się nauczę przy
waszej pomocy.Mieszkam w Sulechowie więc jakby co to służę.
Wdzięczna,z wyrazami szacunku i podziwu.Renata

_________________
Renata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2012, 12:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
julka napisał(a):
Niestety nie mam doświadczenia z indeksami :( ale chętnie się nauczę przy
waszej pomocy.Mieszkam w Sulechowie więc jakby co to służę.


Jeśli masz możliwość odwiedzać Archiwum Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, to znajduje się tam sporo ksiąg zawierających śluby, do których jeszcze nie dotarliśmy, szczególnie iż do niedawna znajdowały się one jeszcze w odpowiednich parafiach. Są to głównie parafie okolic Międzyrzecza, Babimostu i Wschowy. Jakbyś chciała się włączyć, to proszę o kontakt na lucas.bielecki@gmail.com

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 23:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Żeby dobrze zakończyć ten rok, dołożyłem przed chwilą jeszcze parafię Służewo [pow. Nieszawa] i trochę ślubów z par. Środa Wielkopolska, Jeziorsko [pow. Turek] i Morzysław [pow. Konin].

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 01:09 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Bardzo proszę o usunięcie mojego komentarza - Głuszyna 25/1870 Tomasz Biskupski i Józefa Popioł. Przepraszam za błąd.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Zrobione.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 16:00 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 20:25 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, 19:44
Posty: 67
Proszę o informację jak się przedstawia indeksacji pozostałej części małżeństw w parafii Rogalinek- czy ktoś to realizuje? Pozdrawiam Wojtek

_________________
Wojtek
_________________________
Poszukuję: Dobicki - okolice Minikowa, Wielkiej Starołęki, Sasinowa, Dachowa/ Kędziora- Kubalin/Bnin, Koralewski,Jaźwik- Poznań
Bartczak, Płóciennik - okolice Malanowa, Turka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Nikt się na tę parafię dotąd nie deklarował, zapraszam.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 21:27 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2011, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: DOMINOWO
...też z utęsknieniem czekam na materiały z Rogalinka...z góry dziękuję!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Jak nikt się nie zgłosi do indeksacji, to wszyscy poczekamy usque ad mortem. :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 23:13 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Zablokowano mi dostęp do bazy Projekt Poznan,prosze zatem o informacje kiedy będzie mi wolno z niej skorzystać? Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 23:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Blokada występuje, jak ktoś obciąża serwer przerywaniem przeszukiwania i ponawianiem go. Przez ok. 4 kolejne godziny nie można wtedy zadać tego samego zapytania. Ale inne można.

Przy obecnie występującym tłoku na serwerze daje to (ponawianie przeszukiwania) efekt taki mniej więcej, jak wpychanie się do kościoła akurat wtedy, jak wierni wychodzą ze mszy :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 23:32 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Ciągle człowiek sie uczy.Dziękuję za wyjaśnienie,choć ta uwaga z kościolem nie potrzebna.Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
lusia1942 napisał(a):
Ciągle człowiek sie uczy.Dziękuję za wyjaśnienie,choć ta uwaga z kościolem nie potrzebna.Elżbieta


Na stronie wyszukiwarki od miesięcy jest prośba o nieczynienie tego dokładnie o czym piszę. Niestety nie pomaga.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 00:16 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Łukaszu, pamiętając o tym by nie klikać ponownie czekałam 17 minut!! na odpowiedź wyszukiwarki. Szczerze mówiąc czułam się tak jak wtedy, gdy film w TV przerywa mi baaaardzo długa reklama. Może by zmienić ten napis---przeszukiwanie trwa około minuty na kilka minut? Może to wprowadza niektóre niecierpliwe osoby w błąd? Tak ogromna ilość danych do przeszukania wymaga długiego czasu a jest coraz gorzej, bo wciąż-ku naszej radości oczywiście :D dochodzą nowe małżeństwa.
To tylko "luźna uwaga", niczego nie narzucam.
Pozdrawiam
PS. Teraz, oczekując, robię "coś" na własnym dysku, by mnie nie kusiło :lol: kliknąć jeszcze raz

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 01:36 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Ja mam inną propozycję,swego czasu kiedy serwer byl przeciązony to była taka uwaga.To dawało nam wskazówke by nie wchodzić w bazę.Dziś to nie było nie wiadomo,czy komputer sie zawiesza,czy coś innego jest powodem.Dopiero jak Pan Łukasz zablokowal,było wiadomo o co chodzi. Mam jednak nadzieję,że Pan Łukasz przed pójściem spać odblokuje mnie.Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
Blokada występuje, jak ktoś obciąża serwer przerywaniem przeszukiwania i ponawianiem go. Przez ok. 4 kolejne godziny nie można wtedy zadać tego samego zapytania. Ale inne można.

Przy obecnie występującym tłoku na serwerze daje to (ponawianie przeszukiwania) efekt taki mniej więcej, jak wpychanie się do kościoła akurat wtedy, jak wierni wychodzą ze mszy :)


Myślę, że porównanie jest bardzo obrazowe i oddaje istotę rzeczy. A ostrzeżenie o powstrzymaniu się od nadmiernego klikania pojawiło się na tym forum już dość dawno.

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2011, 20:02
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
KaDet napisał(a):
A ostrzeżenie o powstrzymaniu się od nadmiernego klikania pojawiło się na tym forum już dość dawno.


Zgadza się, ale przede wszystkim widnieje też na stronie Poznan Project, więc ewentualna blokada nie powinna dziwić. Osobiście brakuje mi trochę informacji o obciążeniu serwera - dawniej była, dzięki czemu przy obciążonym serwerze wiadomo było, że na wynik trzeba będzie poczekać dłużej.

_________________
Pozdrawiam
Kasia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 11:20 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Zgadzam się z kaką i lusią.
Sama ostatnio zastanawiałam się czy to mój internet tak zwolnił czy coś się z komputerem stało.
Także zostałam zablokowana, bo odświeżyłam stronę..

Informacja o obciążeniu serwera była bardzo przydatna :)

edit:
dodam, iż rozumiem i w pełni popieram decyzję o blokowaniu użytkownika
brakuje mi tylko tej informacji o obciążeniu :)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 12:08 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
a może dałoby się dodać wyświetlanie jakiegoś licznika procentowego pokazującego (tak pi x drzwi) ile już przeszukał a ile zostało - byłoby wiadomo, że nic się nie zawiesiło a tylko powoli idzie

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Świetny pomysł :)

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 13:11 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2011, 15:27
Posty: 160
Witam serdecznie w nowym roku i mam pytanie.Czy są w planie w najbliższym czasie do dołożenia parafie Ewangelickie Poznań lata 1800-1840 i ten sam zakres lat parafia katolicka Śrem? pozdrawiam Tomek

_________________
Tomasz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 23:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Ze śremu jest w tym zakresie duża luka, pewnie jedna księga ślubów zaginęła. Z Poznania zakres 1820-1840 już jest, a wcześniejszymi nikt się w chwili obecnej nie zajmuje.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
JarekK napisał(a):
a może dałoby się dodać wyświetlanie jakiegoś licznika procentowego pokazującego (tak pi x drzwi) ile już przeszukał a ile zostało - byłoby wiadomo, że nic się nie zawiesiło a tylko powoli idzie


Generalnie niejedno tego typu fajnie byłoby mieć, tylko ciężko to tak zaprojektować, by nie obciążało serwera dodatkowo. Właśnie z tej przyczyny zlikwidowałem wcześniej występującą informację o obciążeniu. Przy dużym obciążeniu, samo sprawdzanie obciążenia pochłaniało kilka do kilkunastu cennych sekund (bez obciążenia - ułamek sekundy). I tak źle, i tak niedobrze.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2013, 07:40 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
Łukasz Bielecki napisał(a):
JarekK napisał(a):
a może dałoby się dodać wyświetlanie jakiegoś licznika procentowego pokazującego (tak pi x drzwi) ile już przeszukał a ile zostało - byłoby wiadomo, że nic się nie zawiesiło a tylko powoli idzie


Generalnie niejedno tego typu fajnie byłoby mieć, tylko ciężko to tak zaprojektować, by nie obciążało serwera dodatkowo. Właśnie z tej przyczyny zlikwidowałem wcześniej występującą informację o obciążeniu. Przy dużym obciążeniu, samo sprawdzanie obciążenia pochłaniało kilka do kilkunastu cennych sekund (bez obciążenia - ułamek sekundy). I tak źle, i tak niedobrze.

w tym temacie nie jestem specjalistą więc wybacz jeśli będę pisał głupoty :oops:
jak mniemam wciśnięcie przycisku szukaj powoduje wykonanie kilku zapytań do bazy np 5
czy wyświetlanie po każdym zapytaniu informacji np. Wykonano 1 z 5, 2 z 5 itd bardzo obciąży serwer?
to że trochę wydłuży czas to pewne, ale może warto jeżeli zmniejszy się tym problem występowania ponownego przyciskania szukaj?

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2013, 10:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Stosunkowo łatwo i bez strat czasu jestem w stanie sprawdzać ile trwa aktualnie przeszukiwań w bazie. Od wartości pięciu przeszukiwań aktualnie prowadzonych daję zatem ostrzeżenie, że może to trwać długo. W praktyce zobaczymy, jak dokładnie czas oczekiwania będzie zależał od liczby już trwających przeszukiwań. Wiadomo, że przeszukiwania prowadzone na fragmencie bazy (wybrane poszczególne imiona, zakresy lat, czy regiony) generalnie trwają krócej, niż wyszukiwanie dla konkretnego nazwiska w całej bazie. Ale zaobserwowałem też, że czasem niektóre zapytania dostają odpowiedź po nieproporcjonalnie długim czasie, a inne trwające w tym samym czasie, znacznie szybciej. Zależy to od jakichś fluktuacji w pracy samego serwera, które są nieprzewidywalne i nieuchwytne dla użytkownika - czyli z punktu widzenia użytownika, właściwie od szczęścia.

Wyjaśniam też, że samo powtórne klikanie na przycisk "szukaj" jest ignorowane przez przeglądarkę i nie przerywa zapytania. To przed czym się bronię, to przerywanie zapytania przyciskiem z czerwonym iksem i ponowne rozpoczynanie wyszukiwania. Ale trudno to wytłumaczyć prosto i dlatego na stronie wyszukiwarki zabrania się po prostu wielokrotnego klikania i wysyłania tego samego zapytania.

Inny szczegół techniczny: wiem, że niektóre osoby używają przeglądarek z ustawieniami tak skonfigurowanymi, że przeglądarka sama rezygnuje z oczekiwania na wynik długo trwającego przeszukiwania. Te osoby, zamiast wyniku, który przy dużym obciążeniu zjawiłby się po paru minutach, zawsze np. po minucie dostaną komunikat przeglądarki. Na to nic poradzić nie mogę, należy sobie zmienić ustawienia.

Może Maciej ma jeszcze jakieś inne pomysły, jak usprawnić zarządzanie wyszukiwaniem, albo zaprojektuje jakiś rodzaj monitorowania obciążenia, który nie będzie tego obciążenia zwiększał.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2013, 10:20 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
mam tylko wrażenie, że problemem nie jest sam czas trwania poszukiwań a to, że brakuje jakiegoś elementu, który pokazywałby, że coś się dzieje. Ludzie myślą, że się zwiesiło i przerywają iksem. Może po wciśnięciu szukaj powinno pojawiać się jakieś okienko z wyraźną treścią (duże czerwone litery :mrgreen: ) "trwa poszukiwanie, może to zając od x-xx minut, przerwanie procesu spowoduje blokadę możliwości wyszukiwania na czas xxx" i żeby w tym okienku coś się zmieniało - nawet niech będzie to niby zegarek z sekundnikiem - byle użytkownik nie miał wrażenia, że coś wisi - wydaje mi się, że wtedy zmniejszy się ilość przerywających - bez konieczności monitorowania obciążenia.

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2013, 18:38 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2013, 16:40
Posty: 87
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Czy jest szansa na zwiazki małzeńskie w Środzie lata 1900 - 1939 ?

_________________
Arek

Poszukuję : Dobrzański, Zalewski, Balcerski, Kaniewski, Matysiak ,Grocholewski ,Macioszczyk ,Kaminiarczyk ,Taczała ,Spychała, Jakś.
Miasto : Środa ( Schroda ) i okolice , Kuślin, Wąsowo, Bachorzew , Maczniki, Nowy Tomyśl.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2013, 00:13 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Kera78 napisał(a):
Czy jest szansa na zwiazki małzeńskie w Środzie lata 1900 - 1939 ?


Nie w tym projekcie. Tutaj zakres lat jest zdefiniowany jasno: 1800-1899.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2013, 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Mam już wstępne obserwacje pracy serwera. Wczoraj zdarzały się momenty, że jednocześnie prowadzone było nawet ok. 25 przeszukiwań. Proponuję przyjąć jako zasadę, że nie uruchamiamy wyszukiwania, jeśli strona pokazuje, że już aktualnie idzie powyżej 10 przeszukiwań. Wtedy należy oczekiwać, że przeszukiwanie potrwa nawet 5 minut i więcej, a więc lepiej za jakiś niedługi czas ponownie załadować stronę i sprawdzić obciążenie - i wysłać nasze zapytanie przy niższym obciążeniu. Przy aktualnie idących przeszukiwaniach w liczbie mniej niż 10, czas oczekiwania na wyniki nie przekracza "rozsądnych" wartości.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2013, 19:19 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Teraz jest wszystko jasne. Już nikt nie powinien mieć wątpliwości i "podejrzewać", że "coś się dzieje" z komputerem itp... :D Dzięki.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2013, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam
Proszę o usunięcie komentarza: Parafia katolicka Wolsztyn [Wollstein], wpis 2 / 1832 Joannes Jankowiak (26) Francisca Wochowianka (23)
Przepraszam za pomyłkę.

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 16:36 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2012, 22:32
Posty: 24
Lokalizacja: Sulechów
Witam

Dzisiaj pierwszy raz odwiedziłam Arciwum Diecezji Zielongórskiej
Przyznam,że po przeczytaniu niektórych postów na forum,jechałam z duszą na ramieniu.
Jakże niepotrzebnie :D Przywitał mnie bardzo miły Ks.R.Kufel,od ręki dostałam księgi
i mogłam indeksować :shock:
Mało tego ,byłam sama jedna w archiwum !!!!
Jutro znowu jadę ale w jakże innym nastroju :D :D :D
Indeksuję parafię DĄBRÓWKA WLKP.-jeśli ktoś coś potrzebuję to proszę pisać.


Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieściłam ten post,jeśli nie to proszę o przeniesienie.

_________________
Renata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2013, 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Bardzo dziękuję za włączenie się w Projekt, za optymistyczną relację i życzę powodzenia! Na pewno wiele osób skorzysta z umieszczenia tej parafii w bazie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2013, 14:19 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2012, 22:32
Posty: 24
Lokalizacja: Sulechów
Dziękuje Łukaszu :D
Ja też się cieszę,że moge się wam zrewanżować.

Pozdrawiam

_________________
Renata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 11:45 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2010, 07:54
Posty: 221
Mam pytanie do PP Basi Nowak lub Sławomira Kurka indeksujących parafię Śmigiel /wpis 5/1808 dotyczący Józefa Mierzeiewskiego/.Czy Jego rodzicami byli Jan Mierzeiewski i Rozalia Gumkowska z parafii Kleczkowskiej? Ponadto czy jeszcze były inne inf.w tym akcie.Podejrzewam,że był On bratem Antoniego,który w 1815 brał ślub w parafii Bucz.
Przepraszam za kłopot i pozdrawiam Andrzej Mierzejewski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 13:29 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Nim ktoś z indeksujących Ci odpowie można z całą stanowczoscią odpowiedzieć, że w akcie nie będzie nic więcej gdyż indeksujący widzę skrupulatnie odnotowywali przy innych aktach wszystkie dodatkowe informacje. Dlaczego więc nie mieli by umieścić takowych przy tym akcie. Musiałbyś odszukać w AA akt urodzenia Józefa z roku odpowiadajacemu wiekowi przy zawarciu związku a więc 1774 ( i moze +1,-1) a dokumenty z tych lat są w AA.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, 15:39
Posty: 54
Indeksujący wywołany w apelu pragnie poinformować, iż przeglądając spis przez niego opracowany może zaświadczyć, że jeśli imiona rodziców nie widnieją, to takowych w akcie nie było. W ogóle w tamtych latach w tej parafii ich nie odnotowywano.
Co do pytania o inne informacje: - innych informacji niż podanych w wyszukiwarce PP autor indeksu nie ma w zwyczaju odnotowywać. Zatem o ewentualne dodatkowe informacje należałoby się zwrócić do instytucji przechowującej konkretną jednostkę archiwalną (w tym wypadku do AAP).

_________________
Sławek K.
"Si non vis veritatem audire, nemo tibi dicere potest"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 17:44 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2010, 07:54
Posty: 221
Serdecznie dziękuję.Andrzej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Ciekawe, czy znamy jakieś żyjące osoby, których rodziców ślub można znaleźć w Poznan Project?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Też się kiedyś zastanawiałem nad tym, czy żyją jeszcze osoby, których rodziców ślub znajduje się w Poznań Project. Dnia 2 listopada zeszłego roku niestety odeszła z tego świata moja ciocia Zosia Darul, urodzona w 1919 roku. Jej rodzice Stanisław (ur. 1869) i Katarzyna (ur. 1873) Zielińscy brali ślub w listopadzie 1893 roku w Winnejgórze (cywilny w Szlachcinie). Jeśli ten rok jest zindeksowany na Poznań Project (ale tego pewien nie jestem), to jeszcze w 2012 roku osobiście miałem możliwość spotkać osobę, której rodziców ślub można znaleźć w tej bazie :)

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:30 
Offline

Dołączył(a): 01 sty 2010, 14:25
Posty: 91
Lokalizacja: Pniewy
Ja mam w rodzinie osobę żyjącą która niebawem skończy 98 lat bratową mego ojca, która urodziła się w 1915 roku jako przedostatnia córka.
Jej rodzice to Michał Ćwiertnia (1875-1949) i Antonina (Stefania) Szczechowiak (1876-1960) a ślub cywilny zawarli w USC Duszniki dnia
16.11. 1897 r. Co prawda nie można odnaleźć ich w Poznan Project (nie wiem gdzie odbył się ślub kościelny a panna młoda mieszkała w miejscowości Piersko Huby- może Bytyń ?)
ale ten ślub mieści się w założeniach projektu.
Przypuszczam że takich "długowiecznych" przodków jest więcej.

Tenia

_________________
Spotkałeś - skontaktuj sie.
Nazwiska: Szukała, Rura, Ćwiertnia, Sawala, Drobnik, Jandy, Szymczak, Grzesiak, Kaczmarek. Miejscowości: Pniewy, Lubocześnica, Koszanowo, Niewierz, Duszniki, Sędziny, Brody.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 gru 2010, 16:12
Posty: 72
Lokalizacja: Konin
Mojej babci ciocia Maryanna Andrzejak zd. Marciniak dzis 102 latka
http://www.pyzdry.pl/437,setne-urodziny ... zejak.html
w poznan projekt mozna znalezć akt slubu jej tesciow
Parafia katolicka Szymanowice, wpis 25 / 1899 zgodność:
Wawrzyn Andrzejak (34) ojciec: Józef Andrzejak, matka: Antonina Kotowicz +
Franciszka Chlebowska (24) ojciec: Wawrzyn Chlebowski, matka: Marianna Brzezińska
Mariusz

_________________
Poszukuje;Socha(par Konin,Gosławice,Kawnice) Drzewiecki (par Ląd,) Bryl (par Krzymów,Kramsk)
Śmiechowski(par Zagórów,Ciążeń) Kasznia (par Zagórów) Górski(par Szymanowice,Zagórów) Kurzawa(par Ciążeń)
Andrzejak(par Zagórów)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
tenia napisał(a):
(...) ślub cywilny zawarli w USC Duszniki dnia
16.11. 1897 r. Co prawda nie można odnaleźć ich w Poznan Project (nie wiem gdzie odbył się ślub kościelny a panna młoda mieszkała w miejscowości Piersko Huby- może Bytyń ?)


Myślę, że w Wilczynie - a księgi od 1892 są zapewne u proboszcza.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:49 
Offline

Dołączył(a): 01 sty 2010, 14:25
Posty: 91
Lokalizacja: Pniewy
Łukaszu dziękuję za podpowiedź

Tenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: prosba
PostNapisane: 11 sty 2013, 15:55 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2011, 21:34
Posty: 139
Witam.
Prosze o usuniecie mojego postu na Poznan Projekt -Poznan przy nazwisku Rausch+Siarek jest juz nieaktualny.
Dziekuje.

Pozdrawiam Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, 20:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
irena kondrzycka napisał(a):
Witam.
Prosze o usuniecie mojego postu na Poznan Projekt -Poznan przy nazwisku Rausch+Siarek jest juz nieaktualny.
Dziekuje.

Pozdrawiam Irena


Proszę podawać datę dodania komentarza.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2013, 19:27 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Mam zamiar zindeksować parafię w Trzcielu, mam nadzieję, że nie powielam czyjejś pracy.
Proszę o ewentualne uwagi.
Pozdrawiam Marianna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL