Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 30 cze 2024, 07:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 gru 2012, 22:31 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
carar napisał(a):
wyszczegulnionymi

carar napisał(a):
przejżany


Może tego nie wiesz, ale na forum staramy się pisać po polsku!

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2012, 08:09 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
Przygotowując się do przyłączenia do Waszego grona przeglądałem wcześniejsze posty, w których wyjaśnialiście sobie wasze problemy, błędy, wpadki i nikt nie miał wam tego za złe. Zakładałem więc, że jako początkujący zostanę potraktowany z większą wyrozumiałością. Trzeciorzędna uwaga na temat mojej słabej ortografii nie wnosi nic pożytecznego do podniesienia standardu mojej indeksacji więc zakładam, że jako nieco szorstcy nauczyciele nie macie już do mnie poważnych zastrzeżeń i mogę wrócić do indeksacji.

Prośba do indeksujących, którzy zakładali konto automatycznie.
Proszę wklejcie na forum tekst „mini instrukcji” którą dostaliście podczas rejestracji i o której wspominał skała. Ja tego tekstu nie mam i na pewno mnie, jak i może innym forumowiczom, się
przyda.

Pozdrawiam najczystszą jaką mi było dane nauczyć się polszczyzną.
Artur Hübner


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2012, 12:08 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Każdy na początku miał pewnie sporo dylematów związanych z indeksacją i już dawno powinien powstać zbiór najczęstszych pytań i odpowiedzi, w którym by można znaleźć wiele wyjaśnień. Chciałbym go kiedyś w końcu opublikować. W wielu przypadkach instrukcja przesyłana przy rejestracji nie jest wystarczającym źródłem informacji, jednak jest na tyle krótka i spójna, że każdy zainteresowany powinien ją przeczytać. Nie potrafię powiedzieć Arturze dlaczego do Ciebie ona nie dotarła, wklejam ją więc na forum:

Cytuj:
Informacje dla indeksujących:
Aktywne konto użytkownika pozwala na pełne korzystanie z serwisu http://www.basia.famula.pl, a także na logowanie w programie ASIA oraz indeksację akt metrykalnych.
Aby rozpocząć indeksację, w pierwszej kolejności należy zarezerwować wybrane jednostki na stronie http://www.basia.famula.pl. Po tej operacji zostają one przypisane do konta, przy czym ważność rezerwacji wynosi 2 tygodnie i może być w każdej chwili przedłużona.
Następny etap, to ściągnięcie i instalacja programu ASIA. Można go pobrać pod adresem:
http://www.basia.famula.pl/asia/setup.exe

Najważniejsze wytyczne dotyczące indeksacji:
- indeksując zapisujemy nazwiska w takiej formie, w jakiej wystąpiły w dokumencie,
- w przypadku imion dopuszcza się poprawianie błędów pisowni, natomiast przede wszystkim należy rozwijać imiona zapisane skrótowo, np. Mar. - Martinus; Fr. - Franciscus; St. - Stanislaus,
- gdy podanych jest kilka nazwisk lub imion, można użyć dowolnego, w miarę krótkiego, łącznika (także "ur.", "geb.", "I voto", itp.) bądź nawiasów, byle pomiędzy poszczególnymi słowami znalazła się spacja,
- w przypadku nie odnotowania w dokumencie jakiejś informacji (np. brak imienia martwo urodzonego dziecka), zostawiamy to pole puste, przy czym fakt ten możemy odnotować w komentarzu,
- jeśli wpis znajduje się na dwóch skanach, należy użyć opcji "połącz skany" dostępnej pod prawym klawiszem myszy (klikając na skanie),
- skany, dla których nie wynotowano osobno żadnych informacji (bo takich brak - często pierwsze i ostatnie strony jednostek, "drugie" strony ślubów), oznaczamy jako "brak danych",
- wszystkie akta stanu cywilnego parafii, oznaczamy jako akta parafii (nie jako akta USC).

Skończony indeks całej jednostki, przesyłamy na serwer za pomocą narzędzia dostępnego w programie, po czym już ja jako administrator, dodaję go do bazy.
W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę podeprzeć się lekturą wątku viewtopic.php?t=3567 lub pisać bezpośrednio na maila.


Pozdrawiam
Piotr Skałecki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2012, 18:06 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
skała napisał(a):
W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę podeprzeć się lekturą wątku viewtopic.php?t=3567 lub pisać bezpośrednio na maila.



Myślę, że gdybyś do powyższej instrukcji dopisał zdanie iż przejście do następnego aktu czy wyjście z programu powoduje automatyczny zapis całej wykonanej pracy na dysku to unikniemy podobnej sytuacji w przyszłości. :)

Pozdrawiam

Stanisław

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 08:43 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
Witam serdecznie!
Mam do zindeksowania listę osób bierzmowanych. Wybrałem rodzaj dokumentu „Parafia rzymskokatolicka – inne” Mogę tam wpisywać osoby do tabeli „inne osoby” z adnotacją w kolumnie „Opis (opcjonalnie)” czy to osoba bierzmowana czy rodzic.

Czy takie rozwiązanie jest poprawne?

Pozdrawiam, Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 09:40 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
czy mógłbyś przesłać link do tej księgi? wtedy będzie łatwiej coś podpowiedzieć :)

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 11:22 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
carar napisał(a):
Mam do zindeksowania listę osób bierzmowanych. Wybrałem rodzaj dokumentu „Parafia rzymskokatolicka – inne” Mogę tam wpisywać osoby do tabeli „inne osoby” z adnotacją w kolumnie „Opis (opcjonalnie)” czy to osoba bierzmowana czy rodzic.

Czy takie rozwiązanie jest poprawne?


Chyba jedyne możliwe - pozostałe typy aktów nie pasują a pole 'Komentarz' nie jest OIDW uwzględniane przy przeszukiwaniu. :)

--
Stanisław

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 13:11 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Kategoria „Parafia rzymskokatolicka – inne” będzie tutaj odpowiednia, jednak rzeczywiście najchętniej bym to zobaczył. Jeśli na tej samej stronie są różne roczniki bierzmowanych, każdy z roczników trzeba zamknąć w osobnym "wpisie na stronie", bo tylko tak można wpisać konkretny rok.

Na koniec roku aktualizacja bazy z kilkudziesięcioma tysiącami nowych wpisów. Zapraszam do poszukiwań!

Życzę wszystkiego najlepszego na Nowy Rok i pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 13:33 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
Tabela z bierzmowanymi, 25jpg
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3332/0/6.1/9/str/1/3#tab2


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 14:08 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
carar napisał(a):
Witam serdecznie!
Mam do zindeksowania listę osób bierzmowanych. Wybrałem rodzaj dokumentu „Parafia rzymskokatolicka – inne” Mogę tam wpisywać osoby do tabeli „inne osoby” z adnotacją w kolumnie „Opis (opcjonalnie)” czy to osoba bierzmowana czy rodzic.

Czy takie rozwiązanie jest poprawne?

Pozdrawiam, Artur


Według mnie, Twoje rozwiązanie jest poprawne. Pamiętaj, żeby bierzmowanego, matkę i ojca wpisać w 1 wpisie w ASI

Imię Nazwisko Opis
NN NN bierzmowany
nn nn ojciec
nn nn matka

( jeśli to wiesz to bardzo dobrze :D )
Pozdrawiam Mikołaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, 14:24 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
mikolaaj18 napisał(a):
Imię Nazwisko Opis
NN NN bierzmowany
nn nn ojciec
nn nn matka


właśnie taki schemat zastosowałem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2013, 22:34 
Offline

Dołączył(a): 09 gru 2009, 18:46
Posty: 5
Witam,

właśnie uporałem się z księgą oznaczoną w Basi i w Zosi jako: Lutogniew - Akta umarłych 1808 (53/3379/5/1),
tymczasem na skanach jest mikrofilm księgi zbiorczej B+C+M 1818.
Dodałem przy rekordach właściwe opisy ksiąg.
Czy odnośniki do skanów będą poprawiane w przypadku, gdy na szukajwarchiwach.pl dane zostaną poprawione?

Pozdrawiam,
Piotr Ligęza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Mam "zagwozdkę", kto rozwiąże zagadkę z nazwiskami z wpisu nr 16 tego aktu zgonu: Antonina z Widerskich Robakowska, żona Józefa Czubakowskiego, córka Tadeusza i Marianny mazonków Święcickich ???? http://szukajwarchiwach.pl/54/745/0/6.1 ... 9O7J_5zYew

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Ostatnio edytowano 02 sty 2013, 23:06 przez krambud, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2013, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2012, 11:04
Posty: 143
Witam!
bardzo proszę o pomoc w odczytaniu aktu urodzenia: http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1901/ ... Nu9lg0yK6Q
Z góry dziękuję.

_________________
Pozdrawiam,
Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2013, 12:19 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5565
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
gen_kg napisał(a):

Bytyń, dnia 16 czerwca 1903
na zgłoszenie królewskiego urzędu rejonowego w Bytyniu zostaje dzisiaj naniesione, że w nocy 8 na 9 maja między godzinami 12 a 1, niezamężna służąca Katarzyna Misniewska z m. Młodasko urodziła dziecko płci męskiej w świniarni zabudowań majątku Młodasko. Katarzyna Misniewska jest wyznania katolickiego.
podpisał (-)Mezner
(Drukowany formularz obok skreślono)
Urzędnik stanu cywilnego
(-)Pietrakowski

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2013, 20:38 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2009, 11:56
Posty: 48
Witam!
Są to moje pierwsze kroki indeksacji...dla BASI
Zindeksowałam Czacz pow. Kościan - rok 1864 (53/3265/-/56).
Mój problem polega na trudności ustalenia miejsca zindeksowanego materiału i sposobu wysłania go do bazy.
Czy mogę liczyć na koleżeńskie wsparcie i podanie mi krótkiej instrukcji?
Czy na dalszą indeksację muszę czekać aż poprzednia zostanie włączona do BASI?
Pozdrawiam
Helena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2013, 23:41 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
ASIA
Otwierasz Skany---z dysku wybierasz zindeksowaną jednostkę
następnie Narzędzia Eksport plików będzie tabelka zaloguj się
otworzy się tabelka Eksport plików tam wybierasz i zaznaczasz nr zindeksowanej jednostki Wyślij
wszystko przejdzie

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2013, 00:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Lenkra napisał(a):
Czy na dalszą indeksację muszę czekać aż poprzednia zostanie włączona do BASI?


Nie, aktualnie można zarezerwować do 25 jednostek i tyle można zindeksować do najbliższej aktualizacji bazy.
A co do wysyłania jednostek to wg. instrukcji Bożeny. Tylko z pierwszym się nie zgodzę, nie trzeba mieć otwartej jednostki którą się wysyła, gdyż jednostkę do wysłania trzeba zaznaczyć w oknie wysyłania.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2013, 22:23 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2009, 11:56
Posty: 48
Bardzo dziękuję za szybką pomoc.
Uzmysłowiłam sobie :idea: , że pojedyncze zindeksowane akta systematycznie wysyłałam do bazy! Co też dzieje się z takimi pojedynczymi "wysyłkami"? :oops:
Pozdrawiam i przepraszam za pomroczność...
Helena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2013, 22:37 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Bożeno, dziękuję za podanie instrukcji.
Nie robiłem jeszcze aktualizacji bazy, więc te pojedyncze wpisy w niej się nie pojawiły, ewentualnie przy aktualizacji sprawdzam co dodaję :) Proszę jednak o nie nadsyłanie niedokończonych indeksów.
Po dodaniu jednostki do bazy powinien przyjść email z potwierdzeniem.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 13:23 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2009, 11:56
Posty: 48
Witam, Piotrze!
Uff!...udało mi się wysłać indeks także w całości.
Jednak doczytałam się, że wszystkie puste skany, bez względu na ich umiejscowienie, należy zaznaczać jako "brak skanu"- a tego nie zrobiłam :( . I co teraz?

Pozdrawiam
Helena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 13:33 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Pewnie jest ich tylko kilka. Wystarczy otworzyć ponownie indeks, oznaczyć je jako "brak danych" i wysłać całość jeszcze raz na serwer.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 14:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Witam!

Przepraszam jeśli trochę robię tutaj off top... ale znalazłam wśród niezarezerwowanych jednostek interesujący mnie akt urodzenia.
Czy jest jakaś możliwość zapisania tego jako plik na swój komputer?
Czy mogę tylko zrobić zrzut ekranu?

Dziękuję za odpowiedź.
Beata :)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Żeby było szybciutko to wchodzisz przez http://www.basia.famula.pl/skany otwierasz interesujący Ciebie skan, pobierasz i zapisujesz go na komputer, następnie otwierasz go za pomocą Painta, gdy się otworzy zapisz go ponownie jako "plik" i już go będziesz mogła otwierać do woli normalnie. Chyba nie przesadziłem w podpowiedzi??? Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 21:13 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
krambud napisał(a):
Żeby było szybciutko to wchodzisz przez http://www.basia.famula.pl/skany otwierasz interesujący Ciebie skan, pobierasz i zapisujesz go na komputer, ...



O, tutaj można dopisać na końcu proponowanej przez komputer nazwy do zapisania ciąg ".jpg" (bez cudzysłowów) a pominiemy otwieranie w paintcie czy zmianę nazwy z menu kontekstowego. ;

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 22:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
:-) Tematu niebyło.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Ostatnio edytowano 08 sty 2013, 19:16 przez krambud, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 22:37 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Rafale,
bardzo dziękuję za podpowiedź :)


Pozdrawiam,
Beata

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2013, 22:20 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Po ostatniej aktualizacji przekroczyliśmy w bazie 600 tys. wpisów! :)

Z nowości - dodałem obok mapki z wynikami listę miejscowości. Pełni ona podwójną rolę - po najechaniu kursorem na mapie wybranego obszaru, podświetla się on na zielono, tak samo jak odpowiadająca mu pozycja na liście. Widzimy dzięki temu od razu jakich miejscowości on dotyczy. Tak samo po najechaniu myszą pozycji z listy, na mapie podświetla się dany obszar. Poza tym na liście znajdują się też wskaźniki trafień, pozwalające zorientować się jaki jest stosunkowy udział w wynikach identycznych nazwisk (najciemniejszy kolor) oraz tych podobnych (im jaśniejszy, tym mniejsze podobieństwo). Jest to krok w kierunku rozwiązania zaproponowanego przez Łukasza, jednak całość wymaga jeszcze sporych zmian by działać w APP.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2013, 23:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2010, 13:35
Posty: 129
Lokalizacja: Poznań
Piotrze,

Dzięki.

To bardzo ułatwia poszukiwania.

Pozdrawiam,
Michał

_________________
Bartkowiak Biegański Błaszczak Braniewicz Brykcy Danielewicz Góralczyk Grygier Grzesiak Grzybek Kleibert Kózka Kubiak Kurek Kuśnierek Lange Mucha Odważny Owczarzak Pałuba Sikorski Skubel Tomaszewski Wallheim Wasielewski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 08:16 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
Witam,
Lista to świetny pomysł. Jestem ciekaw na jakiej zasadzei są tworzone grupy miejscowości? Czy do takiego zbioru wchodzą miejscowości z jednego powiatu? Jeśli tak, czy to najnowszy podział administracyjny?

Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 12:28 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Podział dokonuje się na podstawie odległości i dokładności trafień. Nie ma to związku z podziałem administracyjnym.

W związku z dzisiejszym artykułem związanym z Poznan Project, BASIA też będzie niedomagać (obie wyszukiwarki znajdują się na tej samej maszynie). Polecam w miarę możliwości o wstrzymanie się dzisiaj z poszukiwaniami.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2013, 18:33 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
...jeszcze jedno pytanie. Tym razem z innej beczki.
Co robić z osobami wpisanymi do ksiąg a nie mających wiele wspólnego z głównym celem indeksacji? Mam na myśli: nazwiska urzędników archiwów na wszytych dodatkowych kartach mówiących o czynnościach archiwalnych, nazwiska proboszczów na kartach z ogólnymi informacjami dotyczącymi parafii, oraz nazwiska proboszcza dokonującego np. chrztu które widnieje przy każdym akcie (kilkadziesiąt i więcej razy w jednostce)?
Brać te nazwiska pod uwagę, czy pomijać?

Artur


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 10:04 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
Zaglądnąłem do wcześniejszych postów i znalazłem podobne pytanie, dotyczące np. list osób chrzczonych w danym roku. Padła odpowiedź by nie indeksować. Myślę że do dwóch pierwszych moich przypadków można tak postąpić. W przypadku księdza dokonującego chrzty lub śluby myślę że trzeba indeksować.
Co wy na to?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 10:36 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Myślę, że nie trzeba wpisywać księdza. Nasze indeksy są ściśle związane z nr skanu i jeśli ktoś zechce poznać nazwisko księdza może zajrzeć do owego skanu.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:12 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Chciałam się dowiedzieć od Pani Janiny Walczak indeksującej parafie Dalewo/Międzychód/Grzymisław koło Śremu czy były tam także akty z Wieszczyczyna?

Dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam,
Beata

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 12:23 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 183
Genowefa napisał(a):
Myślę, że nie trzeba wpisywać księdza. Nasze indeksy są ściśle związane z nr skanu i jeśli ktoś zechce poznać nazwisko księdza może zajrzeć do owego skanu.


Jeśli jest to ksiądz okazyjnie zastępujący "miejscowego", to wpisuję.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 12:26 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 183
"Najważniejsze wytyczne dotyczące indeksacji:
(...)
- wszystkie akta stanu cywilnego parafii, oznaczamy jako akta parafii (nie jako akta USC)."



Są to jednak duplikaty mające rangę ksiąg USC - wtórne w stosunku do ksiąg parafialnych i zdarzają się drobne różnice.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 16:35 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
poper napisał(a):
Genowefa napisał(a):
Myślę, że nie trzeba wpisywać księdza. Nasze indeksy są ściśle związane z nr skanu i jeśli ktoś zechce poznać nazwisko księdza może zajrzeć do owego skanu.

Jeśli jest to ksiądz okazyjnie zastępujący "miejscowego", to wpisuję.

I myślę, że jest to dobre rozwiązanie, chociaż wykraczające poza minimum jakie indeksujemy. Każdy jednak może wynotowywać dowolne informacje dodatkowe. Swoją drogą nazwisk urzędników USC czasami nawet nie sposób odczytać.

poper napisał(a):
"Najważniejsze wytyczne dotyczące indeksacji:
(...)
- wszystkie akta stanu cywilnego parafii, oznaczamy jako akta parafii (nie jako akta USC)."

Są to jednak duplikaty mające rangę ksiąg USC - wtórne w stosunku do ksiąg parafialnych i zdarzają się drobne różnice.

Żeby nie tworzyć zamieszania włączyłem je do ksiąg parafii i tak też wyświetlają się na stronie "Zawartość bazy". Myślę że różnice nie są duże, wynikają z pomyłek lub ewentualnie księgi te są nieznacznie rozszerzone. Jeśli jestem w błędzie, proszę mnie poprawić :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2013, 16:56 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
W błędzie nie jesteś, aczkolwiek zdarza się, że są tam informacje o innych wyznaniach :)

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2013, 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Proszę o pomoc w odczytaniu imienia matki z aktu urodzenia
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1900/0/1/5/str/1/9#tab2, skan nr 81

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2013, 00:19 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5565
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Konorada
być może Konrada - pochodzące od męskiego imienia Konrad
a urzędnik sporządzający kopię dokumentu popełnił literówkę :wink:

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2013, 18:49 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2007, 18:53
Posty: 13
Lokalizacja: Koszalin
Mam zindeksowany Kazimierz Biskupi. proszę o przesłanie na mój adres:
dlawich@wp.pl
arkusza do którego skopiuję spis.
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.genealog.nazwa.pl/dlawich/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2013, 23:51 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2012, 08:54
Posty: 66
Lokalizacja: ślaskie
Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Dębnica
Duplikat zaślubionych 1874 (53/3276/4.1/96) - jest na liście do indeksacji, ale nie ma scanów.

Pozdrawiam Halina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 18:54 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2009, 11:56
Posty: 48
Adminie, Piotrze!
Proszę zamienić indeks par.Czacz (pow. kościański) rok 1864 53/3265/-/56 z datą włączenia do BASI 16 stycznia br. - na indeks wysłany z datą dzisiejszą, tzn.23 stycznia br.
Przepraszam za zamieszanie.
Pozdrawiam
Helena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 08:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2337
Lokalizacja: Gniezno
Piotrze, zrobiłeś fajną listę z z graficzną prezentacja stanu indeksacji.
Bardzo fajna sprawa
Może na końcu dodasz udostępnione listy dusz przez USC Gniezno
Mozesz podać ponownie link do tej listy ?

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 16:22 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2009, 11:56
Posty: 48
Piotrze, zgłaszam uszkodzone skany!
Indeksuję Czacz rok 1841/53/3265/6.1/33.
Do indeksacji są tylko 2 skany: 4. i 5. ; 6-7 są powtórką 5.
Od 8-13 skanów brak.
Skany 4 i 5 zindeksowałam i wysłałam do bazy.

Pozdrawiam
Helena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2013, 23:00 
Offline

Dołączył(a): 01 lut 2011, 23:55
Posty: 222
hari3 napisał(a):
Proszę o pomoc w odczytaniu imienia matki z aktu urodzenia
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1900/0/1/5/str/1/9#tab2, skan nr 81

Pozdrawiam
Krzysztof



Ktoś sugerował "Konorada" (?!) , ja jednak skłaniam się do "Honorada" - czyli zniekształcona wersja Honoraty.
Tadeusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2013, 12:20 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2012, 11:04
Posty: 143
Proszę o pomoc w odczytaniu nazwiska matki panny młodej w aktach małżeństwa:
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1901/ ... VJQP1TFdSw
oraz:
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1901/ ... eR_VPUFnEg
Z góry dziękuję

_________________
Pozdrawiam,
Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2013, 12:34 
Offline

Dołączył(a): 01 lut 2011, 23:55
Posty: 222
T


Ostatnio edytowano 29 sty 2013, 08:13 przez vien33, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2013, 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
gen_kg napisał(a):
Proszę o pomoc w odczytaniu nazwiska matki panny młodej w aktach małżeństwa

http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1901/ ... VJQP1TFdSw
Stanisława Dreczkowska
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1901/ ... eR_VPUFnEg
Agnieszka Jeśko

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL