Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 08 lip 2024, 10:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 lut 2013, 00:08 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2010, 21:35
Posty: 234
Lokalizacja: Poznań
Witam.Nie sądziłem,że sprawa moich Maćkowiaków może być takim problemem.Dla ścisłości podam,że Jakub Maćkowiak i Rozalia Olejniczak to na 100% rodzice Stanisława..Stanisław Maćkowiak urodził się w Polskiejwsi w 1876 r.Natomiast najmłodsze z rodzeństwa /1990 i1991/ w Ulanowie.Podziękowania za pomoc szukam dalej.Pozdrawiam juras


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2013, 06:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam
Stanisław ur.1876, Ludwik 1886, Stefan ur. 1887 urodzili się w Polskiej Wsi, natomiast Józef ur.1890 i Jadwiga 1891 w Ulanowie
Skany tych aktów są na: http://www.basia.famula.pl/

DANE OSOBOWE

nazwisko MAĆKOWIAK
imię JÓZEF
imie ojca MARCIN
imie matki ANTONINA
data urodzenia 1910-01-30
miejsce urodzenia POLSKA WIEŚ
data śmierci 2001-06-20

INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH

Źródło: FPNP
robotnik przymusowy przeżył
miejsce pracy MYSZKI (GNIEZNO)
miejsce pracy (państwo) Polska
data rozpoczęcia pracy 1941-12
data zakończenia pracy 1945-01

http://www.straty.pl

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2013, 10:51 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
juras napisał(a):
Stanisław Maćkowiak urodził się w Polskiejwsi w 1876 r.Natomiast najmłodsze z rodzeństwa /1990 i1991/ w Ulanowie.
:D

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2013, 17:50 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2012, 06:54
Posty: 25
Witam,
w trakcie wpisywania komentarzy zawierających dodatkowe informacje o małżonkach, wyszukiwanie zostało zablokowane z powodu wielokrotnego wpisywania tego samego nazwiska (mam do opisania kilkanaście małżeństw). Po wpisaniu opcji "dodaj Komentarz" pojawia się "powrót do wyszukiwarki", czyli rozpoczęcie całego procesu od nowa - i tu po trzech wpisach nastąp[iła blokada. Proszę o pomoc/ wskazówkę jak taką blokadę zlikwidować i omijać podczas późniejszych wpisów.
Serdecznie pozdrawiam

_________________
Krupińscy (Gąsawa), Błaszak, Krakowscy, Krakowczyk (Miłosław, Brzezie)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2013, 18:04 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Najlepiej poczytać, tutaj viewtopic.php?f=1&t=592&start=1200 a nie zakładać nowego tematu.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2013, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Rzeczywiście, dostrzegam problem. Musimy z Maciejem zastanowić się nad takim rozwiązaniem, które pozwoli od razu przechodzić do wyników wyszukiwania poprzedniego w sposób łatwiejszy dla użytkownika. Póki co - mogę tylko napisać, że wystarczy po dodaniu komentarza dwukrotnie wcisnąć strzałkę "Wstecz" i wtedy przejdziemy do strony, na której były ostatnio uzyskane wyniki, bez konieczności ponownego przeszukiwania tego samego nazwiska. Co prawda nie będzie wtedy jeszcze widać nowo dodanego komentarza, właśnie dlatego, że to przeszukiwanie było wykonane przed jego dodaniem. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby teraz w ten sam sposób dodać komentarze do innych ślubów na tej samej stronie, bez powtarzania przeszukiwania.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2013, 11:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Przerobiłem trochę sposób dodawania komentarzy.

Obecnie po kliknięciu zakładki "dodaj komentarz" otworzy się nowe okienko w wyszukiwarce w którym wpisujemy komentarz. Po dodaniu komentarza należy to okienko zamknąć - na dole strony jest link do zamknięcia go, a gdyby komuś ten link nie działał, to normalnie, krzyżykiem. Wtedy po zamknięciu tego okna z komentarzem znów znajdziemy się w wynikach, które uzyskaliśmy poprzednio, bez potrzeby wykonania ponownego przeszukiwania bazy. Można więc teraz dodać komentarz do kolejnego ślubu i tak dalej. Co prawda wyniki pozostają te same, co przed dodaniem naszych komentarzy - tzn. nie pojawiają się one automatycznie na swoim miejscu, bo aby je zobaczyć jako już dodane, faktycznie trzeba by ponownie uruchomić wyszukiwanie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2013, 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Witam!

Czy jest szansa na zindeksowanie pozostałych lat z Parafii Gąsawa, po roku 1884 i sprzed 1822?
Wg. bazy danych Projektu Poznań zindeksowane są okresy:
1822-1826, 1835-1884
Wg. bazy Mormonów dane metrykalne dotyczące małżeństw zostały zmikrofilmowane z rękopisów znajdujących się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu i Gnieźnie:
https://familysearch.org/search/catalog/85226

Pozdrawiam
Zbyszek Maryański

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2013, 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
zbyhu napisał(a):
Czy jest szansa na zindeksowanie pozostałych lat z Parafii Gąsawa, po roku 1884 i sprzed 1822?


Jest, a jakże :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2013, 19:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 19:42
Posty: 67
Lokalizacja: Rybnik
Wspaniale! ;)

A czy ta szansa ma jakiś bliżej określony termin? :)
Może da się w tym jakoś pomóc?

Pozdrawiam
Zbyszek

_________________
Szukam:
Franciszka Maryańskiego w USA, ur. w 1862r, emigracja 1896
Śluby: Józef Maryański i Agnieszka Lewandowska (Modliszewo),
Jan Służewski i Katarzyna Dymczyńska (Szubin)
Nazwiska: Żółć, Szymalak, Grześkowiak (Gąsawa, Szelejewo, Sokolniki, Kołdrąb)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2013, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Jeśli chcesz poindeksować, to proszę napisz do mnie na lucas.bielecki@gmail.com

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 12:36 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Witam!
Niedawno w Projekcie odnalazłam wpis ślubu moich 2x pradziadków

Laurentius Dębowski
Marianna Stefańska o.Andrzej m.Marianna (pochodzili z Szelejewa), ślub zawarty był w Gąsawie w 1871 r.

Oprócz nich znalazłam wpisy jeszcze trzech małżeństw również zawartych w Gąsawie

Stanisław Dziadziński
Franciszka Stefańska o. Andrzej m. Marianna (ślub w 1863 r)

Andrzej Marikowiski
Agnieszka Stefańska o. Andrzej m. Marianna (ślub w 1864 r.)

Paweł Bachorski
Anna Stefańska o. Andrzej m.Marianna (ślub w 1876 r.)

Czy mogę przyjąć, że panny młode to siostry, jednocześnie siostry mojej prababki,jak można to potwierdzić? Może ktoś z Państwa ma dostęp do takich informacji.Będę wdzięczna za wszelkie wiadomości, pozdrawiam,Danka.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 13:43 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
z PP Gąsawa [Gonsawa], wpis 7 / 1839 Andreas Stefański (25) ojciec: Joseph Stefański, matka: Anna Kominska
Marianna Koczoroska z domu Wieczorek (26)ur1813 ojciec: Augustinus Wieczorek, matka: Agnes Basinska
Agnes Stefanska ur 1844
Francisca Stefanska ur1845
Marianna Stefańska ur1852
Anna Stefańska ur1855
Przypuszczalny rok urodzenia panien i porównanie z rokiem ślubu Andrzeja i Marianny sugerują , że mogą to być siostry. Przypadek to chyba nie jest, ale pewność uzyskasz dopiero po uzyskaniu aktów urodzenia z parafii albo aktów ślubu panien z USC, gdzie wpisani są nie tylko rodzice, ale i dokładne daty urodzenia.
Miałam podobną sytuację z moimi krewnymi i przypuszczenie okazało się trafne, może i tutaj tak będzie.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 07 lut 2009, 22:53
Posty: 74
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam,


13 kwietnia 1845 roku w Szelejewie urodziła się Agnes (czyli Agnieszka) Stefańska, córka Andrzeja i Marianny z d. Wieczorek.

Pozdrawiam
Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Wieczorkowie z Szelejewa to też moi przodkowie:
Łukasz (*1735? - +1803 Szelejewo), Augustyn (*1786 - +1847), Antoni (*1812 - +1890, po ślubie osiedlił się w Wilczkowie koło Żnina), kolejne pokolenia już w Wilczkowie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 21:46 
Offline

Dołączył(a): 07 lut 2009, 22:53
Posty: 74
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam,


jeszcze coś znalazłem. Wymieniona wyżej Marianna Wieczorek urodziła się 20 lutego 1814 roku w Szelejewie. Była córką Augustyna i Agnety (Agnieszki) Basinszczonki. Jej chrzestnymi byli Michael Basiński (chyba ojciec Agnety) z Modliszewa i Konstancja Wieczorkowa z Szelejewa.

Wtedy żyły w Szelejewie jeszcze (co najmniej) dwie inne rodziny Wieczorków - możliwe, że wszystkie spokrewnione ze sobą.

Pozdrawiam
Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
A, to znowu mamy kuzynów zidentyfikowanych na forum :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 08:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Od tej chwili aktualizacje bazy PP będą się odbywać na bieżąco, natomiast na koniec miesiąca pojawi się na forum podsumowanie uzupełnień dokonanych w ciągu całego minionego miesiąca.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 20:25
Posty: 77
Lokalizacja: POZNAŃ
WITAM serdecznie Parafia katolicka Powidz, wpis 30 / 1850 zgodność: Pan młody: 100%
Antonius Stranz (29)
Josepha Wolicka (22)

wg tego wpisu pradziadek mógł się urodzić po 1850 roku[JÓZEF],a ślub z Antoniną Hartwich[g]ok. 1880-95?tymczasem nic nie znalazłam w w/indeksie małżeństw [na różne sposoby ].Niestety nie wiem ,gdzie się odbył ślub[mieszkali po 1890 w Dzierzążnie[pow.Mogilno].Nie mam pomysłu co dalej .... pozdrawiam i miłego dnia życzę Cecylia

_________________
Pozdrawiam Cecylia Stranz

moje poszukiwania:Wylatkowo, okol. Mogilna-Stranz
Gniezno-Września -Ptaszyńscy,Płóciennik
Śrem i okol.-Gałka,
Czarnków i okol.-Słowińscy,Dymek,Urban


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 12:26 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
A sprawdzałaś czy księgi z interesujących cię lat w parafiach w których szukałaś zostały zindeksowane? Zawsze pozostaje szukanie w aktach małżeństw USC.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 13:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 20:25
Posty: 77
Lokalizacja: POZNAŃ
mikolaaj18 napisał(a):
A sprawdzałaś czy księgi z interesujących cię lat w parafiach w których szukałaś zostały zindeksowane? Zawsze pozostaje szukanie w aktach małżeństw USC.

witaj Mikołaaju 18 dziękuję za podpowiedz-tzn. jeszcze Tam nie szukałam-jestem na początku drogi przygody z genealogią,mam szczątkowe wiadomości,żadnego wsparcia bliskich[nikt ,nic nie wie,nie pamięta ] --badania w terenie zostawiam na wakacyjny czas -tak myślałam ,że prawdopodobnie nie były zindeksowane te lata[chociaż pisze zakres lat 1800 do 1899] Tak wogóle najwięcej wiadomości uzyskałam z sieci-WTG-WBC---pasjonujące zajęcie!!!!Codziennie coś nowego odkrywam--badania prowadzę na różnych frontach--biore pod uwagę wszystkie ślady RODZINY--- Stranz ,Ptaszyńscy,Gałka ,Płóciennik,Baranowscy,Słowińscy
milego dnia Cecylia

_________________
Pozdrawiam Cecylia Stranz

moje poszukiwania:Wylatkowo, okol. Mogilna-Stranz
Gniezno-Września -Ptaszyńscy,Płóciennik
Śrem i okol.-Gałka,
Czarnków i okol.-Słowińscy,Dymek,Urban


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
cecil22 napisał(a):
WITAM serdecznie Parafia katolicka Powidz, wpis 30 / 1850 zgodność: Pan młody: 100%
Antonius Stranz (29)
Josepha Wolicka (22)

wg tego wpisu pradziadek mógł się urodzić po 1850 roku[JÓZEF],a ślub z Antoniną Hartwich[g]ok. 1880-95?tymczasem nic nie znalazłam w w/indeksie małżeństw [na różne sposoby ]. Niestety nie wiem ,gdzie się odbył ślub[mieszkali po 1890 w Dzierzążnie[pow.Mogilno]. Cecylia

Powidz jest zindeksowany w PP tylko lata 1818-1878 zatem prawdopodobnie dlatego nie możesz nic znaleźć.
Nie sugeruj się , że wyszukiwarka PP opiewa na lata1800-1899-to jest ogólne założenie, natomiast co dokładnie zostało JUŻ zindeksowane znajdziesz w tabeli. http://poznan-project.psnc.pl/data/baza.php
Przepraszam za informację jeżeli to wiesz. Potrzebujesz pomocy w dokładnym zaznajomieniu się z możliwościami WTG pisz-jeśli chcesz to na PW .
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2011, 13:03
Posty: 111
Lokalizacja: Gniezno
cecil22 napisał(a):
WITAM serdecznie Parafia katolicka Powidz, wpis 30 / 1850 zgodność: Pan młody: 100%
Antonius Stranz (29)
Josepha Wolicka (22)

wg tego wpisu pradziadek mógł się urodzić po 1850 roku[JÓZEF],a ślub z Antoniną Hartwich[g]ok. 1880-95?tymczasem nic nie znalazłam w w/indeksie małżeństw [na różne sposoby ].Niestety nie wiem ,gdzie się odbył ślub[mieszkali po 1890 w Dzierzążnie[pow.Mogilno].Nie mam pomysłu co dalej .... pozdrawiam i miłego dnia życzę Cecylia



witam
Stranz Antoni 1821
ślub 1850
Wolicka Józefa 1829

dzieci :
Jan 17.12.1851
Katarzyna 16.04.1853
Marcin 1854
Józefa nie znalazłem , musiał bym poprzeglądać notatki

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

gkrenc@op.pl

Poszukuję :
Krenc , Wełnic , Szubert , Prusinowski , Woźniak , Zakrzewski , Łopatto , Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 20:25
Posty: 77
Lokalizacja: POZNAŃ
gkrenc napisał(a):
cecil22 napisał(a):
WITAM serdecznie Parafia katolicka Powidz, wpis 30 / 1850 zgodność: Pan młody: 100%
Antonius Stranz (29)
Josepha Wolicka (22)

wg tego wpisu pradziadek mógł się urodzić po 1850 roku[JÓZEF],a ślub z Antoniną Hartwich[g]ok. 1880-95?tymczasem nic nie znalazłam w w/indeksie małżeństw [na różne sposoby ].Niestety nie wiem ,gdzie się odbył ślub[mieszkali po 1890 w Dzierzążnie[pow.Mogilno].Nie mam pomysłu co dalej .... pozdrawiam i miłego dnia życzę Cecylia



witam
Stranz Antoni 1821
ślub 1850
Wolicka Józefa 1829

dzieci :
Jan 17.12.1851
Katarzyna 16.04.1853
Marcin 1854
Józefa nie znalazłem , musiał bym poprzeglądać notatki
WITAJ Grzegorzu-dziękuję za nowości-rodzeństwa Józefa Stranza wogóle nie znałam.Ciekawa jestem jak to ma się w Twoim drzewie? Jedną z kilkunastu odmian nazwiska jest ...właśnie KRANZ.Prawdopodobnie rodzina zamieszkała w Wylatkowie ok. 1900roku[wczesniej koło Mogilna -chyba Dzierzążno].Ciekawe jest to szukanie. Mam świadomość -bez dokumentów to tylko domysły-dlaczego nie mogę nic znalezć na temat Józefa?[chyba nie indeksowano tych lat ].Ale akurat ten fakt jest mi znany ,więc spokojnie sobie układam te puzzle rodzinne .Teraz zabieram się analizować Twoje wiadomości--dziękuję i pozdrawiam Cecylia

_________________
Pozdrawiam Cecylia Stranz

moje poszukiwania:Wylatkowo, okol. Mogilna-Stranz
Gniezno-Września -Ptaszyńscy,Płóciennik
Śrem i okol.-Gałka,
Czarnków i okol.-Słowińscy,Dymek,Urban


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2011, 13:03
Posty: 111
Lokalizacja: Gniezno
raczej odwrotnie w Wylatkowie pojawia się to nazwisko już w 1800 r.
Może jakiś adres na pw ? to bym podrzucił parę imion i dat.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

gkrenc@op.pl

Poszukuję :
Krenc , Wełnic , Szubert , Prusinowski , Woźniak , Zakrzewski , Łopatto , Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2013, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Witam !
Spotkałem dziwną rzecz w aktach ślubów
Agnieszka Głuszak
i Józef Pieczyński

Ślub odnotowany w 3 dokumentach:
Parafia Książ 14/1876
USC Książ 30/1876
Parafia Mchy 30/1876
O ile mogę zrozumieć zapis w jednej z parafii i USC to skąd zapis w drugiej parafii.
Wszystkie zapisy dotyczą tych samych osób.
W BASI jest akt z USC z którego wynika że pan młody urodzony i zamieszkały w Zaborowie (i to jest parafia Książ). Panna młoda urodzona w Wieszczyczynie zamieszkała w Zakrzewie (Zakrzewo to też parafia Książ). To skąd ta adnotacja o ślubie w parafii Mchy.
Pozdrawiam Piotr

_________________
Pozdrawiam
Piotr Guzik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2013, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
To już by trzeba sprawdzić w samych aktach, ale w okresie Kulturkampfu (1874-1886) zdarzają się tego typu rzeczy, przy braku proboszcza aresztowanego przez Prusaków pary brały ślub w sąsiedniej parafii, po czym po powrocie proboszcz odnotowywał to w swojej księdze wstecz. Tak mogło być.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2013, 13:00 
Offline

Dołączył(a): 31 paź 2008, 13:00
Posty: 39
Pani Genowefo, panie Arturze
Serdecznie dziąkuję za informacje, pozdrawiam.

_________________
dankastachowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2013, 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Łukasz Bielecki napisał(a):
To już by trzeba sprawdzić w samych aktach, ale w okresie Kulturkampfu (1874-1886) zdarzają się tego typu rzeczy, przy braku proboszcza aresztowanego przez Prusaków pary brały ślub w sąsiedniej parafii, po czym po powrocie proboszcz odnotowywał to w swojej księdze wstecz. Tak mogło być.


Dziękuję Łukaszu za wskazówki, faktycznie przy najbliższej okazji będę musiał to sprawdzić
Pozdrawiam Piotr

_________________
Pozdrawiam
Piotr Guzik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2013, 17:45 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2012, 01:01
Posty: 8
Lokalizacja: Wyszyna
Witam,
Nazywam się Jakub Krawiec jestem studentem historii UJ. Zbieram materiały do pracy licencjackiej pt. " Historia społeczno-gospodarcza Konina w pierwszej połowie XIX w." Głównym celem mojej pracy jest przedstawienie struktury społecznej miasta, ze wskazaniem konkretnych zawodów, które były wówczas wykonywane przez mieszkańców Konina. W miarę możliwości chciałbym wskazać z nazwiska wykonawców poszczególnych zawodów, aby moja praca mogła być użyteczna dla poszukiwań genealogicznych. Kapitalnym źródłem dla mojej pracy są akta metrykalne. Tutaj miałbym prośbę do Państwa, o możliwość udostępnienia mi dla celów naukowych bazy danych dotyczącej ślubów z Konina. Szczególnie zawracam się z tą prośbą do Pani Marii Mazurek i Pana Wojciecha Liśkiewicza, którzy indeksowali interesujące mnie materiały. Proszę również jeżeli jest taka możliwość o podanie mi jakiegoś kontaktu do tych Państwa. Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2013, 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
krawiec89 napisał(a):
Nazywam się Jakub Krawiec jestem studentem historii UJ. Zbieram materiały do pracy licencjackiej pt. " Historia społeczno-gospodarcza Konina w pierwszej połowie XIX w." Głównym celem mojej pracy jest przedstawienie struktury społecznej miasta, ze wskazaniem konkretnych zawodów, które były wówczas wykonywane przez mieszkańców Konina. W miarę możliwości chciałbym wskazać z nazwiska wykonawców poszczególnych zawodów, aby moja praca mogła być użyteczna dla poszukiwań genealogicznych. Kapitalnym źródłem dla mojej pracy są akta metrykalne. Tutaj miałbym prośbę do Państwa, o możliwość udostępnienia mi dla celów naukowych bazy danych dotyczącej ślubów z Konina. Szczególnie zawracam się z tą prośbą do Pani Marii Mazurek i Pana Wojciecha Liśkiewicza, którzy indeksowali interesujące mnie materiały. Proszę również jeżeli jest taka możliwość o podanie mi jakiegoś kontaktu do tych Państwa.


W bazie danych Poznan Project nie umieszczamy informacji o zawodach itp. osób występujących w aktach metrykalnych, tak iż niestety nasza baza do Pana pracy się nie przyda.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2013, 20:56 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2012, 01:01
Posty: 8
Lokalizacja: Wyszyna
Tak ma Pan racje, jednak udostępnienie mi przez Państwa tych podstawowych informacji dotyczących Konina, znacznie usprawniłoby moją własną pracę. Obecnie samemu jestem na etapie indeksowania każdej metryki ślubu, możliwość skorzystania z baz danych stworzonych przez Panią Marie Mazurek i Pana Wojciecha Liśkiewicza znacznie skróciłoby moją własną pracę. Zamiast po raz kolejny indeksować ten sam materiał i tworzyć od podstaw swoja własną bazę danych, mógłbym tylko poszerzyć Ich bazę o ważne dla mnie informacje. Rzecz jasna zrobiłbym to z zachowaniem wszelkich norm dotyczących korzystania z owoców cudzej pracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2013, 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Proszę napisać do mnie na email lucas.bielecki@gmail.com

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2013, 08:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Łukaszu !

Mam do Ciebie pytanie w związku z tym komentarzem na PP:
Cytuj:
Parafia katolicka Krobia [Kröben], wpis 2 / 1818
Cajetanus Jędryczkowski (25) ojciec: Matthaeus, matka: Barbara Niewitecka
Theresia Kortylewicz (21) ojciec: Valentinus, matka: Brigitta Różańska

MaDo: Kajetan Jędryczkowski +16-01-1826 Kobia w wieku 29 lat./Rzeźnik/
Drugim mężem Teresy był Józef Buszewicz.
Dzieci Kajetana i Teresy:
Honorata *1818 Krobia
Marianna *28-03-1822 Krobia (2012-12-14 08:49)

chodzi mi nie o wartość merytoryczną tego wpisu (jest ok), ale o brak imienia i nazwiska osoby, która go zamieściła. Podanie tej informacji jest wymagane (według formularza dodawania komentarzy do PP). Jestem do tego przyzwyczajony, bo zawsze podaję swoje dane łącznie z e-mailem, więc czytając ten komentarz od razu zwróciłem uwagę na brak podpisu osoby wpisującej.

Jak Ty na to patrzysz ?

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2013, 12:41 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 183
Posługując się datami z komentarza:
W 1818 roku brał ślub mając 25 lat, czyli ur. się ok 1793
Zmarł w 1826 mając 29 lat, czyli urodził się ok. 1796
Może to tylko zbieżność nazwisk?

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2013, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Mariusz napisał(a):
chodzi mi nie o wartość merytoryczną tego wpisu (jest ok), ale o brak imienia i nazwiska osoby, która go zamieściła. Podanie tej informacji jest wymagane (według formularza dodawania komentarzy do PP). Jestem do tego przyzwyczajony, bo zawsze podaję swoje dane łącznie z e-mailem, więc czytając ten komentarz od razu zwróciłem uwagę na brak podpisu osoby wpisującej.


Pole to jest wymagane, co znaczy właściwie tylko to, że nie można go pozostawić pustym. Nikt nie jest w stanie weryfikować tego, czy ktoś tam wpisał prawdziwe personalia. Oczywiście sens istnienia tych komentarzy jest taki, aby można było się skontaktować z jego autorem, ale jeśli ktoś się uprze i wpisze komentarz niejako anonimowy, to nic nie poradzę.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2013, 16:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Mam pytanie,być może dla Was naiwne,ale niech tam:)
Czy jest sposób na to by wyszukiwać w Poznan Projekt miejscowości i zawarte w nich małżeństwa np. Pobiedziska i pokazują mi się pary małżeńskie?
W ten sposób można by było znaleźć jakieś pogubione ogniwa rodzinne.
Jeśli jest ,proszę mi w miare łopatologicznie wyjasnić jak to zrobić:)

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2013, 16:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
To już było wielokrotnie pisane. Nie ma w wyszukiwarce opcji tworzenia list ślubów konkretnej parafii.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2013, 16:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Przepraszam w takim razie za zawracanie głowy.
Dziękuję za odpowiedź.Szkoda,że nie ma takiej możliwości.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2013, 12:13 
Offline

Dołączył(a): 03 paź 2012, 13:22
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Witam

Na stronie Poznań Project brakuje metryk z Kruchowa. Część z nich znajduje się w księgach jak poniżej:

Zindeksowane już księgi:
1833-1843 (jednostka łączna za chrzty, śluby i zgony), AAG, AP 55, sygn. 1
1844-1852 (jednostka łączna za chrzty, śluby i zgony), AAG, AP 55, sygn. 2
1853-1863 (jednostka łączna za chrzty, śluby i zgony), AAG, AP 151 (par. Duszno), sygn. 4

Brakujące
Roczniki 1832, 1840, 1842 wpisane do księgi z Duszna 1832-1843 (ur., ślub, zgony), AAG, AP 151, sygn. 2.
W księdze z Duszna AAG, AP 151, sygn. 1 (ABC 1808-1815, 1821-1827), w pierwszym okresie sporadycznie pojawiają się zapisy z Kruchowa.

Ponadto, czy ktoś może wie gdzie znajdują się pozostałe księgi z Kruchowa z okresu wcześniejszego niż 1833?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
ragnar napisał(a):
Witam

Na stronie Poznań Project brakuje metryk z Kruchowa. Część z nich znajduje się w księgach jak poniżej:

Zindeksowane już księgi:
1833-1843 (jednostka łączna za chrzty, śluby i zgony), AAG, AP 55, sygn. 1
1844-1852 (jednostka łączna za chrzty, śluby i zgony), AAG, AP 55, sygn. 2
1853-1863 (jednostka łączna za chrzty, śluby i zgony), AAG, AP 151 (par. Duszno), sygn. 4

Brakujące
Roczniki 1832, 1840, 1842 wpisane do księgi z Duszna 1832-1843 (ur., ślub, zgony), AAG, AP 151, sygn. 2.
W księdze z Duszna AAG, AP 151, sygn. 1 (ABC 1808-1815, 1821-1827), w pierwszym okresie sporadycznie pojawiają się zapisy z Kruchowa.

Ponadto, czy ktoś może wie gdzie znajdują się pozostałe księgi z Kruchowa z okresu wcześniejszego niż 1833?

Pozdrawiam


W ramach zindeksowanego Duszna mamy również w bazie owe metryki z Kruchowa z roku 1840. Brak 1832 i 1842. Dziękuję za czujność :)
Wcześniejsze księgi z Kruchowa zapewne zaginęły...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, 18:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Jak wcześniej pisałem, od bieżącego miesiąca uzupełnienia w bazie dodawane są na bieżąco i nie ma już konkretnych dat aktualizacji.

W ciągu lutego dodane zostały następujące parafie:
Sławsk, Wyszyna [pow. Konin]; Szydłowo [pow. Mogilno]; Siedlnica [pow. Wschowa]; Wójcin [pow. Wieluń]
oraz USC Mikuszewo [pow. Września]; Mlodasko [pow. Szamotuły]; Międzychód, Grzymisław [pow. Śrem]

W tym czasie dokonane zostały też uzupełnienia materiału dla parafii:
Kamieniec [pow. Mogilno distr.]; Grzymiszew, Myślibórz, Morzysław, Golina [pow. Konin]; Brójce, Trzciel [pow. Międzyrzecz]; Sośnica [pow. Krotoszyn]; Grzegorzew, Lubotyń, Białków, Bierzwienna Długa [pow. Koło]; Jeziorsko, Dobra, Miłkowice, Goszczanów [pow. Turek]; Lwówek [pow. Nowy Tomyśl]; Chlewo [pow. Kalisz]; Żoń [pow. Chodzież]; Leszno; Babimost; Odolanów; Kleszczewo [pow. Środa]; Wieruszów [pow. Wieluń]; Koszuty, Lądek [pow. Słupca]; Witkowo; Gąsawa, Gorzyce [pow. Żnin]; Cerekwica [pow. Jarocin]; Lutynia [pow. Krotoszyn]
ewangelickich: Rawicz; Łabiszyn [pow. Szubin]; Gniezno
oraz USC Mieścisko [pow. Wągrowiec]; Maniewo [pow. Oborniki]; Grodzisk Wlkp.

Mam nadzieję, że użytkownicy forum znajdą w tym materiale sporo ciekawych informacji.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, 23:18 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Przepraszam, ale nie pamiętam czy zindeksowane małżeństwa z USC z projektu BASIA są wpisywane automatycznie do projektu PP. Pytam, bo byłam przekonana, że tak jest a nie widzę w PP np. Kostrzyna, 1885 i1890, które to śluby zindeksowałam...no i są jeszcze w BASI lata 1874-1877 1886-1888 , które zindeksowały inne osoby.

Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Automatycznie to nie, ale gdy jest już komplet, to kopiuję. Jest z tym trochę roboty, więc wolę to zrobić jednorazowo, zamiast na raty :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, 23:46 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuje za odpowiedź.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Opalenica
PostNapisane: 04 mar 2013, 09:24 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2013, 16:40
Posty: 87
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Proszę o kontakt osobę która indeksowała Opalenicę - małzeństwa. Gdyż prawdopodobnie wdarł się błąd.

_________________
Arek

Poszukuję : Dobrzański, Zalewski, Balcerski, Kaniewski, Matysiak ,Grocholewski ,Macioszczyk ,Kaminiarczyk ,Taczała ,Spychała, Jakś.
Miasto : Środa ( Schroda ) i okolice , Kuślin, Wąsowo, Bachorzew , Maczniki, Nowy Tomyśl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opalenica
PostNapisane: 04 mar 2013, 14:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
A konkretnie o który akt na PP chodzi?

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opalenica
PostNapisane: 04 mar 2013, 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Podejrzewam, że chodzi o zapis ślubu Stanisława Zalewskiego i Franciszki Jaruch:
Parafia katolicka Opalenica [Opalenitza], wpis 16 / 1863 z
Stanislaus Zalewski (22) ojciec: Martinus Zalewski, matka: Agnes
Francisca Jaruch (26) ojciec: Thomas Jaruch, matka: Regina
Natomiast w akcie ślubu ich syna - wczoraj przeze mnie przetłumaczonym - występuje nazwisko Jaroch.
viewtopic.php?p=59489#p59459

Jednakże można też przyjąć, że błąd popełnił pruski urzędnik, a nie osoba indeksująca śluby z parafii w Opalenicy :wink:

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opalenica
PostNapisane: 05 mar 2013, 17:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
W akcie jest JARUCH,nie mam co do tego wątpliwości.Zachęcam do sprawdzenia osobiście aktu.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opalenica
PostNapisane: 05 mar 2013, 18:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Jerzy Drzymała napisał(a):
Jednakże można też przyjąć, że błąd popełnił pruski urzędnik, a nie osoba indeksująca śluby z parafii w Opalenicy :wink:


Nie przypuszczam, aby na proboszcza parafii Opalenica mianowano pruskiego urzędnika, nawet w czasach Kulturkampfu nikomu taki pomysł do głowy nie przyszedł :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL