Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 02 lip 2024, 05:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 lis 2010, 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Anusiu, trzymaj się! Myślami i sercem jesteśmy przy Tobie i mocno wierzymy, że szybko staniesz na nogi. Życzymy Ci tego serdecznie!
Zamówienie przyjęte - realizacja expresowa :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 13:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2009, 11:03
Posty: 78
Witam
W imieniu koleżeństwa i swoim, dziękuję organizatorom za miłe spotkanie, w czasie którego mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawych wykładów , obejrzeć dowcipną prezentację Wojtka , za możliwość poznania nowych /dla nas/ pasjonatów genealogii - za wszystko!
Dla nas było ono zbyt krótkie ... musieliśmy je opuścić przed jego zakończeniem i szkoda !!!

Pozdrawiamy z Włocławka :D

Bożena , Iza, Józek i Irena

_________________
Irena

Poszukuję :
Szymon Konopiński s. Pawła i Elżbiety ur.ok.1797 gdzie ?,
ślub z Maryanną Szwarc ok.1818 r.gdzie?

Michał Zajączkowski ,s. Melchiora i Małgorzaty -ślub- Par.Chełmce , ur.ok.1789 gdzie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 15:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2009, 23:12
Posty: 108
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bardzo dziękuję organizatorom, prelegentom i uczestnikom za ciekawie i miło spędzoną sobotę.

Dla tych, którzy nie byli na prelekcji poświęconej historyczno geograficznemu słownikowi Wielkopolski podaję adres: http://www.slownik.ihpan.edu.pl/.

Moim zdaniem interesująca była także analiza statystyczna danych z Poznań Project, którą przedstawił Łukasz i w związku z tym mam prośbę czy tę prezentację można by zamieścić gdzieś udostępnić?

pozdrawiam serdecznie
Leszek

_________________
Leszek Umiński
http://uminski.name/
http://www.madalinski.info/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 15:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2007, 19:44
Posty: 126
Lokalizacja: Bytów
Znów czuję, że przepełnia mnie iskierka serdeczności, którą zawsze zabieram ze sobą po spotkaniu z Wami. Dziękuję za wspólne chwile - za uściski, pogaduchy, żarty. Dobrze znów było Was zobaczyć.
Margola z synem

_________________
Z pozdrowieniami Małgorzata Żywicka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2007, 20:14
Posty: 94
Lokalizacja: Częstochowa
Zmęczony, ale i szczęśliwy, że mogłem się z Wami wszystkimi spotkać, zobaczyć, uścisnąć.
pozdrawiam

http://www.genealodzy.czestochowa.pl/pl ... oznaniakow

_________________
Piotr Gerasch

Częstochowa/Szczecin
www.genealodzy.czestochowa.pl
piotr.gerasch (na) gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2008, 17:03
Posty: 306
Lokalizacja: Strzelno
Paweł, a co tam uczta, ważne, że byłeś z nami, a dla Twych dzieł, tych muzycznych, jak i piórem znaczonych jesteśmy pełni podziwu.


Ja osobiście chciałbym podziękować Panu Andrzejowi Jakubowskiemu z Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Jego wykład był profesjonalnie przeprowadzony i tak właściwie około niego, czyli 100. rocznicy śmierci ks. Patrona Piotra Wawrzyniaka nasze spotkanie rocznicowe się obracało. Pan Andrzej przywiózł również ze sobą mini wystawę, która dzięki eksponowaniu w Sali Lustrzanej i pięknemu portretowi urosła do rangi „Wielkiej”.


Zajmująco mówili pozostali prelegenci. Project Poznań Łukasza Bieleckiego i Słownik Historyczno-Geograficzny Ziem Polskich w Średniowieczu omówiony przez Panią dr Izabelę Skierską, to prawdziwe cymesy dla nas genealogów – chylę jak zwykle czoła przed tymi dziełami i ich autorami.


Dla mnie bescelerem był pokaz przygotowany przez Wojciecha – toć to rewelacja, hit, który z racji przyszłorocznego jubileuszu musimy powtórzyć. Postanowiłem, że w zimowe wieczory przygotujemy z Heliodorem podobny pokaz ze wszystkich spotkań, w których oboje uczestniczyliśmy. Będzie pełen powagi, humoru i genealogicznego zawirowania. Na pewno będzie wiele przejść ścieżkami historii, w tym historyczne już przejście przez płot w Dębnie.


Aniu!!! My Kujawioki życzymy Tobie szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Niech Boska Opaczność czuwa na Tobą i całą Twoją rodziną.


Zdradzę Wam tajemnicę, że nasz "hentomal" z Bydgoszczy załapał się na Helusiowy specjał. Z braku okazji dwie flaszeczki wróciły do spiżarki.

Asiu! podaj mi na privie adres to prześlę obiecaną książkę


Marian Przybylski - Słowianin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 18:41 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2010, 10:04
Posty: 1
Dziękuję p. Marianie za ciepłe słowa, czas spędzony z wami był bardzo ciekawy. Pozdrawiam. Andrzej Jakubowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2009, 16:58
Posty: 10
Lokalizacja: Syców
Witam!
Miło mi było uczestniczyć (pomimo wcześniejszych przeciwności oraz "operatywnosci" PKP) po raz kolejny w rocznicowym spotkaniu jako przedstawiciel Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz jako jeden z kilku przedstawicieli NGG Pimpek.
Żal jedynie tylko tego, że byłem zmuszony (jako jeden z wielu) opuścić o 16,30 gościnne Gniezno i gonić na pociąg aby zameldować się w domowych peleszach prawie o północy. Popieram postulat (jeżeli jest realny) umieszczenia prezentacji Wojtka ( a tak faktycznie Prezes wszystko może!) na stronie "Gniazda". Do nastepnego spotkania.
Edek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2543
Lokalizacja: Mnichowo
Chciałem bardzo podziękować naszym rocznicowym prelegentom.
Panu Andrzejowi Jakubowskiemu za ciekawe przedstawienie życiorysu ks. Piotra Wawrzyniaka wielkiego społecznika i działacza gospodarczego przełomu XIX i XX wieku. Uważam, że jednym z jego największych osiągnięć było to, że umiał wykorzystując prawo pruskiego zaborcy polonizować nasz region. Stwarzał organizacje podnoszące zasobność i wyższą jakość pracy polskich ziemian, mieszczan i chłopów.

Pani dr Izabela Skierska pokazała nam jakże ciekawe i zasobne źródło informacji o naszych przodkach, czyli "Słownik historyczno-geograficzny średniowiecznej Polski". Interesujące jest to że prawie wszystkie zeszyty tegoż Słownika są dostępne w internecie.
http://www.slownik.ihpan.edu.pl

Znany nam wszystkim dr Łukasz Bielecki przedstawił historię powstania i dziesięcioletnie istnienie ProjektuPoznań. Rewelacją, w moim odczuciu, było pokazanie informacji pobocznych jakie można uzyskać z realizowanego projektu. Napisałem pobocznych, ale jakże ważnych dla poszukiwań genealogicznych. To była bardzo interesująca prelekcja.


Na koniec mogliśmy zapoznać się z występem młodzieżowej grupy tańca nowoczesnego działającej przy Centrum Kultury w Gnieźnie.
Brawurowy chwilami występ został nagrodzony rzęsistymi oklaskami.
Paniom z administracji Centrum Kultury składam serdeczne podziękowania za pomoc w ugoszczeniu i organizacji spotkania.

Dziękuję również naszym gościom, którzy nieraz musieli pokonać setki kilometrów aby z nami być, za uświetnienie swoją obecnością Spotkania Rocznicowego.
Dzięki Wam została stworzona wspaniała atmosfera, życzliwości i serdeczności, czego nam tak na co dzień brakuje.

Bardzo dziękuję członkom WTG Gniazdo za pomoc w realizacji i organizacji spotkania, za gościnność i wielka radość jaka okazywaliście naszym Gościom.
Wojtek
p.s. Odnośnie pokazu multimedialnego to uważam, iż nie nadaje się on do umieszczania na naszym forum. Zainteresowanym osobom mogę przesłać nagranie na CD


Ostatnio edytowano 07 lis 2010, 20:44 przez wojciech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 19:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2009, 23:12
Posty: 108
Lokalizacja: Bydgoszcz
hentomal@senior napisał(a):
I na koniec, źle się poczuł i udał się po pomoc medyczną nasz Kolega, Jurek. Wie ktoś jak z Jego zdrowiem?
hentomal@senior


Z Jurkiem wszystko dobrze, po badaniach przybył na dalszą część spotkania w Pietraku.
pozdrawiam
Leszek

_________________
Leszek Umiński
http://uminski.name/
http://www.madalinski.info/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2543
Lokalizacja: Mnichowo
Dziś jeszcze z nim rozmawiałem i jest wszystko ok.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Aniu, brakowało Ciebie! Teraz trzymam kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia i dobrej formy.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 13:26
Posty: 54
Lokalizacja: Łódż
Zdjęcia wykonane przez Mietka http://www.marynowski.pl/wtg_gniazdo_4_rocznica/

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Iwona Łaptaszyńska


Poszukuję: Marynowski,Jaszczyński, Łaptaszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 22:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2007, 20:28
Posty: 121
Lokalizacja: przeżmierowo
Tak bardzo chciałam się z wami spotkać,niestety nie udało się.Dlaczego?Nie wiem dlaczego pomyliłam daty.Byłam pewna że spotkanie odbędzie się 16 listopada.Chwilę jednak byłam z Wami,przeczytałam wątki i obejrzałam wszystkie zdjęcia.Trochę mnie to zadowoliło.
Basiu,mam prośbę do Ciebie.Bardzo Cię proszę o przesłanie kalendarza 2011.

_________________
gabriela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 23:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Gabrysiu, cóż za niefart :( Następne spotkanie gniazdowiczów ponoć już w grudniu więc nie zapomnij wpisać go do swojego kalendarza, jak tylko na forum będzie podana data.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
I my nareszcie dotarlismy do domu.
Bylo to, jak zwykle zreszta, bardzo mile spotkanie. Zdobylismy znowu troche wiedzy historycznej i genealogicznej, ale najbardziej cenimy sobie osobiste spotkania, bo przeciez my niestety nie mamy czesto ku temu okazji. Te sympatyczne wrazenia musza nam znowu wystarczyc na caly rok :( .
Przesylamy serdeczne pozdrowienia, Teresa i Andrzej

Aniu, zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia !

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 07:51 
Offline

Dołączył(a): 29 lis 2006, 21:05
Posty: 23
Lokalizacja: Toruń
Oglądam i smutno mi, że nie mogłam przyjechać ... Pozdrawiam wszystkich cieplutko... Za życzenia mężowi dziękuję, będzie żył ;)

Co Prezes nowego wymyślił, że o prezentacji tak głośno?

Za zamieszczenie zdjęć wszystkim dziękuję. To ważne, by móc być z Wami chociaż trochę :)

_________________
Pozdrawiam cieplutko, Ewa Szczodruch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
hentomal@senior napisał(a):
I na koniec, źle się poczuł i udał się po pomoc medyczną nasz Kolega, bodaj Jurek. Wie ktoś jak z Jego zdrowiem?


Dziękuję Koledze za troskę oraz innym Koleżankom i Kolegom za liczne pytania o stan zdrowia.
Faktycznie, musiałem skorzystać z pomocy Gnieźnieńskiej Służby Zdrowia. Piszę dużymi literami bo dyżurujący w sobotnie popołudnie Szpitalny Zespół Pomocy Doraźnej zasługuje na słowa najwyższego uznania. W ciągu 53 minut zrobiono wszystkie możliwe badania, które na moje szczęście wykluczyły podejrzenia o coś niebezpiecznego. Dzięki temu mogłem kontynuować spotkanie towarzyskie w "Królewskiej".
To wszystko nic, wobec problemów Ani, której życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Przy okazji pragnę serdecznie podziękować Jance i Leszkowi za pomoc na terenie obiektu, w którym odbywało się nasze spotkanie.
Szkoda, że nie mogłem obejrzeć prezentacji Wojtka i innych wystąpień.
Dziękuję wszystkim za miłe spotkanie i okazaną pomoc.

Pozdrawiam.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 11:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1415
Lokalizacja: Poznań
Ani i Jurkowi życzę dużo zdrowia!
A do wszystkich prośba - dbajcie o siebie i uważajcie na siebie!

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Przykro mi , że nie mogłam być na tym spotkaniu .Bardzo chciałam się z wami spotkać.
Życzenia powrotu do zdrowia dla Ani. A tak między nami , Aniu to masz pecha związanego ze spotkaniami rocznicowymi. To już drugi raz.
Pozdrawiam Ewa Tatarzyńska

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 14:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witam,

w dzień spotkania dotarło do mnie zaproszenie (bardzo ładne) na IV Spotkanie Rocznicowe, za które bardzo dziękuję!
Niestety nie mogłam być w Gnieźnie w ten weekend, ale po przeczytaniu wszystkich tak zachęcających relacji, postaram się zarezerwować sobie wolne na potrzeby przyszłorocznego spotkania :-)
Serdecznie pozdrawiam,
Magda

_________________
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2010, 17:18 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witam!
Ogromnie żałuję, że nie mogłam być na spotkaniu rocznicowym /wystąpiły tak zwane trudności obiektywne/. Namiastkę tego co się tam działo mam dzięki relacjom i fotkom. Dzięki bardzo za taką piękną i szybką relację. Na jednym ze zdjęć widzialam różne publikacje, w tym Kalendarz. Jaka jest możliwość zakupu Kalendarza na 2011 rok? Życzę też dużo zdrowia Ani i Jurkowi.
Pozdrawiam serdecznie. Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 13:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2007, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Właśnie listonosz przyniósł przesyłkę......bardzo bardzo serdecznie dziękuje .
Kalendarz przepiękny ,prezentacja super a Rocznik już czeka ,az zasiądę do czytania ......Ogromna niespodzianka i jaka radość
Dziękuję Ania..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2543
Lokalizacja: Mnichowo
Aniu!
Najważniejsze , że jesteś w formie, a podziękowania należą się....Jarkowi.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2010, 17:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2007, 20:28
Posty: 121
Lokalizacja: przeżmierowo
Dzisiaj otrzymałam kalendarz,jest przepiękny.Przyznam się ,że od lat zbieram kalendarze,ale te nasze są dla mnie wyjątkowe.Serdeczne dzięki za przesyłkę!

_________________
gabriela


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL