Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 08 lip 2024, 10:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2013, 19:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Proszę o kontakt.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Ostatnio edytowano 14 sty 2013, 11:29 przez Łukasz Bielecki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
W dzisiejszej Gazecie Wielkopolskiej, czyli lokalnym dodatku do Wyborczej artykuł o przodkach Chucka Hagela i Poznan Project.
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,13194172,_Katie__Konkolewski__polska_krew_sekretarza_obrony.html

Znakiem tego, serwer niestety od rana nie daje rady przerobić zwielokrotnionej liczby zapytań :(
Może dziś wstrzymajmy się z korzystaniem, żeby umożliwić zapoznanie się z Projektem osobom, które przeczytały artykuł...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Brawo Łukasz! :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 11:45 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Gratuluję. Doskonały PR ;)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 113
Lokalizacja: Berlin
Dzisiaj około 11 godz. wszedłem na chwilę na serwer "PP" i ujrzałem chyba rekordową ilość przeszukiwań --> 93 przeszukiwania jednocześnie !!!
Pozdrowienia

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
mac napisał(a):
Gratuluję. Doskonały PR ;)


Ponieważ na wyrost nazwano mnie twórcą PORTALU, więc dodałem notkę o Twoim autorstwie projektu strony oraz wyszukiwarki, mam nadzieję że może (i powinno ) pozostać :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 12:24 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Hagel dosyć zdziwiony tymi informacjami, ale Obama jaki szczęśliwy (przynajmniej na zdjęciu ;)). Brawo!

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Obama podobno (ze strony matki, jakby kto pytał) ma odległe pochodzenie od Piastów poprzez angielską arystokrację (nie chce mi się szukać linków, ale były swego czasu na Forgenie), więc po prostu patrzy protekcjonalnie na Hagela, który od parobków pochodzi...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 15:34 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2013, 18:09
Posty: 11
Łukasz Bielecki napisał(a):
Ciekawe, czy znamy jakieś żyjące osoby, których rodziców ślub można znaleźć w Poznan Project?

Witam serdecznie:)
niemal od rana przeglądam ten wątek,nie miałam pojęcia,że trafię tutaj na osoby zaangażowane w Project...serdecznie Wam wszystkim dziękuję.To niesamowite co robicie...chylę czoła:)
Co mnie skłoniło do zapisania się na forum?Zaczęłam szukać mojego dziadka zaginionego nad Bzurą...wszystko to robię dla mojego taty.Jest tzw.pogrobowcem,mało zna rodzinę swoje ojca.Jeden etap skończyłam...mamy mogiłę w Iłowie,pewnie nigdy na 100% procent nie znajdę potwierdzenia,ale "adoptowaliśmy"tamtego poległego i dla mego ojca to największa radość w życiu.Tata ma już przeszło 70 lat,choruje...bardzo się śpieszę aby mógł jak najwięcej się dowiedzieć.Był taki szczęśliwy gdy wydrukowałam mu akt ślubu jego dziadków...to bezcenne:)Nie ustaję i szukam dalej..właśnie na Project P-ń znalazłam akt ślubu moich pradziadków,szukam dalej.Mam zamiar napisać do archiwum...będę miała do Państwa pewnie jeszcze mnóstwo pytań.Póki co..chciałam Wam wszystkim z całego serca podziękować...
Viola

_________________
serdecznie pozdrawiam
Viola :)
-----------------------------------------------------------------------------
Poszukuję rodziny Kmieciaków...okolice Jarocin,Mieszków,Wolica Pusta,Góra.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
Łukaszu !.

Serdecznie gratulujemy. :!:
Pozdrawiamy
Danka i Bogdan

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 18:41 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Serdecznie gratuluję :D

Może wzorem tego projektu inne regiony Polski także zaczną indeksować parafie?
Zwłaszcza te na wschodzie ;)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 07:11 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 183
Obama podobno (ze strony matki, jakby kto pytał) ma odległe pochodzenie od Piastów poprzez angielską arystokrację (nie chce mi się szukać linków, ale były swego czasu na Forgenie), więc po prostu patrzy protekcjonalnie na Hagela, który od parobków pochodzi...

_________________
A mi się zdawało, że wszyscy od tej samej małpy. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:34 
Offline

Dołączył(a): 07 lut 2009, 22:53
Posty: 74
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam,


rodowód prezydenta Obamy i rodowody innych sławnych ludzi są na stronie:

http://www.geneastar.org/


Pozdrawiam
Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 13:01 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2011, 13:24
Posty: 16
Witam,
Od niedawna korzystam z Poznań Project i znalazłem już kilka informacji na temat moich przodków. Gratuluję, świetny projekt.
Mam jedno pytanie, czy istnieje możliwość przeglądania zapisów z danej jednej parafii?
Pozdrawiam

_________________
Darek

Szukam:
Staszkiewicz,Staśkiewicz-Racięcin,Broniszewo,Wilczyn,Budy Marszewskie;
Szulczewscy-Racięcin,Broniszewo,Dąbie k.Lubrańca;
Pankiewicz,Tomalski-Orle,Piotrków Kuj.;
Tomalski,Jaskólski,Jaskulski,Gańczewski,Harenda,Sosnowski,Kuczek-Bytoń,Orle


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
dstasz napisał(a):
Mam jedno pytanie, czy istnieje możliwość przeglądania zapisów z danej jednej parafii?


W wyszukiwarce, nie. Na pewno w archiwum :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Po całodniowym zawirowaniu w związku z artykułem, dziś wyszukiwarka odpoczywa :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2013, 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziś znów aktualizacja bazy.

Nowe parafie:
ewangelickie Łabiszyn [pow. Szubin] i Grodziec [pow. Słupca]
a także USC Maniewo [pow. Oborniki]

Uzupełnienia w parafiach:
Miłkowice [pow. Turek]; Cerekwica, Wilkowyja [pow. Jarocin]; Gogolewo [pow. Śrem]; Juncewo [pow. Żnin]; Czarnków; Żoń [pow. Chodzież]; Kiszkowo [pow. Gniezno]; Lisków, Chlewo [pow. Kalisz]; Czacz [pow. Śmigiel]; Murowana Goślina [pow. Oborniki]; Popowo Kościelne [pow. Wągrowiec]; Wierzenica [pow. Poznań]; Dąbrówka [pow. Międzyrzecz]
ewangelickich: Trzcianka [pow. Czarnków]; Krosno [pow. Śrem]; Szamocin [pow. Chodzież]
oraz USC Międzychód, Lubosz [pow. Międzychód]

Życzę udanych poszukiwań.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2013, 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Czy byłoby dużą trudnością dodać opcje wyszukiwania typu - dodane np. w ciągu miesiąca?
Ułatwiłoby to chyba przeszukiwania, no, ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, czy to duża trudność.

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2013, 17:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Trzeba by przerobić bazę w tym kierunku, żeby każdy rekord (=ślub) lub przynajmniej w uproszczeniu każda parafia modyfikowana w ostatnim czasie, była jakoś oznaczana. Obecnie rekordy nie niosą żadnej informacji o czasie umieszczenia w bazie, czy ostatniej modyfikacji. Tak zupełnie proste to w każdym razie nie jest.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2013, 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Rozumiem, to było takie pytanie czysto z praktycznego punktu widzenia dla szukających.
Niemniej jednak jestem pełna uznania dla tego projektu, myślę, że nie jestem w tym zdaniu odosobniona.
Bardzo dużo pomógł mi w moich poszukiwaniach:))

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2013, 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Megabit napisał(a):
Dzisiaj około 11 godz. wszedłem na chwilę na serwer "PP" i ujrzałem chyba rekordową ilość przeszukiwań --> 93 przeszukiwania jednocześnie !!!


W okresach, kiedy liczba przeszukiwań przekracza 20, efektywność wyszukiwania jest znikoma i mało kto w ogóle doczekuje się wyniku. Dlatego odtąd przy takich wartościach możliwość zadawania kolejnych zapytań jest blokowana i należy czekać na obsłużenie wcześniejszych zadań. Czyli co jakiś czas przeładowywać stronę - w momencie gdy ilość przeszukiwań spada poniżej 20, ponownie można zlecić zapytanie (co nie zmienia faktu, że rozsądnie jest poczekać na jeszcze niższe wartości).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Spis dusz 1888
PostNapisane: 23 sty 2013, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, 12:23
Posty: 78
Lokalizacja: Poznań
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i to mój pierwszy wpis. Ale do rzeczy...
W bazie Poznan Project można znaleźć informacje o parafiach - przynależnych miejcowościach i zakresach lat zachowanych akt. Ale też jest tam zawsze liczba dusz w roku 1888. I pytanie: jak dotrzeć do tych - jak mniemam - spisów powszechnych?

_________________
Pozdrawiam,
Mariusz
___________


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
Witam serdecznie na Forum, tak bezosobowo, ponieważ nie podpisany jest ten post, a tutaj panuje taki miły zwyczaj – zwracania się do siebie po imieniu i podpisywania swoich postów.
Podpis możesz ustawić w panelu użytkownika.
Będzie wówczas milej i Tobie i Nam.

A teraz odpowiedź.
Zawartość bazy danych projektu „Poznań Project”. http://poznan-project.psnc.pl/data/baza.php
1. Pierwsza rubryka w Poznan Projekt (niebieskim kolorem) oznacza powiat.
2. W drugiej wymienione są parafie znajdujące się w tym powiecie.
3. W trzeciej podany jest zakres lat jaki został zindeksowany przez wolontariuszy.
4. Czwarta informuje o liczbie zawartych małżeństw w latach wymienionych w trzeciej rubryce.
5. W piątej podane jest, kto indeksował daną parafię.
6. Szósta mówi o tym, kiedy indeks został dodany do bazy.
7. Siódma informuje o tym, gdzie znajduje się oryginał aktu.

Ogólnie projekt obejmuje indeksacją małżeństwa zawarte w latach 1800 – 1899.
http://poznan-project.psnc.pl/
Powyżej masz link do wyszukiwarki.
Na Forum jest temat dotyczący tylko PP, poczytaj, są tam bardzo ciekawe informacje do użytkowników.
viewtopic.php?f=1&t=592&hilit=Pozna%C5%84+Project
Na Forum nie znajdziesz nigdzie spisu dusz z 1888 r.
Zwróć też uwagę na tematykę działów na Forum, najaktywniejsze to: wymiana doświadczeń, poszukiwania i ciekawe historie.
W dziale o działalności są troszeczkę inne informacje.
W prawym górnym rogu masz zakładkę szukaj – ona pomoże.

Powodzenia, nie zapomnij o podpisie.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Chyba pytanie odnosiło się raczej do informacji, jaką dostaje się w dodatkowym okienku po kliknięciu w nazwę parafii na liście wyników PP.

Tam pod nazwą parafii pokazuje się jej charakterystyka w której skład wchodzi m.in. liczba parafian w roku 1888. Nie są to jednak dane z żadnego spisu ludności, tylko z opisu historyczno-statystycznego parafii wielkopolskich, czyli tzw. Brevis Descriptio:
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =&lp=9&QI=

Skąd dokładnie pochodzą zamieszczone w BD dane, trudno powiedzieć - może z ankiety, którą wypełniali proboszczowie, a może ks. Korytkowski (autor) zsumował liczbę katolików zamieszkujących poszczególne parafie posiłkując się danymi z pruskich spisów ludności, zebranymi w skorowidzach miejscowości typu:
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =&lp=3&QI=

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
Łukaszu.

Dzięki za linki do WBC.
Choć nie znam niemieckiego, to coś tam - jak mówi młodzież - kapuje. :lol:
Moja niewiedza przyda się zapewne niejednemu Forumowiczowi.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 21:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1415
Lokalizacja: Poznań
Neogobius napisał(a):
I pytanie: jak dotrzeć do tych - jak mniemam - spisów powszechnych?


Witaj,

ksiegi dusz czy tez inne tego typu spisy zazwyczaj znajdują się w archiwach panstwowych.
Co nieco tu:
http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?pag ... owania#Księgi meldunkowe i spisy dusz
Przyda Ci się też baza ELA.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2013, 12:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, 12:23
Posty: 78
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie Panu Łukaszowi za ciekawe linki. Przez moment tliła się we mnie nadzieja, że doszło w 1888 roku do jakiegoś spisu powszechnego, podczas którego rachmistrz chodził po wsi od chałupy do chałupy i spisywał kto w niej mieszka...
PS. uzupełniłem profil i mam nadzieję, że mój podpis będzie się wyświetlał automatycznie.

_________________
Pozdrawiam,
Mariusz
___________


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Neogobius napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie Panu Łukaszowi za ciekawe linki. Przez moment tliła się we mnie nadzieja, że doszło w 1888 roku do jakiegoś spisu powszechnego, podczas którego rachmistrz chodził po wsi od chałupy do chałupy i spisywał kto w niej mieszka...


Był spis w 1885 roku, przeprowadzony przez władze pruskie. Wyniki statystyczne są choćby w spisie miejscowości do którego link podałem wyżej, a arkusze z nazwiskami zachowały się tylko szczątkowo, widziałem je np. w AP dla Skoków czy też Rogoźna, w zespołach "Akta miasta" - widocznie zarządy tych akurat miejscowości zamiast zniszczyć arkusze, włączyły je do akt magistrackich. Może zdarzało się to i w innych miastach.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
OSOBY INDEKSUJĄCE Z CYRYLICY POSZUKIWANE!

Udostępnione przez AP w Koninie skany ze ślubami mamy już w ogromnej większości w bazie, jesli chodzi o lata do 1867 włącznie, czyli te, w których używano języka polskiego. Niestety indeksacja późniejszych roczników, pisanych w cyrylicy, idzie znacznie wolniej, gdyż większoś osób indeksujących nie podejmuje się jej odczytywać. :(

Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma aktualnie tę możliwość, proszę o zgłoszenia, chętnie przydzielę parafie, dla których są skany po rosyjsku. Są to parafie: Bierzwienna Długa, Chwalborzyce, Ciążeń, Cienin Kościelny, Dobra, Golina, Gosławice, Goszczanów, Grodzisko, Grzymiszew, Janiszew, Kawnice, Konin, Kowalewo, Królików, Krzymów, Mąkoszyn, Morzysław, Myślibórz, Ostrowąż, Przedecz, Psary, Rdutów, Rzgów, Szamarzewo, Sławsk, Świnice Warckie, Wyszyna, Grodziec ewangelicki, Brodnia, Jeziorsko, Pęczniew, Uniejów i Warta.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dodałem komentarze do ślubów dziadków i pradziadków ś.p. Prymasa Glempa - w Kościelcu i Inowrocławiu.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, 11:49 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Świetny pomysł!
Czuję, że za kilka dni AAG na swojej stronie ogłosi podobnie jak to miało miejsce z przodkami sekretarza obrony USA, że posiadają w swoich zbiorach ich metrykalia :lol: :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, 12:13 
Offline

Dołączył(a): 30 paź 2009, 18:22
Posty: 26
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
OSOBY INDEKSUJĄCE Z CYRYLICY POSZUKIWANE!

Udostępnione przez AP w Koninie skany ze ślubami mamy już w ogromnej większości w bazie, jesli chodzi o lata do 1867 włącznie, czyli te, w których używano języka polskiego. Niestety indeksacja późniejszych roczników, pisanych w cyrylicy, idzie znacznie wolniej, gdyż większoś osób indeksujących nie podejmuje się jej odczytywać. :(

Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma aktualnie tę możliwość, proszę o zgłoszenia, chętnie przydzielę parafie, dla których są skany po rosyjsku. Są to parafie: Bierzwienna Długa, Chwalborzyce, Ciążeń, Cienin Kościelny, Dobra, Golina, Gosławice, Goszczanów, Grodzisko, Grzymiszew, Janiszew, Kawnice, Konin, Kowalewo, Królików, Krzymów, Mąkoszyn, Morzysław, Myślibórz, Ostrowąż, Przedecz, Psary, Rdutów, Rzgów, Szamarzewo, Sławsk, Świnice Warckie, Wyszyna, Grodziec ewangelicki, Brodnia, Jeziorsko, Pęczniew, Uniejów i Warta.


Witam.
Jeśli chodzi o parafię Królików, to mam już zindeksowane lata 1878-1882 i 1884. Niestety indeksowałem je dla geneteki dlatego plik excell'owy jest inaczej sformatowany. Czy można podesłać plik w takiej formie jak do geneteki? Czy jednak wymagana jest taka forma jak we wzorze "Poznan Project"?

_________________
Pozdrawiam
Mariusz

Poszukuję: Brzeziński,Borowski,Burchacki,Juszczak(Tomice,Szymanowice-gm.Gizałki-pow.pleszewski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
princy napisał(a):
Jeśli chodzi o parafię Królików, to mam już zindeksowane lata 1878-1882 i 1884. Niestety indeksowałem je dla geneteki dlatego plik excell'owy jest inaczej sformatowany. Czy można podesłać plik w takiej formie jak do geneteki? Czy jednak wymagana jest taka forma jak we wzorze "Poznan Project"?


Proszę przysłać na mój email lucas.bielecki@gmail.com - przeformatuję.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, 15:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Łukaszu. Po zindeksowaniu Dobrowa, a zostało niewiele, zaczynam Janiszew. Więc będziesz mógł się posiłkować tym co zindeksuję. Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 19:08 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2012, 16:40
Posty: 2
Piszę na tym wątku, bo chciałbym się skontaktować z osobą, która indeksowała dla PP księgę małżeństw z 1834 roku z parafii Wilkowyja. Chciałbym poprosić o więcej informacji z księgi małżeństw z wpisu 15/1834. Jeśli to możliwe proszę o wiadomość na e-mail.
Pozdrawiam
T.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2013, 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Nastąpiła kolejna aktualizacja bazy Poznan Project.

Dodane parafie: Kamieniec [pow. Mogilno]; Ciążeń [pow. Słupca]

Uzupełnienia w parafiach: Goliszew [pow. Kalisz]; Popowo Kościelne [pow. Wągrowiec]; Mrocza [pow. Wyrzysk]; Krolików [pow. Słupca]; Syców; Jeziorsko [pow. Turek]; Wszembórz [pow. Września]; Gąsawa [pow. Żnin]; Liszkowo [pow. Inowrocław]; Goraj [pow. Skwierzyna]; Babimost, Ciosaniec [pow. Babimost]
ewangelickich: Sobótka [pow. Pleszew]; Inowrocław; Łabiszyn [pow. Szubin]; Strzelno
oraz USC Lubosz [pow. Międzychód]

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2013, 20:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2009, 22:29
Posty: 62
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Witam
Zwracam się z pytaniem, czy ślub zawsze odbywał się w parafii panny młodej? Chodzi mi konkretnie pan młody wyznania katolickiego, panna młoda wyznania ewangelickiego. Ślub w parafii ewangelickiej w 1840. Jak można się skontaktować z osobą, która opracowywała par. ew. Szamotuły.

_________________
Witold Czajkowski

Tomikowski - Żegowo, Grygier - Grzebienisko, Cuske - Ostrów Wlkp., Czajkowski - Ceradz Kościelny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2013, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Wit napisał(a):
Witam
Zwracam się z pytaniem, czy ślub zawsze odbywał się w parafii panny młodej? Chodzi mi konkretnie pan młody wyznania katolickiego, panna młoda wyznania ewangelickiego. Ślub w parafii ewangelickiej w 1840. Jak można się skontaktować z osobą, która opracowywała par. ew. Szamotuły.


W ogromnej większości ślubów niemieszanych wyznaniowo tak było, ale różnica wyznania wprowadzała tu dodatkowy problem i bezpieczniej jest sprawdzić wszystkie cztery parafie - obu wyznań ze strony każdego z małżonków. Nie wiemy z góry, gdzie wówczas najbardziej im "pasowało" zawrzeć ślub.

Nie znam niestety sposobu, jak skontaktować się z osobą, która opracowywała par. ew. Szamotuły. Proponuję w zamian kontakt z Archiwum.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2013, 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2009, 22:29
Posty: 62
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Witam
Parafia ewangelicka Szamotuły [Samter], wpis 5 / 1840 zgodność: Panna młoda: 100%
Johann Czayski (24)
Caroline Linke (17)
Jeżeli chodzi o Jana, wydaje mi się, że nazwisko jest błędnie spisane. Sprawdzałem w wyszukiwarce i nie ma nawet takiego słowa (czayski), nie mówiąc o nazwisku, bardziej pasuje mi na Czaykoski. Wiek pasuje do mojego pradziadka Jana Czajkowskiego. Z dokumentów, które posiadam pierwsze ich dziecko rodzi się w 1843 w Sierosławiu k/Szamotuł. Chyba pozostaje mi archiwum. Dodatkowo znalazłem akt urodzenia Karoliny, par. Kwilcz, tylko, że ojciec jest wyznania katolickiego, matka wyznania ewangelickiego. W dokumentach które posiadam mój pra też jest wyznania kat.. Katolicy i par. ewangelicka?

_________________
Witold Czajkowski

Tomikowski - Żegowo, Grygier - Grzebienisko, Cuske - Ostrów Wlkp., Czajkowski - Ceradz Kościelny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2013, 22:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Wit napisał(a):
Jeżeli chodzi o Jana, wydaje mi się, że nazwisko jest błędnie spisane. Sprawdzałem w wyszukiwarce i nie ma nawet takiego słowa (czayski), nie mówiąc o nazwisku, bardziej pasuje mi na Czaykoski.

Sprawdziłam w Genetyce i takie słowo jak i nazwisko istnieje
1 1908 7 Anton Czayski- Starogard Gd. (http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... 11pm&op=gt)
A odnośnie nazwisko co komu pasuje.Ja zawsze biorę "poprawkę" na nazwiska bo np.mam w swoim drzewie kobietę,która przez swoje 40 lat życia nazywała się :Rzenatowska-Rzeszotarska-Rzeszotowska lub z NAYDRZAK stało się NAJDER ,a WALCZAK stał się WALCZEWSKIM.
Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Poznań Project
PostNapisane: 05 lut 2013, 18:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, 10:02
Posty: 296
Lokalizacja: Kościan
Witam serdecznie.

Zwracam się z prośbą o pomoc.

W Poznań Project znalazłem coś takiego:

Parafia katolicka Konojad, wpis 4 / 1876 zgodność: Pan młody: 100%
Joseph Liwerski (26) ojciec: Franciscus, matka: Francisca Lafarska
Anna Liwerska z domu Bernatowska (40) ojciec: Joseph, matka: Ludovica Dodatkowe informacje: vidua Josaphat


Urząd stanu cywilnego Konojad, wpis 4 / 1876 zgodność: Pan młody: 100%
Ignatz Liwerski (1849) ojciec: Franz Liwerski, matka: Franziska Laferska +
Anna Liwerska z domu Bernatowska (1836) ojciec: Michael Bernatczak +, matka: Auguste Habertag? + Dodatkowe informacje: wdowa

Prawdopodobnie zaszła pomyłka ponieważ pod podanymi danymi w obydwu przypadkach figuruje ten sam akt ślubu.
Czy istnieje możliwość sprostowania lub wstawienia prawidłowego scanu aktu ślubu Ignacego i Anny?

Wojciech Florkowski

_________________
Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

Poszukuję wszelkich informacji:
Florkowscy-Poniec,Rokosowo,Drzewce,Żytowiecko,Potarzyca,Kramsk,Środa Wlkp,Książ Wlkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2013, 18:56 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2463
dziadek-1969 napisał(a):
Prawdopodobnie zaszła pomyłka ponieważ pod podanymi danymi w obydwu przypadkach figuruje ten sam akt ślubu.

Możesz jaśniej?

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2013, 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, 10:02
Posty: 296
Lokalizacja: Kościan
Bartku.

Konkretnie chodzi o to że zarówno akt z USC jak i akt z Parafii zawiera te same dane.
Po prostu jest to ten sam akt a PP są opisane jako dwa różne(Józef Liwerski,Ignacy Liwerski).

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

Poszukuję wszelkich informacji:
Florkowscy-Poniec,Rokosowo,Drzewce,Żytowiecko,Potarzyca,Kramsk,Środa Wlkp,Książ Wlkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2013, 19:57 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2463
W Projekcie są trzy śluby Anny:
1) parafia Wilkowo Polskie 4/1864 z Józefem Liwerskim starszym,
2) parafia Konojad 4/1876 z Józefem Liwerskim młodszym (wraz z uwagą, że Józef starszy miał mieć na imię Józefat),
3) USC Konojad 4/1876 z Ignacym Liwerskim.

Indeksując śluby kościelne z Konojadu oczywiście nie wynotowywałem takich detali jak data ślubu, niemniej akta 2 i 3 rzeczywiście wyglądają na odpowiadające temu samemu zdarzeniu. W metryce nr 2 wspomniano dyspensę od przeszkody "in primo affinitatis gradu" - czyli od przeszkody szwagrostwa w pierwszym stopniu. Zatem obaj Józefowie byli braćmi.

Na tej podstawie mogę przypuszczać, że:
- Akt nr 1 zdaje się podawać błędne imię ojca narzeczonego.
- W akcie nr 2 są błędne imiona rodziców Anny.
- Drugi lub trzeci akt przekręcił imię drugiego męża Anny.

Akty nr 1 i 2 możesz sprawdzić w AAP. Skan aktu ślubu nr 3 masz na http://www.szukajwarchiwach.pl

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2013, 16:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, 10:02
Posty: 296
Lokalizacja: Kościan
Witam.

Bardzo dziękuję Bartku za rozjaśnienie tematu.

Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

_________________
Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

Poszukuję wszelkich informacji:
Florkowscy-Poniec,Rokosowo,Drzewce,Żytowiecko,Potarzyca,Kramsk,Środa Wlkp,Książ Wlkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2013, 08:13 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2010, 07:54
Posty: 221
Proszę o poprawienie mojego komentarza w parafii Bucz 2/1815 ślub Antoniego Mierzejewskiego i Marianny.
Poprawny wpis:nazwisko matki pana młodego-Rosalia Gumkowska.
Przepraszam za pomyłkę Andrzej Mierzejewski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2013, 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
OK

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2013, 04:00 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2010, 21:35
Posty: 234
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie. W Poznań Projekt są dwa śluby moich przodków.Na moje nieszczęście nie ma danych o rodzicach młodych, których poszukuję. Są to Par.katolicka Dębnica wpis 18/1899 Stanisław Maćkowiak/23/ i Rozalia Koteras /20/ oraz Par. katolicka Kłecko wpis 44/1872 Jakub Maćkowiak/23/ i Rozalia Olejniczak /18/.
Jeśli indeksujący te parafie miałby możliwość przekazać mi informacje o rodzicach i świadkach z tych ślubów /lub skany/ byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam wszystkich .juras


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2013, 11:07 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt z osobami indeksującymi nic Ci nie da... Jeśliby rodzice byli podani w akcie ślubu na 100 % pojawili by się w bazie PP. Co do ślubu z Dębnicy, poszukaj aktu małżeństwa zawartego w USC; w wypadku ślubu z Kłecka takiej możliwości niestety nie ma. Pozostaje Ci wertować księgę chrztów z Kłecka, gdyż tam najprawdopodobniej urodziła się Rozalia Olejniczak. Być może znajdzieszs tam i jej męża.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2013, 15:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
mikolaaj18 napisał(a):
Co do ślubu z Dębnicy, poszukaj aktu małżeństwa zawartego w USC


W pierwszej kolejności sprawdziłbym USC Łubowo, bo USC Komorowo i Kłecko są już zindeksowane i tam tego ślubu nie ma. Jeśli nie będzie w Łubowie, to może Sokolniki albo Gniezno-Wieś.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL