Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 26 cze 2024, 08:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 gru 2010, 20:00 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
danamat2 napisał(a):
Genowefa napisał(a):
Od kilku dni mam trudności z wejściem w Poznan Projekt.

Cieszę się bo myślałam,że to mój sprzęt padł.
Miejmy nadzieję, że już wszystko będzie dobrze.


Sprawa się wyjaśniła. W okolicy była w czasie weekendu awaria prądu, w związku z czym nie działy również urządzenia sieciowe, do których podłączony jest serwer.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 gru 2010, 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 308
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Mosinę mamy w komplecie. Albo nie brali więc ślubu w Mosinie, albo akta mają braki, albo zostali spisani z błędami uniemożliwiającymi odnalezienie przez wyszukiwarkę... Jakie to osoby?

Pozdrawiam,
Łukasz


Chodzi o Andrzeja Januszkiewicza i Katarzynę z d.Sroczyńska - ślub brali w Mosinie w 1849 r. oraz Stefana Januszkiewicza i Marię z d. Drożdżewską - ślub ok 1885 r.
Pozdrawiam :roll:

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 gru 2010, 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Ci pierwsi wychodzą w wyszukiwarce bez problemu, nr 6/1849 Mosina - a w latach 1880-tych w księdze mosińskiej są braki więc widocznie tego ślubu też dlatego nie ma.
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 gru 2010, 22:47 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
SILAM napisał(a):
Stefana Januszkiewicza i Marię z d. Drożdżewską - ślub ok 1885 r.


Jesteś pewna, że brali ślub w Mosinie? Sam miałem parę przypadków, że ślub czy urodzenie miały być w jakiejś parafii i tak też było zapisane w innych źródłach (np. akty zgonu USC), a potem okazywało się, że były - ale w innej parafii.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2010, 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 308
Lokalizacja: Poznań
Oczywiście, że pewna nie jestem - tyle tylko pamiętam z przekazów mojej babci, która już przed wojną robiła zapiski o rodzinie tyle, że czasem spisała datę ale bez roku - widocznie dla niej było coś oczywiste, a dla mnie już nie :|
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Pytanie dla Lukasza:
W styczniu bede mial filmy Akta malzenstw 1881 do 1867 z Par. Mogilno.
Czy jest to zindeksowane ? Chcialbym sie podjac jesli nie jest, mam tylko przypuszczenie ze nie, gdyz nie moge znalezc w PP podwojnego slubu mego pradziadka
Lukasza i jego brata Kazimierza z dwiema siostrami, do tego 29 lutego. Pozdrawiam wszystkich, Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Literowka 1818-1867. P

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Pawle a zajrzałeś tutaj?

http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/baza.php

Mam nadzieję że to Tobie wszystko wyjaśni.

Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Proszę zatem o zindeksowanie lat 1820-1830, resztę już mamy.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2010, 03:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Lukaszu,
Bede wiec indeksowal te lata, dodatkowe pytanie, na tych samych filmach sa zapisy malzenstw 1601-1675, 1729-1762, 1763-1793, 1793-1828, czy to tez macie? Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2010, 06:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Do Projektu nie zbieram małżeństw sprzed 1820. Lata 1820-1828 najlepiej byłoby zindeksować z tej księgi o latach 1793-1828, zaś lata 1829-1830 z następującej na filmie dalej księgi duplikatów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2010, 12:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Witam,

Bardzo bym prosił o kontakt osoby zainteresowane zindeksowaniem małżeństw z Gościeszyna pow. babimojski z bazy ZOSiA.

Wiem, że ktoś się tego podjął, ale straciłem kontakt. Być może ktoś ma aktualnie na to czas i ochotę.

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2010, 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Ja proponowałam przed Michorzewem, ale ktoś mnie wyprzedził.
Jeśli nie zgłosi się w tym tygodniu, to chętnie ten zrobię Gościeszyn. Myślę, że te trzy dni poczekam, aby nie dublować.
Pozdrawiam. Barbara Lewandowska

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2010, 12:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziś kolejna aktualizacja bazy.

Nowo dodane parafie:

Lisków [pow. Kalisz]; Lisiec Wielki [pow. Konin]

ewangelickie: Piotrowo [pow. Szamotuły]; Wieleń i Zielonowo [pow. Wieleń]; Biała [pow. Czarnków]

Osiągnęliśmy tym samym 100 parafii ewangelickich w bazie i 1/3 materiału z lat 1835-1884 dla tego wyznania!


Uzupełnienia i korekty w parafiach:

Żegocin i Kuczków [pow. Pleszew]; Książ [pow. Śrem]; Inowrocław; Sulmierzyce [pow. Odolanów]; Kobierno [pow. Krotoszyn]; Poznań-Św.Wojciech, Modrze i Chojnica [pow. Poznań]; Lutom, Kwilcz i Kamionna [pow. Międzychód]


ewangelickie: Kocień Wielki i Dzierżążno Wielkie [pow. Wieleń]


Dziękuję wszystkim indeksującym i życzę sukcesów w odszukiwaniu danych.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2010, 23:02 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2010, 22:55
Posty: 1
Witam serdecznie.
Indeksowałam dla PomTg Tucholę (kuj-pom) czy jesteście zainteresowani tymi rekordami?

POZDRAWIAM
Katarzyna Zakryś-Nalazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 09:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Tak, bardzo proszę :)
Najlepiej przesłać na adres lucas.bielecki@gmail.com
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
BTK47 napisał(a):

Proszę o informacje kiedy Wieleń był " powiatem"?

(...)

Zaś wspomniana Biała, to która - z niżej wskazanych ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_%28gmina_Wiele%C5%84%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_%28gmina_Trzcianka%29

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, jak błędne lokalizacje małych miejscowości potrafią uprzykrzyć żywot genealoga i zmusić go do marnotrawienia czasu na poruszanie się źle obrana drogą.


Błędne, to może potrafią :P

Wieleń był miasteczkiem powiatowym od roku 1887 (podział "dużego" powiatu czarnkowskiego) do traktatu wersalskiego, kiedy to nowa granica polsko-niemiecka przecięła w poprzek powiaty wieleński i czarnkowski - na skutek czego po stronie polskiej cześci obu powiatów stały się na powrót powiatem czarnkowskim (w pewnym momencie dołączono też okolice Połajewa poprzednio w pow. obornickim). Po stronie niemieckiej powstał powiat notecki (Netzekreis) ze stolicą w Trzciance.

Co do Białej, to oczywiście chodzi o Białą w gminie Trzcianka, bo tylko tam były kościoły parafialne, katolicki (na razie nie mamy zeń żadnych indeksów) i ewangelicki (z pełnymi prawami parafii od roku 1853, wcześniej podległy par. ew. w Trzciance). Ta druga Biała to wedle mojej wiedzy mała wioseczka.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Dodam, że w rzeczywistości władze polskie przejęły we władanie Wieleń w styczniu 1920 roku, czyli do tego czasu zarządzany był przez dotychczasowe władze niemieckie - landrata wieleńskiego.

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2010, 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Chciałbym w tym miejscu najserdeczniej podziękować Tomkowi Jankowskiemu za zindeksowanie ślubów zawartych w parafii Książ Wlkp. w latach 1837-1889. Dzięki jego pracy odnalazłem rok i miejsce zawarcia związku małżeńskiego przez Bonawenturę Formanowicza i Mariannę Pajkert – antenatów gałęzi Formanowiczów w USA. Podziękowanie należy się Tomkowi tym bardziej, że księgi małżeństw z wymienionych lat znajdują się w parafii, i tylko dzięki jego ofiarności i pracy zapisy te stały się ogólnie dostępne.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2010, 12:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
To tak przy okazji też chciałam podziękować pasjonatom, którzy stworzyli Project. Dzięki temu onegdaj znalazłam, gdzie był ślub moich pradziadków, a wczoraj, kiedy odebrałam odpis zgonu mojej prababci i poznałam imiona i nazwiska prapradziadków, wiem też gdzie szukać aktu ślubu moich prapradziadków. Bez indeksu raczej moje poszukiwania byłyby szukaniem igły w stogu siana.
Mam nadzieję, że jak trochę okrzepnę w moich działaniach genealogicznych, będę mogła w jakiś sposób spłacić mój dług wdzięczności. Na razie jestem bardzo raczkującym poszukiwaczem korzeni, a pomoc z jaką się spotykam wciąż mnie pozytywnie zdumiewa. Cieszę się, że zajęłam się sama poszukiwaniami moich przodków. To, że spotykam tyle bezinteresownie życzliwych osób jest taką "wartością dodaną" do pasji, która się we mnie budzi. :D

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2010, 13:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2010, 12:10
Posty: 122
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Dziękuję Mariuszowi za miłe słowa i bardzo się cieszę że moja praca tak szybko się komuś przydała :)
No i oczywiście jak tylko będę mógł, zawsze chętnie pomogę.

Pozdrawiam
Tomek
-------------------------
www.zupi.w8w.pl

_________________
Pozdrawiam
Tomek
-------------------------------
http://tomasz-jankowski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2010, 22:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Ponieważ sporo dostałem w ostatnich dniach nowych indeksów, więc jeszcze dodatkowa aktualizacja bazy dzisiaj.

Dodane parafie:
Koryta [pow. Krotoszyn]; Gościeszyn [pow. Babimost]; Tuchola; ewangelicka par. Dobrzyca [pow. Krotoszyn]


Uzupełnione parafie:
Chobienice [pow. Babimost]; Góra i Żnin [pow. Żnin]; Szamotuły; Słupia [pow. Poznań]; Sieraków [pow. Międzychód]

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2010, 10:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dla zaokrąglenia obszaru, który obejmuje Poznan Project, dokładam do niego dawny powiat nieszawski, czyli obecny radziejowski i aleksandrowski. W ten sposób w zakresie prac Projektu znajdą się praktycznie całe historyczne Kujawy.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany indeksowaniem parafii z tego obszaru (np. Piotrków Kujawski, Radziejów, Nieszawa, Brześć Kujawski, Przedecz i okolice), proszę o kontakt - jak zawsze bezpośrednio na lucas.bielecki@gmail.com

Akta znajdują się na ogół w Archiwum Państwowym we Włocławku i w tamtejszym Archiwum Diecezjalnym. Mikrofilmy z tego pierwszego można oczywiście wypożyczać do innych AP.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2010, 11:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dla lepszej orientacji wszystkich zainteresowanych terenem, który objęty jest Projektem, sporządziłem mapkę:

http://bindweed.man.poznan.pl/posen/pic/Project.jpg

Czarna linia to najdalszy zasięg, którym jestem zainteresowany, obejmuje on też obszary bezpośrednio przylegające do Wielkopolski i kwalifikowane jako "materiał uzupełniający".

Prowincja Poznańska oznaczona jest czerwoną linią, a Wielkopolska wschodnia (zabór rosyjski) żółtą. Przerywaną żółtą linią zaznaczyłem też dawny powiat radziejowski/nieszawski.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, 10:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziś ostatnia w tym roku aktualizacja bazy.

Nowe parafie:
Kraszewice [pow. Wieluń]; Orchowo [pow. Mogilno]; Dzierzbice [pow. Kutno]; Błenna [pow. Koło]; Lubraniec i Zgłowiączka [pow. Włocławek]

Uzupełnienia w parafiach:

Sieraków [pow. Międzychód]; Wągrowiec; Gorzyce i Izdebno [pow. Żnin]; Chobienice i Obra [pow. Babimost]; Biechowo [pow. Września]; Mielżyn [pow. Witkowo]; Droszew [pow. Pleszew]; Czempiń [pow. Kościan]; Opalenica [pow. Grodzisk] oraz ewang. Radolin [pow. Czarnków]; Dzierżążno Wielkie [pow. Wieleń]

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim indeksującym!
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2011, 03:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2007, 17:37
Posty: 108
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
Dzis po raz pierwszy w zyciu bawilam sie baza danych projektu. Odnalazlam pare par przodkow, dopisalam sie w komentarzach. Ale frajda!
Niestety, nie moge znalezc parafii, z ktorych pochodzi prawie polowa moich przodkow. Albo jestem nieogarnieta, albo te jeszcze nie zostaly zindeksowane. Probowalam odnalezc liste niezindeksowanych, ale linki sporowadzaly mnie na strone wyszukiwarki.
Chodzi mi o Ceradz Koscielny oraz Cerekwice nieopodal tegoz.

_________________
Niech zyja przodkowie!

http://malgorzata-przodkowie.blogspot.com/

Nowak/Nowaczyk z par. Objezierze, Rogalscy, Skok z par. Ceradz Koscielny, Zagajewscy z par. Objezierze, Koper/Koperek/Koperski z par. Cerekwica


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2011, 07:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Ceradz Kościelny jest zindeksowany częściowo
1835-1848, 1851-1889
a Cerekwicy na razie brak
obie miejscowości to rejon Poznań Zachód
Niżej link do bazy danych projektu
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/baza.php#p24

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2011, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2010, 11:16
Posty: 27
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie.
Mam prośbę (pytanie)???
Czy ktoś może wie w jakim USC mogę szukać osób urodzonych w Kołaczkowicach (za rok 1882)
Wiem z wyszukiwarki http://www.kartenmeister.com/preview/databaseuwe.asp, że były one rejestrowane w USC Niepart ale dopiero od 1905r.
Z góry dziękuję za ew. pomoc i pozdrawiam

_________________
pozdrawiam
Arkadiusz

Rodzina; Michalak (Otorowo), Michalak (Niepart), Zawiasa (Psarskie), Czwojdrak (Pępowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2011, 22:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Arku !
W 1882 roku Kołaczkowice znajdowały się w powiecie gostyńskim. Najbliższy ówczesny USC to jak przypuszczam Krobia. W Nieparcie raczej nie było wówczas USC [nie wykluczam własnej niewiedzy].
W Kołaczkowicach była [i jest do dzisiaj] parafia rzymskokatolicka. Akta a raczej mikrofilmy tej parafii są dostępne w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu i we wszystkich czytelniach Mormonów [ w Polsce we Wrocławiu i Warszawie ].
Jako że spora część mojej rodziny wywodzi się z tej parafii to może będę mógł tobie udzielić dokładniejszych informacji.

Pozdrawiam
Roman


Ostatnio edytowano 04 sty 2011, 14:39 przez Roman_Szynka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2011, 22:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2010, 12:10
Posty: 122
Lokalizacja: Książ Wielkopolski
Witam,
Mam pytanie. Moja praprababcia Franciszka Wardyńska ur. w Jankowie zamieszkała w Dąbrówce wyszła za mąż za Walentego Kuligowskiego ur. Górki Zagajne zamieszkały folwark Wolice. ślub w roku 1875 USC Barcin. Przypuszczam że po slubie babcia przeprowadzila sie do męża, po jakims czasie owdowiała i wyszła drugi raz za mąż za Wawrzyna Jankowskiego. Nie mogę namierzyć drugiego ślubu, przypuszczam że bedzie to USC Brześć Kujawski. Pierwsza córka z drugiego małżeństwa urodzila sie w 1894 roku ale juz w Wiewiórczynie kolo Rogowa. Prosze o pomoc czy dobrze dedukuje fakty??

Z góry dziękuję

_________________
Pozdrawiam
Tomek
-------------------------------
http://tomasz-jankowski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2011, 12:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2010, 11:16
Posty: 27
Lokalizacja: Poznań
Roman_Szynka napisał(a):
Arku [Sądzę że tak masz na imię - podpisuj na przyszłość swoje posty]
W 1882 roku Kołaczkowice znajdowały się w powiecie gostyńskim. Najbliższy ówczesny USC to jak przypuszczam Krobia. W Nieparcie raczej nie było wówczas USC [nie wykluczam własnej niewiedzy].
W Kołaczkowicach była [i jest do dzisiaj] parafia rzymskokatolicka. Akta a raczej mikrofilmy tej parafii są dostępne w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu i we wszystkich czytelniach Mormonów [ w Polsce we Wrocławiu i Warszawie ].
Jako że spora część mojej rodziny wywodzi się z tej parafii to może będę mógł tobie udzielić dokładniejszych informacji.

Pozdrawiam
Roman



Dzięki Roman za informację.
Do archiwum kościelnego się wybieram ale tam są dość długie kolejki przy zapisach na czytnik.
Pomyślałem, że może przez akta USC w archiwach sprawdzę szybciej.
Szukam aktu urodzenia z 1882r. w Kołaczkowicach i okolicznych lat.

Tak przy okazji to nazwisko Szynka też pojawia się w mojej rodzinie.
Córka mojego praprapradziadka Filipa Cwojdrak (Marianna) wyszła za mąż ( w Pępowie 1862r.) za Walentego Szynka (mieli dziewięciorga dzieci), natomiast siostra Walentego (Magdalena) wyszła za mąż (w Pępowie 1858r.) za Józefa Czwojdrak (to brat Marianny)

_________________
pozdrawiam
Arkadiusz

Rodzina; Michalak (Otorowo), Michalak (Niepart), Zawiasa (Psarskie), Czwojdrak (Pępowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2011, 14:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Witaj ponownie!

Rodzeństwo Szynków o którym wspomniałeś jest spokrewnione z moją rodziną. Wiem o tym w sposób pośredni - nie znalazłem na razie aktu chrztu ich ojca Karola. Jednak był on chrzestnym i świadkiem na ślubie w mojej rodzinie.

Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2011, 19:21 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2461
arek_michalak napisał(a):
Witam serdecznie.
Mam prośbę (pytanie)???
Czy ktoś może wie w jakim USC mogę szukać osób urodzonych w Kołaczkowicach (za rok 1882)
Wiem z wyszukiwarki http://www.kartenmeister.com/preview/databaseuwe.asp, że były one rejestrowane w USC Niepart ale dopiero od 1905r.
Z góry dziękuję za ew. pomoc i pozdrawiam


Sprawdziłem w dostępnym w WBC Gemeindelexikonie na rok 1888 - USC Krobia.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2011, 21:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Trzeba by zacząć od USC Krobia, bo tak było w 1888 (patrz wyżej). Jednak w roku 1887 podzielony został powiat krobski i granica między nowo powstałymi powiatami gostyńskim i rawickim przebiegała odtąd tuż koło Kołaczkowic. Jest zatem mało prawdopodobna możliwość, że w 1882 należały one do np. USC Miejska Górka - i w 1887 roku przeszły do USC Krobia, bo Miejska Górka leżała już teraz w innym powiecie. Przy zmianach granic powiatów, granice obwodów USC ulegały czasem korektom, żeby nie przecinały ich granice powiatów (jednostki wyższego rzędu). Tak więc, jeśli aktu tego nie znajdzie się w USC Krobia-Wieś, trzeba by szukać np. w Miejskiej Górce, następnie w Jutrosinie...

Przy okazji: do roku 1885 była osobna rejestracja w okręgu Krobia-Miasto i Krobia-WIeś, a później już tylko wspólny USC Krobia. Akurat jednak w Archiwum w Lesznie (inaczej niż np. w Poznaniu), w takich przypadkach i księgi i z miasta i ze wsi są włączone do wspólnego zespołu - a więc łatwo będzie wychwycić tę oddzielną rejestrację przy zamawianiu jednostki. Jeśli są oddzielne zespoły, to można się nie zorientować, gdy np. ze spisu miejscowości wynika, że dana miejscowość podlegała w roku 1888 pod USC XXX, a my szukamy aktu z roku 1877 i wtedy jeszcze były obwody USC XXX-Miasto i -Wieś. Z początku, w roku 1874 bardzo wiele USC miało taką oddzielną rejestrację. Dwukrotnie, w latach 1878 i 1885 kasowano sporą część z nich, a w niektórych przypadkach zmieniano lokalizację obwodu wiejskiego - na jakąś wioskę należącą do tego obwodu. Tak np. z USC Gołańcz-Wieś zrobiło się od roku 1888 USC Czeszewo. Pewna ilość obwodów istniała krótko i uległa wchłonięciu przez sąsiednie obwody przed wydaniem najpopularniejszego spisu miejscowości (tego z roku 1888) - wtedy nieraz trudno się zorientować, czemu brakuje aktu tam, gdzie wg tego spisu być powinien.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2011, 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2010, 11:16
Posty: 27
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję wszystkim za pomoc:)

_________________
pozdrawiam
Arkadiusz

Rodzina; Michalak (Otorowo), Michalak (Niepart), Zawiasa (Psarskie), Czwojdrak (Pępowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2011, 10:01 
Offline

Dołączył(a): 07 wrz 2009, 13:47
Posty: 17
Witam,
znalazłam błąd w nazwisku przy parafii Buk

Parafia katolicka Buk, wpis 58 / 1865
Antonius Faroszyk (27)
Marianna Musielak (23)

Z wypisu z Księgi Ślubów
Jest to Antoni Jaroszyk ze Śliwna i Marianna Musialak z Sędzin (daty urodzin się zgadzają 1838 i 1842)
Wypis nr 58 z dnia 19 listopada 1865 roku.

Pozdrawiam
Magdalena Kardasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2011, 11:34 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2010, 09:09
Posty: 48
dzień dobry,

wg wyszukiwarki PP - par. Kleczew, rok 1835, miejsce przechowywania - APP O Konin
ów rok [akta] znajduje się w AD Włocławek (wg bazy danych Pradziad i po potwierdzeniu tego faktu w rozmowie telefonicznej z archiwum)

_________________
pozdrawiam,
Helena


parafie: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Sadlno, Sompolno


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2011, 13:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Witaj Magdaleno !

Ponieważ to m.in. ja indeksowałem Buk (chć nie ten rok), odpowiadam na Twoje uwagi. Zapis na który wskazujesz (58/1865) jest niejednoznaczny. Kształt pierwszej litery nazwiska pana młodego sugeruje "F". Proponuję abyś swoje uwagi na temat tego zapisu umieściła w komentarzu.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2011, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
lenaar napisał(a):
dzień dobry,

wg wyszukiwarki PP - par. Kleczew, rok 1835, miejsce przechowywania - APP O Konin
ów rok [akta] znajduje się w AD Włocławek (wg bazy danych Pradziad i po potwierdzeniu tego faktu w rozmowie telefonicznej z archiwum)



Rzeczywiście. Jest błąd w przypisaniu lokalizacji. Poprawię wkrótce.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2011, 19:09 
Offline

Dołączył(a): 21 wrz 2010, 09:09
Posty: 48
dziękuję, mogę wskazać tylko na rok 1835 ze względu na interesujący mnie zapis i nr aktu (do zamówienia w archiwum);
nie wiem, jak inne lata (nie znam nazwisk występujących w parafii Kleczew, więc trudno o weryfikację) - np. 1833-36 i 1852 również znajdują się w AD Włocławek

pozdrawiam

_________________
pozdrawiam,
Helena


parafie: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Sadlno, Sompolno


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2011, 23:22 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Pytanie dla Lukasza,
Mam zrobione lata 1809-1855, zapisy malzenstw Par. Gol/ancz. Czy cos z lat 1820-55 pozostalo do indexowania?
Wioski jak Smolany, Tomczyn, Czeslawice, Buszewo, Krzyzanki, Adamierz. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 03:28 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2010, 01:11
Posty: 251
Lokalizacja: Woodstock, On 834 Springbank
Juz sprawdzilem, Golancz jest zindeksowany.

Gratulacje dla AnnyPolaszewskiej za dodanie Par. Koryta!
W takim razie ja zajme sie Mogilnem, lata 1820-31, Gasawa 1820-35, Nekla 1820-35, Cerekwica 1820-35 w tej kolejnosci. Prosze o wiadomosc, czy ktokolwiek powyzsze indeksuje obecnie, nie chcialbym bez potrzeby dublowac. Pawel

_________________
Pawel Boleslaw Bauza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 10:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziękuję wszystkim za przygotowywane i nadsyłane indeksy. Miałem wczoraj wypadek i skasowałem samochód. Choć mi samemu nic się nie stało, z różnych względów będę przez jakiś czas mniej aktywny, zarówno w zakresie Poznan Project, ogólnie na forum, jak i w korespondencji emailowej.

Pozdrawiam,

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2010, 11:16
Posty: 27
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziękuję wszystkim za przygotowywane i nadsyłane indeksy. Miałem wczoraj wypadek i skasowałem samochód. Choć mi samemu nic się nie stało, z różnych względów będę przez jakiś czas mniej aktywny, zarówno w zakresie Poznan Project, ogólnie na forum, jak i w korespondencji emailowej.

Pozdrawiam,

Łukasz


No to szybkiego wyjścia na prostą i poukładania swoich spraw

_________________
pozdrawiam
Arkadiusz

Rodzina; Michalak (Otorowo), Michalak (Niepart), Zawiasa (Psarskie), Czwojdrak (Pępowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2666
Lokalizacja: Poznan
Lukaszu - cale szczescie, ze nic Tobie sie nie stalo :!: Taki wypadek to jest wielkie przezycie.
Trzymaj sie, pozdrawiam.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 17:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Dziękuję za słowa otuchy. Dziś (głównie z otrzymanych ostatnio indeksów) dokonałem aktualizacji bazy. Przekroczyliśmy więc 80% ślubów dla podstawowego zakresu czasowego - dla dawnego Wlk. Księstwa!

Poza tym, przypada właśnie (dokładnie będzie to 18.01) piąta rocznica uruchomienia przez Macieja wyszukiwarki Projektu. Jak wiedzą ci, co byli w listopadzie w Gnieźnie, wielkość zasobu bazy zwiększyła się w tym czasie prawie dwudziestokrotnie!

Nowo dodane dziś parafie:
Cieszęcin [pow. Wieluń]; Samarzewo [pow. Słupca]; Brudzew i Kościelna Wieś [pow. Kalisz] oraz ewangelicka par. Orzeszkowo [pow. Międzychód]


Uzupełnienia w parafiach:
Mielżyn [pow. Witkowo]; Bnin [pow. Śrem]; Kępno; Zakrzewo [pow. Rawicz]; Dziewierzewo i Góra [pow. Żnin]; Słupia [pow. Poznań]; Kuchary i Kucharki [pow. Pleszew]; Pszczew [pow. Międzyrzecz]; Broniszewo [pow. Nieszawa]; Koryta [pow. Krotoszyn]; Kazimierz Biskupi [pow. Słupca] oraz ewangelicka par. Kościan

Życzę wielu nowych przodków odnalezionych w bazie.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 20:56 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Witam,
Bardzo proszę o usunięcie moich komentarzy przy wpisach:

1.parafia katolicka Łopienno wpis 12/1849, ślub Joannes Busler, Marianna Sieradzka
2.parafia katolicka Ryszewko wpis 4/1862, ślub Joannes Lewandowski, Angela Busler
3.parafia katolicka Palędzie Kościelne wpis 3/1852, ślub Andreas Kryger, Constantia Modlińska

Przepraszam za kłopot.
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
Proszę skopiować całą datę wraz z godziną dla tych wpisów, w przeciwnym razie sam muszę wyszukiwać te wpisy "na piechotę".
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 22:15 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Już uzupełniam informacje:

Wpis 1: Łopienno 12/1849 (2007-07-20 12:34)
Wpis 2: Ryszewko 4/1862 (2007-07-20 11:54)
Wpis 3: Palędzie Kościelne 3/1852 (2007-10-19 14:00)

Dziękuję bardzo i pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 22:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3739
OK

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL