Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 26 cze 2024, 07:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 sie 2010, 21:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Niestety, nie mam nic takiego, już dawno sobie zdałem sprawę z tego niedopatrzenia. :(
Ł

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2010, 17:09 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Korzystając z chwili wolnego czasu porządkuję moje notatki.Informacje zawarte w tym projekcie są przy tej pracy wprost nieocenione.Wielkie,wielkie ukłony i podziękowania dla wszystkich,którzy choćby 1 dzień poświęcili dla nas wszystkich. :)
A przy okazji pytanie:jak po polsku brzmi imię Blasius?
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2010, 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
danamat2 napisał(a):
Korzystając z chwili wolnego czasu porządkuję moje notatki.Informacje zawarte w tym projekcie są przy tej pracy wprost nieocenione.Wielkie,wielkie ukłony i podziękowania dla wszystkich,którzy choćby 1 dzień poświęcili dla nas wszystkich. :)
A przy okazji pytanie:jak po polsku brzmi imię Blasius?
Danka


Błażej.

Jakby co, to tu jest pomocnicza lista imion:
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/imiona.php

Dziękuję też za miłe słowa. Dziękuję też Lidii za obronę Projektu na HistMag'u :)

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2010, 17:17 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Bardzo dziękuję :wink:

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2010, 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziś na szybko kolejna aktualizacja bazy :)

Uzupełnienia w parafiach:
Czempiń [pow. Kościan], Lwówek [pow. N.Tomyśl]; Słupca; Skórzewo [pow. Poznań]; Wronki [pow. Szamotuły]

Życzę wielu nowych odkryć i pozdrawiam,

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2010, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 497
Mam Pytanie do osoby indeksującej parafie Modrze Jeśli dobrze pamiętam Bartosz Małecki.
Moje pytanie dotyczy ślubu 1870/8 Franciszek Sibila i Anna Kazmierczak wiek jej podany jest 18 lat ja z dokumentów mam że miała ona 28 lat . A w akcie zgonu z 1911 ma wpisane lat 72
i wynikało by że miała w dniu ślubu 31 lat .
Proszę o sprawdzenie czy nie zaistniała tutaj pomyłka 28 na 18 lat.
Olek

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2010, 21:03 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2461
Akurat ten rocznik indeksowałem z duplikatów, z których wiarygodnością różnie bywa. Żeby mieć pewność, musisz dotrzeć do oryginału aktu, przechowywanego (o ile mi wiadomo) w biurze parafialnym w Modrzu. Warto, bo jest szansa, że akt oryginalny będzie bogatszy w dane, szczególnie o imiona rodziców - co przyspieszy odszukanie aktu chrztu panny młodej.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2010, 00:10 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2009, 21:22
Posty: 134
Lokalizacja: Szczecin
Olek,
Robiąc notatki dot. nazwiska Każmierczak, mogę potwierdzić, że Anna Kaźmierczak w dniu ślubu miała 28 lat.
Prawdopodobnie wiek został źle odczytany dla poz.1870/8
Pozdrawiam
Piotr

_________________
pozdrawiam
Piotr

Poszukuję: miejsca zgonu Franciszka Szmyta (Szmidta, Schmidta) ur. 30.03.1897 w Łękach Wielkich i jego rodziny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2010, 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:25 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2010, 12:55 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2461
Jest tylko na mapce. Parafie z Kongresówki wprowadza Łukasz do tabeli dopiero po otrzymaniu indeksów.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2010, 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:25 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2010, 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Bo Kongresówkową częścią Wielkopolski zająłem się później i nadal jest to trochę w stadium prowizorki. W takim razie postaram się wkrótce dodać spis tych parafii, których indeksów nie mamy. Niestety dla tego regionu jest to znaczna większość.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2010, 11:37 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2009, 21:22
Posty: 134
Lokalizacja: Szczecin
Witam,
Czy opisy rozbudowane w komentarzach do rozmiarów drzew genealogicznych nie powodują zakłóceń w wyszukiwaniu małżeństw?
Szukając małżeństw, natknąłem się na drzewa wywodzące się z nazwiska Gawrych w parafii Boruszyn i Czarnków.
Sądzę, że tego typu opisy w komentarzach nie służą celowi, jakim miała być indeksacja małźeństw.
Pozdrawiam
Piotr

_________________
pozdrawiam
Piotr

Poszukuję: miejsca zgonu Franciszka Szmyta (Szmidta, Schmidta) ur. 30.03.1897 w Łękach Wielkich i jego rodziny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2010, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziś kolejna aktualizacja bazy!

DODANE NOWE PARAFIE:

Ewangelickie:
Pogorzela [pow. Koźmin]; Kręcko [pow. Międzyrzecz]; Radolin i Siedlisko [pow. Czarnków]; Kocień Wlk. [pow. Wieleń]

UZUPEŁNIENIA DO PARAFII:

Katolickich:
Gołańcz [pow. Wągrowiec]; Baranów {Kępno]; Pogorzela [pow. Koźmin]; Brody [pow. Nowy Tomyśl]; Ostrowite Prymasowskie [pow. Witkowo]; Cerekwica [pow. Jarocin]; Szymanowice [pow. Słupca]; Konarzewo [pow. Poznań]

Ewangelickiej:
Jędrzejewo [pow. Czarnków];

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 09:35 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
piko napisał(a):
Witam,
Czy opisy rozbudowane w komentarzach do rozmiarów drzew genealogicznych nie powodują zakłóceń w wyszukiwaniu małżeństw?
Szukając małżeństw, natknąłem się na drzewa wywodzące się z nazwiska Gawrych w parafii Boruszyn i Czarnków.
Sądzę, że tego typu opisy w komentarzach nie służą celowi, jakim miała być indeksacja małźeństw.
Pozdrawiam
Piotr

Witam

Można w przyszłości pomyśleć nad "zwijaniem" komentarzy.
Z założenia nie ingerujemy w treść komentarzy, chyba że są obraźliwe lub autor chciałby coś w nich zmienić.
Oczywiście - lepiej podać po prostu link do strony, gdzie umieszcza się dokładne dane genealogiczne niż wstawianie całego wywodu przodków w formie mało czytelnego komentarza; wybór pozostawiamy jednak użytkownikom.

Niestety, baza Poznan Project jest spora i gdyby ktoś miał weryfikować czy "obcinać" komentarze, których także jest znaczna liczba, należałoby zatrudnić do tego oddzielną osobę ;)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 09:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
piko napisał(a):
Witam,
Czy opisy rozbudowane w komentarzach do rozmiarów drzew genealogicznych nie powodują zakłóceń w wyszukiwaniu małżeństw?
Szukając małżeństw, natknąłem się na drzewa wywodzące się z nazwiska Gawrych w parafii Boruszyn i Czarnków.
Sądzę, że tego typu opisy w komentarzach nie służą celowi, jakim miała być indeksacja małźeństw.
Pozdrawiam
Piotr


Mogę jeszcze dodać, że tak rozbudowanych komentarzy w bazie nie ma dużo, pewnie kilkanaście, akurat Tobie się trafiło kilka z nich na jednej stronie.

W zasadzie zachęcamy użytkowników do dopisywania dodatkowych informacji, więc jeśli niewielki odsetek z nich trochę przesadzi po stronie rozwlekłości, to wielkiej tragedii nie ma :)

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2010, 09:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Łukasz Bielecki napisał(a):
Bo Kongresówkową częścią Wielkopolski zająłem się później i nadal jest to trochę w stadium prowizorki. W takim razie postaram się wkrótce dodać spis tych parafii, których indeksów nie mamy. Niestety dla tego regionu jest to znaczna większość.


Już uzupełniony jest spis parafii z kongresówkowej części Wielkopolski - zachęcam do indeksowania - najlepiej w Archiwum Państwowym w Poznaniu, z mikrofilmów.
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/baza.php#p46

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Ze smutkiem zawiadamiam, że odszedł od nas na zawsze bardzo oddany współpracownik Projektu, Janusz Mielcarek.

Requiescat in pace!

http://www.genealodzy.pl/index.php?name ... 2959#62959

Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 15:42 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Dzisiaj od ok. 17:00 do jutra rana nie będzie działać serwer Poznan Project. Jest to związane z pracami energetycznymi i musimy wyłączyć komputer. Serwis powinien ruszyć jutro ok. godziny 9:00 rano. Za utrudnienia przepraszam.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Łukasz Bielecki napisał(a):
Ze smutkiem zawiadamiam, że odszedł od nas na zawsze bardzo oddany współpracownik Projektu, Janusz Mielcarek.

Requiescat in pace!

http://www.genealodzy.pl/index.php?name ... 2959#62959

Łukasz

Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny Janusza i znajomych.Niech spoczywa w pokoju.

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2010, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Niech spoczywa w spokoju...

RIP

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2010, 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, 14:04
Posty: 134
Lokalizacja: Poznań
Niech spoczywa w spokoju

Obrazek
JANUSZ MIELCAREK

_________________
Pozdrawiam
Basia Nowak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2010, 02:39 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Lukaszu,
Sharon Galitz spedzila poprzedni tydzien w SLC szukajac dalej Agnieszki Bauza zd. Sobolewski, matki Marianny, oraz jej najmlodszej corki corki, Agnieszki, jestem w kontakcie z Sharon i oczekuje na filmy z tego okresu. Mam pytanie, czy zapisy zgonow w Chometowie byly po 1870 w innej parafii?
Mam zamowione rowniez filmy z Gora, Znin od 1622, wiec wkrotce bede szukal gdzie sie da.
Wiem, ze osobiscie znasz Sharon, gdyz pisala do mnie o tym. Czy w tym okresie USC juz robilo zapisy i moze tam trzeba rowniez szukac?
Sharon nie jest z tej samej linii co nasza, my jestesmy Od Szymona Bauza ur. okolo1731,
jednak ze ta tajemnica mnie bardzo nurtuje, nie ma sladu jak dotad po Agnieszce oraz corce Agnieszce.
Nastepna sprawa ktora jest zagadka- Skad tylu Bauza w Szczecinie i okolicach?
Znalazlem 93 Bauza w Illinois, bezposrednio z parafii Znin, ale zadnych ze Szczecina.
To sa 3 pytania, moze za duzo na raz. Cokolwiek napiszesz, dziekuje.
Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2010, 05:07 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Lukaszu,
Czy parafia Cerekwice jest przeszukana w LDS?
To jest jeden z pieciu moich nastepnych filmow do przegladania, lecz nie chcialbym duplikowac
tej pracy, moze jedynie weryfikowac.

Mam w swoim zamiarze przegladac rowniez Swiatkowo, Rogowo, Juncewo, Izdebno, Zabno
oraz Gasawa i Wenecja, jednak dopiero po wnikliwych przeszukaniach Gora, Znin oraz Mogilno.
Wiec nie bedzie to szybko, musze czekac na filmy okolo 30 dni, mam zamiar oplacic permanent
czyli beda w mojej FHL zawsze dostepne dla mnie.
Podaj, prosze co Ciebie najbardziej interesuje.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2010, 07:18 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Lukaszu,
Niefortunnie nieznam Twojego e-mail adresu, wiec nie moge odpowiedziec.
Moze Krzysztof Dobrzynski zna, lecz nie dowiem sie teraz, gdyz chyba spi,
jest u nas 02:16 right now, Woodstock i Toronto to ta sama strefa.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 15:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziś znów aktualizacja bazy.

DODANO PARAFIĘ:

Katolicką:
Bukowiec [pow. Nowy Tomyśl]

UZUPEŁNIENIA DO PARAFII:

Katolickich:
Byczyna [pow. Kluczbork]; Dakowy Mokre [pow. Grodzisk]; Osiek Wielki [pow. Koło]; Ostrzeszów; Dąbrówka Kościelna [pow. Oborniki]; Konarzewo i Łódź [pow. Poznań]

Ewangelickiej:
Kargowa [pow. Babimost]

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2010, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
cytuję -z dnia 21.1.2009
Łukasz Bielecki begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting napisał(a):
Jest jeszcze ciekawiej: pewna Amerykanka bardzo zasłużona dla Projektu też ma przodków Tomickich mieszkających kilka wsi dalej - i też odkryła ich dzięki Projektowi kilka miesięcy temu - po latach poszukiwań - bo nie wiedziała z jakiego rejonu Wielkopolski pochodzili. Najpewniej da się odszukać wspólnych przodków :)

Czy jest mozliwość kontaktu z ową Panią?
Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2010, 18:16 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Genowefo,

Prosze isc na strone: Haskin-Galitz ancestors, tam jest e-mail.

Lub: Znin,Poland residents

Pozdrawiam, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2010, 19:11 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Pawle, zaglądałam na wskazaną stronę. Pani Haskin-Galitz nie ma Tomickich w swoim drzewie.Zapewne nie o tą Panią chodzi.
Pozdrawiam Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2010, 21:45 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bozeno.
Wiec Lukasz ma odpowiedz. Najdawniejszy Tomicki ktorego znalazlem to Jozef Tomicki h. Lodzia
ur. okolo 1710 + Marianna Prusimska h. Nalecz ur. 1710.

Cheers, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2010, 22:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Bozeno, Tomickich jak mrowkow w Tekach Dworzaczka. Sa herbu Lodzia jak Pawel napisal. Ten o ktorym Pawel pisal ozeniony z Marianna z Kolna Prusimska ok 1737. Mieli 3 synow Jan Kanty, Pawel i Jozef. Marianna byla corka Krzysztofa z Kolna Prusimskiego a ten potomkiem znanego rycerza Dobrogosta z Kolna. Troche sie nim kiedys interesowalem jako ze byli Naleczami. Wiecej o nich mozna znalesc w dobrze napisanej historii Kolna http://www.miedzychod.pl/content.php?cm ... ng=pl&p=p6

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Ostatnio edytowano 05 wrz 2010, 22:35 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2010, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Bozeno,

Ja nie mam polskich znakow, prosze dodac / do L.
Tomicki h. Lodzia jest spokrewniony z ; h. Zaremba ; h. Odrowaz;

Pawel mial syna Jan Kapistran Tadeusz oraz jego synem byl Zdzislaw Jan Tomicki.

Jest zaledwie 609 Tomicki obecnie w Polsce, nie tak wielu, wiec szybko znajdziesz.

Pozdrawiam , Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2010, 23:24 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Pawle, Krzysztofie.
Dziękuję. Moi Tomiccy to bardzo wątpliwe czy szlachta . Znam Teki Dworzaczka i inne publikacje o Tomickich-zrobiłam nawet duży wywód tego rodu. Nie "przyszywam "się jednak do nich, bo raczej nic na to nie wskazuje byśmy byli spokrewnieni. Moja rodzina to Tomiccy z okolic Murowanej Gośliny, Dąbrówki Kościelnej i okolic a w końcu z Poznania.Też już mam odnalezionych wielu krewnych.Teraz poszukuję rodzeństwa mego pradziadka Tomasza. Stąd prośba o kontakt i już dostałam adres. Raz jeszcze dziękuję za odzew na mój post.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2010, 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Bozenko, Twoja skromnosc jest prawidlowa. Ale no wlasnie jest zawsze to "ale", musisz brzc pod uwage rozne warianty. Nikt z prawdziwych amatorow genealogii nie chce sie podszywac. No chyba, ze ktos bardzo chce miec ten sygnet :lol:
Ja czesto daje przyklad z mojego podworka. Kiedys znajomemu przegladalem filmy. Nazwisko bardzo charakterystyczne i rzdkie w Polsce. Powiedzmy Iksinski. Dzialo sie to w Iksinowie - gniezdzie rodzinnym. A wiec znalazlem jeden ciekawy zapis. Iksinska sluzaca u szlachetnego Iksinskiego wyszla za maz. Ja w mojej rodzinie mam tez Dobrzynski parobek u Dobrzynskiego. Pamietaj, ze gdy rodzice przekazywali ziemie najstarszem synowi/corce oni musieli splacic rodzenstwo. Tym samym ich status materialny czesto podupadal. A ich wnukowie juz czesto musieli pracowac u bogatszych wujkow jako parobkowie czy sluzace. Oni wlasnie mogli isc w swiat i nadal byli parobkami i sluzacymi. Gdy nie zrobimy drobiazgowych badan to nie bedziemy wiedziec, ze 2-3 pokolenia wstecz ich rodzice zapisywani byli jako szlachetni a wiec mieli jakas tam pozycje.
Dlatego goraco namawiam na dokladne przesledzenie Twoich Tomickich szczegolnie miejscowosci skad pochodzili i porownanie z Tomickimi z Tek. To nie jest przelaczanie sie do innej rodziny to jest zbadanie Twoich przodkow.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Ostatnio edytowano 06 wrz 2010, 15:10 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2010, 00:24 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Krzysztofie,

Dokladnie, nia mam watpliwosci , ze masz racje.
Czy pianista Ignatius Dobrzynski, jest Twoim?
Niewiele byl mniej rozpoznany niz Chopin.

Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2010, 03:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Z tego co na dzisiaj wiem to nie. Ignacy Feliks ur. w Romanowie na Wolyniu jako syn muzyka tez Ignacego. Z Chopinem mial wspolnego nauczyciela Jozefa Eisnera. Stworzyl 2 symfonie i jedna opere. Pochowany na Powazkach przy hymnie zalobnym skomponowanym specjalnie przez Moniuszko.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2010, 11:02 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Krzysztofie, Pawle!
Jesteście obaj bardzo mili i...trochę mnie zdopingowaliście. A powiem Wam, że miejscowości się pokrywają w bardzo wielu przypadkach.Co do tego szlacheckiego pochodzenia-to w domu krąży taka żartobliwa "pewność"- otóż ja nie zasnę w pościeli nawet z jedną fałdką-zatem od zawsze jestem księżniczką na ziarnku grochu :lol:
Poza tym ta ulica w Poznaniu!-Piotra Tomickiego ...jest na cześć mego dziadka też Piotra :)-dwa kroki od niej mieszkała cała rodzina Tomickich. Wierzyłam w to długie lata,bo mój Tato tak zażartował kiedy jeszcze byłam dzieckiem i pierwszy raz mnie tam zaprowadził.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 13:40 
Offline

Dołączył(a): 29 lip 2010, 14:50
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań
Witam.

W bazie projektu nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat małżeństw zawartych w USC Popówko (nie mieści się ani w zakresie Obornik ani Szamotuł)

Pozdrawiam
Jakub Desperak
Poznań


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
jdespi napisał(a):
W bazie projektu nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat małżeństw zawartych w USC Popówko


W Projekcie nie dokonywaliśmy do tej pory indeksowania akt pruskich USC.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2010, 11:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziś kolejna aktualizacja bazy!

DODANA PARAFIA:

Ewangelicka:
Jastrzębsko Stare [pow. Nowy Tomyśl]

UZUPEŁNIENIA DO PARAFII:

Katolickich:
Bukowiec [pow. Nowy Tomyśl]; Granowo [pow. Grodzisk]; Boruszyn i Objezierze [pow. Oborniki]; Bnin [pow. Śrem]; Dobrzyca [pow. Krotoszyn]; Oborzyska Stare [pow. Kościan]; Trląg [pow. Mogilno]

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2010, 15:15 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Świetna wiadomość :-)
Czekam z niecierpliwością na parafię Kamieniec - podobno już ją ktoś spisuje.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2010, 19:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2009, 16:26
Posty: 61
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
A ja czekam na małżeństwa z Cerekwicy koło Szamotuł. Jednak nie wiem czy ktoś zajmuje się indeksowaniem...
Pozdrawiam
Piotr

_________________
Gotowy, Wichniarek, Rybicki, Hebel, Zawal, Gierczyński, Juś, Majchrzak, Łuczak, Kaptur, Wojewoda, Najderek, Kubicki, Szarcz, Tomczak, Balbierz, Kurowski, Gmerek, Wojtkowiak, Stelmach, Dusik, Madela, Wiciak, Rój, Kapczyński, Łabujewski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2010, 21:43 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
Piotr Gotowy napisał(a):
A ja czekam na małżeństwa z Cerekwicy koło Szamotuł. Jednak nie wiem czy ktoś zajmuje się indeksowaniem...
Pozdrawiam Piotr


Cerekwica koło Szamotuł została udostępniona w CAAP. Nie ma przeszkód, aby wybrać się do archiwum i ją zindeksować.

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2010, 12:15 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2010, 09:09
Posty: 48
witam,

zastanawia mnie, dlaczego w spisie parafii katolickich Poznan Project (Wielkopolska wchodnia) pominięto parafię Broniszewo
(dawne woj. konińskie, gmina Wierzbinek)

pozdrawiam

_________________
pozdrawiam,
Helena


parafie: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Sadlno, Sompolno


Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, 21:00 przez lenaar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2010, 14:04 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2461
Spis odzwierciedla podział administracyjny z 1887 roku, kiedy to Broniszewo miało "pecha" znajdować się w powiecie nieszawskim guberni warszawskiej - czyli poza podstawowym terenem Projektu. Obrazuje to mapka z "wygryzionym" obszarem między Skulskiem a Sompolnem: http://bindweed.man.poznan.pl/posen/reg ... ?region=11. Podobno los spotkał Sadlno. Mało tego - na przełomie XVIII i XIX wieku Broniszewo od Sadlna oddzielała granica diecezjalna (gnieźnieńsko-włocławska), więc galimatias podwójny ;)

Jestem przekonany, że kiedy jakaś dobra dusza zindeksuje Broniszewo, Łukasz chętnie przyjmie je do bazy, klasyfikując jako "materiał uzupełniający": http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/baza.php#p50

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2010, 21:00 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2010, 09:09
Posty: 48
chętnie zindeksuję akta par. Broniszewo, z tym, że ...dokąd by nie zmierzać - zawsze daleko (mam geograficznie)
czyli, jako i zwykle, pytanie o digitalizację i udostępnienie materiałów do indeksacji (zespół nie jest zmikrofilmowany)

szukaj w archiwach - nie odnajduję skanów akt z zasobów Archiwum w Poznaniu (Oddział w Koninie)

dziękuję za odpowiedź i informacje w niej zawarte

pozdrawiam

_________________
pozdrawiam,
Helena


parafie: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Sadlno, Sompolno


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2010, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziękuję Bartkowi za zastąpienie mnie po raz kolejny ze szczegółową odpowiedzią podczas mojej nieobecności w Poznaniu :)

Broniszewo, Sadlno a także Połajewo chętnie przyjmę jako materiał uzupełniający. Teoretycznie zresztą mógłbym do Projektu dołączyć cały powiat radziejowski/nieszawski, ładnie zaokrągliłby obszar którym się zajmujemy.

Na mikrofilmach Mormonów jest trochę lat dla Broniszewa sfilmowane w Archiwum Państwowym we Włocławku (tam są te akta, a nie w Koninie). W AD we Włocławku też zmikrofilmowano księgi z Broniszewa, ale w odróżnieniu od zasobu z Włocławka, który możemy sobie (na mikrofilmie) wypożyczyć do innego archiwum państwowego, te możemy jedynie obejrzeć w Centrum Mormonów (Warszawa, Wrocław). Tym niemniej trochę możliwości dostępu jest.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2010, 21:20 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2010, 09:09
Posty: 48
Łukaszu...

Broniszewo, gmina Wierzbinek - Archiwum Państwowe w Poznaniu, Oddział w Koninie:
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... anie_id=23

Pradziad wprowadził mnie w błąd (opcja: brak mikrofilmów), już po wpisie w temacie powyżej odkryłam istnienie mikrofilmów par. Broniszewo w bazie Sezam:
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam. ... _id=100833
zmikrofilmowano okres 1876-1884

(we Włocławku znajdują się akta par. Broniszewo, gmina Przedecz)

pozdrawiam

_________________
pozdrawiam,
Helena


parafie: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Sadlno, Sompolno


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2010, 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Jedno i drugie to to samo Broniszewo, w opisach jest chaos. Włocławek ma zasadniczo księgi do 1875, a Konin późniejsze (ale później doszły im jeszcze jakieś zawieruszone roczniki z lat 1852 oraz 1855 (których zauważ brakuje we Włocławku!!). Broniszewo k. Przedcza w ogóle nie miało kościoła, więc może chodzić tylko o to w gm. Wierzbinek.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2010, 22:55 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2010, 09:09
Posty: 48
se zapamiętam raz na zawsze, że w przedeckim Broniszewie nie było kościoła

tak czy inaczej, zamówiłam wskazane poprzednio mikrofilmy (1876-1884)
dziekuję za odpowiedź

pozdr.

_________________
pozdrawiam,
Helena


parafie: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Sadlno, Sompolno


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL