Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 21 cze 2024, 21:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2012, 16:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2337
Lokalizacja: Gniezno
mikolaaj18
Dzięki za skan, rozumiem ze to ja byłem przyczyną malego zamieszania , zwracajac uwagę na immię Józef.
Mikolaj napisz na mój prywatny @. Porozmawiamy, moze may wspolne"korzenie"
kabat

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2012, 16:31 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Genowefa napisał(a):
Genowefa napisał(a):
Znalazłam przypadkowo kilka nieprawidłowych wpisów. Czy błędnie wpisane nazwiska ze skanów należy poprawiać w komentarzach? Tak zrobiłam, ale nie wiem czy będą się ukazywać gdy ktoś będzie szukał. A co z pomyłkowo określoną jednostką-np wpisana parafia zamiast USC

Piotrze, ponawiam pytanie, bo padło już dawno i kilka postów po nim pewnie je przesłoniło. :)

Tak, gdzieś mi umknęło to pytanie, przepraszam. Nazwiska wymienione w komentarzach póki co nie będą do odszukania przez wyszukiwarkę, jednak oczywiście zawsze można w komentarzu swoje uwagi zapisać. Pomyłkę z jednostką administracyjną można zgłaszać mi bezpośrednio, chociaż najlepiej do autora indeksu (autor najszybciej może nanieść poprawkę i przesłać plik ponownie na serwer).

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2012, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 16:44
Posty: 31
Witam serdecznie!
Dopiero zaczynam swoją przygodę z indeksacją. Mam też jedno pytanie.
Czy jeśli w akcie urodzenia występuje osoba np. "Marcyanna Michałowiczowa" to nazwisko należy zapisać w formie "Michałowicz" czy "Michałowiczowa". To samo tyczy się formy "z Mazowitów". Czy wtedy należy zapisać nazwisko jako "Mazowit", a może "Mazowita"(taką formę spotkałem parę aktów później)? Pozdrawiam! Damian

_________________
Serdecznie pozdrawiam! Damian M. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2012, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
damian94 napisał(a):
Czy jeśli w akcie występuje np. "Marcyanna Michałowiczowa" to nazistowski należy zapisać w formie "Michałowicz" czy "Michałowiczowa".


Przede wszystkim ostrożnie z autouzupełnieniami słów. Oszczędność czasu, ale jakie kwiatki wychodzą :P

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2012, 10:12 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 16:44
Posty: 31
Ach to autouzupełnianie. :) Nasunęło mi się jeszcze kilka pytań. Czy spis np. zmarłych na końcu księgi także należy oznaczyć jako "brak danych"? A co z rubryką "Rodzaj dokumentu"? Czy w tym wypadku poprawne będzie "Parafia rzymskokatolicka-inne"? Czy w taki sposób ("Parafia rzymskokatolicka-inne") należy też oznaczać np. okładki ksiąg? Ponadto, czy osobę będącą jednocześnie zgłaszającym i chrzestnym można oznaczyć jako "świadek, chrzestny"? Jeśli dany wpis znajduje się na dwóch skanach i korzystamy z opcji "Połącz z kolejnym" to tego wpisu nie uwzględniamy już na kolejnym skanie? Czy w wypadku, gdy jako imię podany jest patron dziecka, np. "Andrzej z Korsynu" lub "Piotr Nolasco" w takiej formie należy zapisać imię, czy po prostu "Andrzej", "Piotr"? Proszę o cierpliwość :)

_________________
Serdecznie pozdrawiam! Damian M. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2012, 12:15 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
damian94 napisał(a):
Czy jeśli w akcie urodzenia występuje osoba np. "Marcyanna Michałowiczowa" to nazwisko należy zapisać w formie "Michałowicz" czy "Michałowiczowa". To samo tyczy się formy "z Mazowitów". Czy wtedy należy zapisać nazwisko jako "Mazowit", a może "Mazowita"(taką formę spotkałem parę aktów później)?

Witam!
Jeśli nie wiemy dokładnie jaka jest podstawowa forma nazwiska lub jest ona pisana różnie, lepiej zostawić zapis w takiej formie, jak występuje w dokumencie, czyli "Michałowiczowa" i "z Mazowitów".

damian94 napisał(a):
Czy spis np. zmarłych na końcu księgi także należy oznaczyć jako "brak danych"? A co z rubryką "Rodzaj dokumentu"? Czy w tym wypadku poprawne będzie "Parafia rzymskokatolicka-inne"? Czy w taki sposób ("Parafia rzymskokatolicka-inne") należy też oznaczać np. okładki ksiąg?

Okładki ksiąg i strony na których nie ma indeksowalnych informacji oznaczamy jako "brak danych" i wtedy w zasadzie nie ma znaczenia jaki wybierzemy rodzaj dokumentu. Dla spisów na końcu księgi rzeczywiście najlepiej wybrać ""Parafia rzymskokatolicka-inne" i zaznaczyć "brak danych". Moja sugestia jest jedynie taka, by wcześniej w komentarzu wpisać "indeks" lub "spis".

damian94 napisał(a):
Ponadto, czy osobę będącą jednocześnie zgłaszającym i chrzestnym można oznaczyć jako "świadek, chrzestny"?

Opis osoby jest w zasadzie polem opcjonalnym i możemy go uzupełnić wedle uznania. Oczywiście "świadek, chrzestny" będzie jak najbardziej poprawne i osobę taką wpisujemy tylko raz.

damian94 napisał(a):
Jeśli dany wpis znajduje się na dwóch skanach i korzystamy z opcji "Połącz z kolejnym" to tego wpisu nie uwzględniamy już na kolejnym skanie?

Tak, wpis rozdzielony na dwa skany, notujemy tylko przy tym pierwszym. Domyślnie pierwszy wpis dla kolejnego skanu, powinien automatycznie oznaczyć się jako "brak danych".

damian94 napisał(a):
Czy w wypadku, gdy jako imię podany jest patron dziecka, np. "Andrzej z Korsynu" lub "Piotr Nolasco" w takiej formie należy zapisać imię, czy po prostu "Andrzej", "Piotr"?

Decyzję pozostawiam indeksującym. Nic nie stoi na przeszkodzie aby pisać w polu "Imię" całą nazwę patrona.

Dziękuję za pytania, myślę że odpowiedzi przydadzą się też innym indeksującym. :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2012, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2007, 17:37
Posty: 108
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
Witajcie!
Dopiero dzisiaj weszlam na strone BASI i jestem zachwycona. Tak, tak, wiem, ja co chwile odkrywam Ameryke i na nowo wynajduje kolo. O Basi dowiedzialm sie od byc moze kuzyna (byc moze, bo nadal nie znalezlismy naszego missing link-u). Okazalo sie, ze p. Maria Sadowska zindeksowala ksiegi z Ceradza Koscielnego, gdzie wlasnie ten missing link moze byc. I znalazlam tam wiele dodatkowych osob, ktore powinny byc w moim wywodzie przodkow!!!

W zwiazku z tym mam pare pytan:
1. Jak sie zalogowac do BASI? Nie widze opcji.
2. Jak moge sie skontaktowac z p. Maria, aby jej serdecznie podziekowac za wykonan prace?
3. Klikam na - wydaje mi sie - link do skanu dokumentu, ale niestety nic mi sie nie wyswietla. Co robie zle?
4. Chcialam dodac komentarze, ale tez mi sie nie dawalo! A tam jest moja praprababcia i inne!!!

Przejrzalam caly watek o BASI, ale nic mi sie nie udalo wykombinowac!

Malgorzata

_________________
Niech zyja przodkowie!

http://malgorzata-przodkowie.blogspot.com/

Nowak/Nowaczyk z par. Objezierze, Rogalscy, Skok z par. Ceradz Koscielny, Zagajewscy z par. Objezierze, Koper/Koperek/Koperski z par. Cerekwica


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2012, 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2008, 15:01
Posty: 39
Lokalizacja: Września
Dzisiaj o BASI na stronie MyHeritage

http://blog.myheritage.pl/2012/02/basia ... more-17244

_________________
Przemo

Poszukiwani Zdrojewscy-Bojanice,Modliszewo, Karniszewo,Sokolniki
Radlowie- Wola Łagiewnicka, Wiekowo
„Pamięć jest tą siłą, która tworzy tożsamość istnień ludzkich".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 16:09 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 16:03
Posty: 10
Lokalizacja: Kępno
Witam!
Wczoraj podjęłam się opracowania części akt z Myjomic. I w związku z tym mam pytanie dot. programu. Po wpisaniu w formularz wszystkich informacji, jak je zapisuję i gdzie mogę zobaczyć zapisane informacje? (chodzi mi o pojedyncze wpisy)
anolipe

_________________
Ilona Pelc

Piątek (Piątkowscy) z Kórnika, Fras, Kulesza, Dobrzyńscy, Nawrot, Urban, Broda, Dudek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 16:20 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam,

wprowadzone w ASI informacje zapisywane są automatycznie i podejrzeć je można tylko i wyłącznie klikając wybrany skan. Kiedy już indeks znajdzie się w bazie, całość będzie dostępna z panelu użytkownika ( po zalogowaniu: http://basia.famula.pl/profile) w formacie CSV (kompatybilne z MS Excel).

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 16:31 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 16:03
Posty: 10
Lokalizacja: Kępno
Dziękuję.
Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Jeżeli na jednym skanie mam kilka aktów chrztu, to kolejne akty nakładam na już zapisane
(wymazuję poprzedni i wpisuję nowy?
anolipe

_________________
Ilona Pelc

Piątek (Piątkowscy) z Kórnika, Fras, Kulesza, Dobrzyńscy, Nawrot, Urban, Broda, Dudek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 16:33 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 16:03
Posty: 10
Lokalizacja: Kępno
I kolejne. Jeżeli odczytanie jakiejś informacji jest niemożliwe, to zostawiam po prostu puste miejsce, czy w jakiś sposób oznaczam, że informacja jest nieczytelna?
anolipe

_________________
Ilona Pelc

Piątek (Piątkowscy) z Kórnika, Fras, Kulesza, Dobrzyńscy, Nawrot, Urban, Broda, Dudek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 16:43 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Nie, nie, nic nie usuwamy! :) Jeśli na jednej stronie jest kilka wpisów, należy skorzystać z opcji "Wpis na stronie", umieszczonej z prawej strony, u góry formatki do indeksacji. W przypadku problemów z odczytaniem, zawsze warto poprosić na forum o pomoc (wtedy można wpis uzupełnić później) lub w komentarzu odnotować fakt problemów z odczytem. Mimo wszystko jednak, jeśli udało się odczytać tylko część słowa, warto tę część wpisać w odpowiednie miejsce.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 17:18 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 16:03
Posty: 10
Lokalizacja: Kępno
Dziękuję.
Niestety z pewnością kolejne pytania się pojawią:)
anolipe

_________________
Ilona Pelc

Piątek (Piątkowscy) z Kórnika, Fras, Kulesza, Dobrzyńscy, Nawrot, Urban, Broda, Dudek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 23:24 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Wzrastająca popularność wyszukiwarki BASIA spowodowała, że musiała ona zmienić swoją lokalizację i w końcu została dziś przeniesiona na nowy serwer w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Przenosiny te spowodowały chwilowe problemy z korzystaniem z niektórych narzędzi (zwłaszcza jeśli chodzi o logowanie w programie ASIA), jednak wszystko już powinno wrócić do normy. Gdyby pojawiły się inne niedogodności, proszę o informację.
Z moich obserwacji wynika, że czas wyszukiwania w bazie jest teraz dość mocno zróżnicowany, jednak raczej nie zdarza się, aby serwer zupełnie się zapchał i przestał w ogóle odpowiadać. Na ten czynnik nie mam na razie dużego wpływu, natomiast przeprowadzka pozwala dalej korzystać z pozostałych zasobów, które na poprzednim serwerze się niestety kończyły.

Z punktu widzenia użytkownika nie powinno być więcej różnic, ponieważ nawet adres pozostał ten sam: http://www.basia.famula.pl

Życzę wszystkim owocnych poszukiwań i wiele radości z nowych odkryć!

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2012, 23:49 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam!
Czy jednostki do rezerwacji wyszczególnione w BASI rzeczywiście kończą się na literze R czy tylko ja nie potrafię się doszukać strony z miejscowościami pozostałymi tj na litery S-Ż?
Zauważyłam, że w wykazie miejscowości już zindeksowanych Golina powtarza się kilkakrotnie-zawiera lata różne, ale czy to nie powinno być razem, z uwzględnieniem oczywiście obu powiatów osobno?
:wink: Trochę niefortunnie to opisałam (razem-osobno) ale mam nadzieję, że zrozumiesz, Piotrku, o co mi chodzi.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2012, 07:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
To są dwie różne Goliny, daleko od siebie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2012, 08:21 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Na ile szybko sprawdziłem, to jednostki do rezerwacji właśnie kończą się na "R". Miejscowości na "S-Ż" nie było wiele i zostały już zindeksowane. Goliny rzeczywiście się trochę pomnożyły i to zarówno te w pow. jarocińskim, jak i konińskim. W wolnej chwili się tym zajmę.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2012, 08:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2010, 03:28
Posty: 84
Witam!
"AKTA STANU CYWILNEGO PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ OSTRÓW (WIELKOPOLSKI)"
dostępne w "szukaj w archiwach".Brakuje tych skanów w ASIA.Pozdrawiam!
Leszek

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2012, 10:27 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Ostrów został dodany na szukajwarchiwach.pl podczas ostatniej, grudniowej aktualizacji. Niedługo także znajdzie się w BASI :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2012, 13:57 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Witam!
Podczas indeksacji pojawił się problem- na jednym ze skanów mam zarówno ochrzczonych jak i zmarłych. Co z tym zrobić?

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2012, 22:34 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2010, 21:35
Posty: 234
Lokalizacja: Poznań
Witam. Czy w "szukajwarchiwach" jest ujęta parafia rzymsko-katolicka w Jaraczewie.Nie mogę nic znaleźć. Pozdrawiam juras


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2012, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2011, 19:39
Posty: 143
Lokalizacja: Koszalin
To ja zapytam o parafię Chocz. Jest tylko parę lat ze skanami, czy można spodziewać się w najbliższej przyszłości pozostałych lat?

Pozdrawiam serdecznie Wiesława

_________________
Szukam informacji o rodzinie Czajka - Goździków i Sobczak - Kwileń, Niniew, Kopojno, Wrąbczyn.
W łódzkim: Matusiak - Piaski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 18:12 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 16:44
Posty: 31
Witam serdecznie! Mam problem z odczytaniem nazwisk matki i chrzestnej w akcie nr 17 oraz nazwiska chrzestnej w akcie 18. Proszę o pomoc :)
http://szukajwarchiwach.pl/54/749/0/6.1 ... RoC0YyPhSQ

_________________
Serdecznie pozdrawiam! Damian M. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 18:30 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Stanisław Baskiewicz i Rozalia Sujecka. Marianna Zaydlow

_________________
Bożena


Ostatnio edytowano 16 lut 2012, 19:07 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
damian94 napisał(a):
Witam serdecznie! Mam problem z odczytaniem nazwisk matki i chrzestnej w akcie nr 17 oraz nazwiska chrzestnej w akcie 18. Proszę o pomoc :)
http://szukajwarchiwach.pl/54/749/0/6.1 ... RoC0YyPhSQ


Nr 17 Matka - Maryannna Zaydlow (Zaydel?)
Nr 17 Chrzestna - Rozalia Sujecka
Nr 18 Chrzestna - Rozalia Jarkiewiczowa

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Ostatnio edytowano 16 lut 2012, 19:23 przez Jerzy Drzymała, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2012, 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 18:31
Posty: 235
17 matka - Marianna Zeyolow chrzestna - Rozalia Sujecka
18 chrzestna - Rozalia Jarkiewiczowa

_________________
Pozdrawiam
Anna

Poszukuję osób o nazwisku:
Balasiewicz, Litwin, Szklarek, Snycer, Smektała, Szpurtacz (Jutrosin),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 17:28 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 16:44
Posty: 31
Dziękuję serdecznie za pomoc i proszę ponownie. Chodzi mi o nazwisko chrzestnego w akcie nr 36. Piejanczak, Pujanczak, a może inaczej?
http://szukajwarchiwach.pl/54/749/0/6.1 ... 4vKfa38kYw

_________________
Serdecznie pozdrawiam! Damian M. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 17:58 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Witam :)
Raczej Pujanczak.

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Ja bym wpisał Pujanczak

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 12:58 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 16:44
Posty: 31
Hmm... Kolejny problem :) Nazwisko ojca akt nr 60. Makowski, Maukowski, Maćkowski?
http://szukajwarchiwach.pl/54/749/0/6.1 ... NqQlYqjaFQ

_________________
Serdecznie pozdrawiam! Damian M. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 13:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 113
Lokalizacja: Berlin
Według mnie Maukowski.

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2010, 03:28
Posty: 84
Mańkowski
pozdrawiam! Leszek

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010, 18:07
Posty: 119
Lokalizacja: Łowyń/Międzyrzecz
Odczytuję tak jak Leszek - Mańkowski.
Pozdrowienia,
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 18:17 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 16:44
Posty: 31
Dziękuję. Mam też wątpliwości, co do nazwiska matki akt nr 82.
http://szukajwarchiwach.pl/54/749/0/6.1 ... BKTtX1xMkA

_________________
Serdecznie pozdrawiam! Damian M. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
matka z domu Zborowska

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Jak wyżej.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 01:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
damian94 napisał(a):
Dziękuję. Mam też wątpliwości, co do nazwiska matki akt nr 82.
http://szukajwarchiwach.pl/54/749/0/6.1 ... BKTtX1xMkA


A ja mam inne zdanie niż poprzednicy...
Wg mnie po b nie ma o czyli nazwisko matki brzmi Zbrawska.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 02:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2666
Lokalizacja: Poznan
Odczytuje jak Jerzy.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 17:54 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
proszę o pomoc w odczytaniu nazwiska:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3291/0/5/8
skan 5 pozycja 4.
Ignatius ?

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
Myślę, że Ignatius Wodecki

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2012, 11:41 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2007, 17:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wschowa
Witam !

Eugeniuszu,interesuje mnie Ignacy Wodecki
napisz co odczytałeś ;
czy to Ten ?
Ignacy h.Nałęcz Wodecki chrzest 21.09.1787 Gwiazdowo +?
podsędek gnieźnieński,sędzia gnieźnieński,dz.Karsewa i Wilkówka

Pozdro
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2012, 11:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 16:11
Posty: 13
Lokalizacja: Wrocław
Ignacy Wodecki, ale skoro podany jest wiek 49 lat, to urodził się ok. 1773 roku.

pozdrawiam Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2012, 15:02 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2007, 17:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wschowa
Witam !
Znalazłem dane Ignacego ;
Ignacy Wincenty Ferariusz h.Nałecz Wodecki chrzest 04.04.1772 Chwalęcinek parafia
Panienka
lat 49 czyli rozumiem +1821 gdzie ?
podsedek gnieźnieński,sędzia prok.cyrk.gnieźnieńskiego 1809
dz.Wiekówka,Karsewa
Syn Tadeusza *ca 1738 +21.08.1810 Grzybowo poch.Gniezno dz.Karsewa
i Krystyny h.Ossorya Sczanieckiej *ca 1739 +23.08.1807 Wiekówko poch.Powidz

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski Wschowa
PS Sczanieccy i Wodeccy sa w linii moich antenatów
z ciekawostek Siostra Tadeusza Wodeckiego,Joanna *ca 1735 +1818
x 2v Andrzej Mikołaj h.Leliwa Żuroch Piechowski 1745-1790
chorąży kawalerii narodowej ,chorągwii 3,konfederat barski
dane o Nim można znaleść w internecie,Piechowscy z Kaszub


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2012, 15:06 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam!

Po wpisaniu w wyszukiwarce BASIA Ignacy Wodecki, powinien zostać odnaleziony akt zgonu.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2012, 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
W akcie: http://szukajwarchiwach.pl/53/3291/0/5/8
skan 5 pozycja 4.
są także informacje, że Ignacy był sędzią pokoju dystryktu gnieźnieńskiego, był żonaty z Marianną Szczaniecką oraz, że pochowany został w Jarząbkowie.

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 12:08 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 16:03
Posty: 10
Lokalizacja: Kępno
Witam!
W pobranych do indeksacji skanach 53/3410/6/43 przy próbach otwarcia skanu 4 pojawia się komunikat Błąd odczytu pliku 490 3.
Co mam zrobić?
anolipe

_________________
Ilona Pelc

Piątek (Piątkowscy) z Kórnika, Fras, Kulesza, Dobrzyńscy, Nawrot, Urban, Broda, Dudek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 15:29 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 16:03
Posty: 10
Lokalizacja: Kępno
Witam!
I kolejny problem http://szukajwarchiwach.pl/53/3410/0/6/42/#tab2
skan 5 i 6. Co zrobić w takim wypadku.
Pozdrawiawm
anolipe - Ilona Pelc

_________________
Ilona Pelc

Piątek (Piątkowscy) z Kórnika, Fras, Kulesza, Dobrzyńscy, Nawrot, Urban, Broda, Dudek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Skan 6 można zindeksować na 5. Tak myślę.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2012, 15:35 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Jeśli nie idzie z jakiegoś powodu odczytać pliku, trzeba go usunąć (prawym klawiszem na skanie->Usuń plik z dysku..). Gdyby nie dało rady usunąć pojedynczego pliku, wtedy usuwamy wszystkie przez menu Skany->Usuń skany... Następnie pobieramy na nowo skany przez Skany->Wznów pobieranie.
W przypadku rozdzielenia wpisów na dwa skany, proszę użyć opcji łączenia skanów (na pierwszym ze skanów prawy przycisk myszy->Połącz z kolejnym).

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL