Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 kwi 2024, 19:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sie 2007, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Jestem w trakcie opracowywania listy księży diecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej w okresie od początku XIXw. do połowy XXw.
Pomyślałem ,że dobrze by było zamieścic również miejsca pochówków, które znajduja sie na cmentarzach, przy kościołach w formie grobów, lub też tablic na ścianach kościołów i murów wokół nich.
Trudno, a wręcz niemożliwe, będzie zrobienie wszystkich zdjęć samemu. Czy moglibyście , przy okazji pobytu na cmentarzach i kościołach zrobić zdjęcia i przesłać na mój adres meilowy .
Bardzo dziękuję.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2007, 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo Wojtku,
przejrze moje "archiwum", napewno kilka zdjec sie znajdzie. Przesle Ci mailem w najblizszych dniach.
Pozdrawiam serdecznie - Teresa

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 09 wrz 2007, 11:11
Posty: 213
Lokalizacja: Poznań
W moim archiwum mam coś co być może ci się przyda:
Ksiądz Walenty Turkowski. Urodzony 25 stycznia 1910 roku w Błotnicy. Wikary parafii leszczyńskiej. Więzień obozu Mauthausen. W dokumentacji obozowej zanotowany pod numerem 11508 jako Türkowski Valentin. Zmarł na zapalenie opłucnej (pleuritis) 21 września 1941 roku w podobozie Gusen blok 5. W historii Leszna jako datę śmierci przyjęto wrzesień 1940 roku (to jest najprawdopodobniej okres kiedy został aresztowany). Pochowany na cmentarzu katedralnym w Poznaniu (Chwaliszewo). Ekshumowany podczas likwidacji cmentarza i ponownie pochowany na cmentarzu Miłostowo 17 lutego 1965 r. Z dokumentacji fotograficznej dysponuję zdjęciem tablicy pamiątkowej w Błotnicy na której Walenty Turkowski jest wymieniony wśród innych poległych w I i II Wojnie Światowej oraz portretem namalowanym (według rodzinnej legendy) przez współwięźnia obozu. Ponadto istnieje tablica pamiątkowa przy kościele parafialnym w Lesznie (nigdy nie widziałem). Jeśli cię to interesuje, zdjęcie grobu zrobię przy najbliższej okazji. A może ty masz jakieś informacje którymi mógłbyś się podzielić?

Pozdrawiam

Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, 13:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
I w moim domowym archiwum coś powinno się znaleźć.
Podrzucę to co znajdę :)

Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
W moim drzewie genealogicznym jest abp WALENTY DYMEK
Walenty Dymek był bratem mojego pradziadka.
Niestety, nie posiadam zdjęcia jego grobu ale gdyby ktoś z forumowiczów, w miare wolnego czasu, przesłał mi zdjęcie, bylabym bardzo wdzięczna.

Walenty Dymek ur.31.12,1888 r. w Połajewie /Czarnkowa.
Ukończył gimnazjum w Rogoźnie,seminarium w Gnieźnie i w Poznaniu.Święcenia kapłańskie przyjął w 1912 r.
Był aktywnym działaczem niepodległościowym,powstańcem wlkp,radnym miasta Poznania,szefem caritas w arch.poznanskieji i gnieźnińskiej.
W 1929r.mianowany biskupem pomocniczym w Poznaniu ,a w 1946 r. abp metropolitą poznańskim.Przyczynił się do odbudowy katedry poznańskiej i seminarium Duchownego po zniszczeniach wojennych.
Zmarł 22.10.1956 r. w Poznaniu pochowany w podziemiach katedry poznańskiej .
W Poznaniu znajduje się ulica poświęcona jego osobie oraz tablica pamiątkowa na plebani kościoła pw.Matki Boskiej Bolesnej.
W rodzinnej parafii w Połajewie 21.10.2006 r. abp metropolita poznański Stanisław Gądecki poświęcił pomnik swego poprzednika.
Popiersie Dymka odsłonięto także przy kościele pw św. Jana Vianneya na poznańskim Sołaczu.

Pozdrawiam Jola Mazur


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, 18:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Bardzo dziekuje za oferty pomocy.Równiez bardzo dziekuje za przesłane juz zdjęcia. :)
Mam juz ok 300 zdjęć grobów . Myslę ,że jest to ok. 1/20 całości.
Robię powoli listę wszystkich księży.
Mam ok. 1000 nazwisk i oczywiście daty ur. , gdzie byli wikariuszami, proboszczami itp.
To tak ogólnie.
Jolu!
Zdjęcia grobu abp. Walentego Dymka jeszcze nie mam. Jak będzie to Tobie przeslę. Na razie skan elenchusa z 1910 r. gdzie widnieje nazwisko Walenty Dymek jako alumna II roku seminarium w Poznaniu.
Obrazek
Abp W. Dymek był bardzo zaangazowany w powojenną odbudowę katedry poznańskiej. Czesto o tym mówiono u mnie w domu , gdyz mój Ojciec był zatrudniony w firmie odbudowującej katedrę.
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 wrz 2007, 08:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Wojtku

Dziękuje za skan i cierpliwie czekam na zdjęcie :)

Pozdrawiam Jola


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Dymek
PostNapisane: 20 wrz 2007, 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Jolu,
ze swej strony moge dodac, ze Walenty Dymek byl odznaczony Medalem Niepodległości; byl Kawalerem Krzyża Komandorskiego OOP 1929. Czł. zw. PTPN ok. 1916/17-1945. Jego biogramy znajdziesz w Wielkp. Słow. Biograficznym, i Słowniku Ksieza Spolecznicy w Wielkopolsce.

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2007, 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Sławo

Dziękuje za informacje.
Mam spore archiwum o abp Dymku .Dużo dowiedziałam się z opowiadań mojej mamy i "buszowania " w internecie. Spróbuje zdobyć Twoje propozycje , jak najwięcej informacji to sama radość.

Pozdrawiam
Jola


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2007, 15:01 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Jolu.
Sprawdz moją wiadomość do Ciebie.
Pozdrawiam Jacek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2007, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Jacku

Wysłałam wiadomość.Nie wiem dlaczego nie dostałeś .

Podaje swój adres jolanda01@poczta.fm

Jola


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Ciekawa tablica nagrobna XIX-wiecznego proboszcza z Lądka Zdroju (fot. ŁB 2004)

:)

Obrazek

Pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Wojtku,
za kilka dni wykonam zdjecia wszystkich mozliwych tablic w Wilczynie, Bytyniu, Pszczewie, Opalenicy i Skorzewie

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Sławka1
Bardzo dziekuję. :)
Z tego co piszesz to Opalenice i Skórzewo juz mam :)

Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Wojtku
chciałbym się przyłączyć do Twojego projektu, ale nie wiem, czy miejscowościu przez które często przejeżdżam masz już w swojej bazie!?
Co tydzień odwożę córkę do szkoły w Pobiedziskach i przejeżdżam przez Czarnków, Ryczywół, Rogoźno, Kiszkowo i jeszcze kilka innych.
Myślę, że byłoby łatwiej osobom, które chciałyby pomóc, gdyby mogły sprawdzić w jakimś zastawieniu, co już jest zrobione. A może jest już gdzieś taka baza, tylko ja ją przegapiłem?

Pozdrawiam

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, 21:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Dobra myśl. W sobotę wybieram się do Połajewa. Może udałoby się zrobić więcej fot grobów księży...
Warto zatem wiedzieć, co już masz Wojtku w swej bazie.

Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Bardzo dziekuje za Wasze, Asiu i Eugeniuszu oferty pomocy.Z tych rejonów nie mam jeszcze nic :(
Co do bazy to mam ja w trakcie opracowywania i musze to uporządkować, bo zdjęcia inwentaryzuję wg. nazwisk księży ( alfabetycznie).
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Wojtku,
mogę dorzucić Sławno, Nietrzanowo, Neklę.
Sprawdzę moje archiwum, z pewnością coś się znajdzie jeszcze.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2007, 13:53
Posty: 65
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
Do Asi :)
Widzę, że jedziesz do Połajewa, a więc myślę, że przez Ludomy, to możesz zrobić zdjęcia grobów księży, którzy pochowani są w Ludomach
(miałem sam zrobić, ale siadł mi aparat) jesli nie sprawi kłopotu Tobie
to są :

ks. Stanisław Wysocki od 1900 - 1917 grób przy kościele
ks. Czeslaw Gratz od 1926 - 1940 zginoł w kamieniołomach obozu koncentracyjnego w Gusen [tablica w nawie głównej kościoła]
ks. Henryk Kaliszan od 1955 - 1978 pochowany na cm.w Ludomach
przy Krzyżu po prawej stronie.
Jest jeszcze stary żeliwny krzyż na mogile z polnego kamienia, jest on
patrząc od głównego wejścia kościoła w stronę salki po prawo za
figurą.
Jeśli nie, to ja zrobię pod koniec pazdziernika
Mile i serdecznie pozdrawiam Janek
PS.
ksiądz w Ludomach przyjemny.

_________________
Jan Czesław Jarzyński


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 paź 2007, 22:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Wojtku
wczoraj wysłałem na Twoją pocztę kilka zdjęć grobów księży, jeśli je odebrałeś - proszę potwierdź, jeślinie, to wyślę je ponownie.
Pozdrawiam!

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 paź 2007, 08:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Eugeniuszu!
Bardzo dziekuje za zdjęcia. Baza sie rozszerza:)
Jestes super.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2007, 17:58 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
Studiując skan z elenchusa zauważyłam znajome nazwisko - Bączkiewicz Joannes. Ks. Jan Bączkiewicz w latach 60-tych i 70-tych mieszkał w Poznaniu przy ulicy Mickiewicza i odprawiał Mszę po łacinie, jeszcze według rytu trydenckiego (mimo, że od roku 1968 wszedł u nas ryt Watykański i Msza po polsku) w kościele przy Fredry. Zmarł 23 sierpnia 1978.

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07 paź 2007, 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
To jest możliwe. Indult (czyli zezwolenie na niezastosowanie się do ogólnie obowiązującego przepisu) na odprawianie Mszy w starym rycie był wydawany księżom w wieku emerytalnym, w każdym razie tym, którzy o to poprosili - żeby nie musieli się u schyłku życia przestawiać.

Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, 00:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Dla Wojtka:
Tygodnik „Pałuki i Ziemia Mogileńska” donosi, że w niedzielę 4.11.2007 r odbyła się uroczystość z okazji sprowadzenia do Orchowa prochów byłego wieloletniego proboszcza tutejszej parafii i założyciela Kółka Rolniczego ks. Nikodema Siega. Jego grób odnaleziono w 1992 r na cmentarzu w Piaskach koło Gostynia Wielkopolskiego (ks. Sieg w Piaskach spędził ostatnie lata życia jako emeryt). Na grobie znajdował się napis : „Tu spoczywa w Bogu śp. kś. Nikodem Sieg proboszcz orchowski urodzony 1 VI 1834 r., zmarł 23 VIII 1897, prosi o modlitwę”.
Prochy złożono w urnie w grobie przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Orchowie Dolnym, na nagrobku umieszczono napis : „Pro memoria śp. ks. Nikodema Siega 1834 – 1897, proboszcza orchowskiego w latach 1860 – 1895, wielkiego patrioty, działacza społecznego i gospodarczego, założyciela Włościańskiego Kółka Rolniczego w Orchowie w 1866 roku. Ufundowano w 2007 roku przez Kółko Rolnicze w Orchowie”.
Marzena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Marzenko!
Bardzo dziekuję za informację. A czy dałoby sie uzyskać egzemplarz tygodnika " Pałuki i Ziemia Mogileńska"? Byłbym dozgonnie wdzięczny. :)
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Wojtku!
Nie mam informacji, czy otrzymałeś kolejne zdjęcia z Dąbrówki, Wielenia i Roska. W związku z tym nie wiem, czy jesteś zainteresowany kolejnymi. Mam zdjęcia z Obrzycka, Kaźmierza i Bytynia.

Pozdrawiam

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
wojciech napisał(a):
A czy dałoby sie uzyskać egzemplarz tygodnika " Pałuki i Ziemia Mogileńska"?

Podaruję Ci swój :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, 20:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Marzenko dziekuje Tobie bardzo.
Eugeniuszu!
Bardzo dziekuje za przesłane zdjęcia. Nie wiem co sie stało że nie dostałeś mojego maila, ale ja zawsze odpowiadam na korespondencję.
A może to ten pierwszy raz? :)
Następne zdjęcia bardzo chętnie..
Pozdrawiam sedecznie
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, 20:45 
Offline

Dołączył(a): 30 cze 2007, 18:14
Posty: 85
Lokalizacja: Koszalin
Witam ! Interesuję się osobami :
- ks. Jana Wiśniewskiego proboszcza z Czacza (ur. 1834 r. zmarł po 1910 r., bo figuruje w Elenchusie na 1910 r. - to ustalenie dzięki Twojej Wojtku benedyktyńskiej pracy !), pochowany jest w Czaczu. Wg przekazu rodzinnego w Czaczu w kościele była niegdyś tablica jemu poświęcona. Jego starszy o dwa lata brat dr med. Kazimierz Wiśniewski z Miłosławia w wieku 16 lat był uczestnikiem walk w 1848 r., był wówczas ranny. Prawdopodobnie równiez Jan brał udział w tych walkach, bo z Kolegium w Trzemesznie gdzie się uczył akces do powstania zgłosiła liczna grupa uczniów.
- W grupie tej był Witalis Maryański lat 13, późniejszy ksiądz infułat proboszcz parafii katedralnej w Poznaniu i tajny delegat arcybiskupa Ledóchowskiego w okresie Kulturkampfu. Był osobą najwyższego zaufania arcybiskupa, a nawet Papieża. Czterokrotnie wyjeżdżał do Rzymu, a także wraz z arcybiskupem udał się w 1871 r. do Wersalu by tam konferować z królem Prus i Bismarckiem w sprawie poparcia świeckiego władztwa Papieża we Włoszech (misja nieudana !). Odmówił on przysługujacemu mu paradnemu pochówkowi w podziemiach katedry, już za życia, by podkreślić swą wolę skromnego pochówku sprawił sobie prostą sosnową trumnę. Do czasu zniszczeń wojennych w Katedrze Poznańskiej znajdowała się pamiątkowa tablica poświęcona ks. Witalisowi.
Prawdopodonie posiadam fotografie obu duchownych - niestety zdjęcia nie są podpisane, jedyna wskazówka, iż znajdowały się wraz z plikiem korespondencji rodzinnej Wiśniewskich i Maryańskich.
Pytanie Wojtku - czy masz w swoich zbiorach fotografie tablic dot. obu księży ? A może nawet ich osobiste konterfekty ? Pozdrowienia Krzych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Krzysztofie! Posiadam zdjęcie grobu ks. Jana Wiśniewskiego pochowanego w Czaczu. I nic więcej poza informacjami z Elenchusów. :(
Natomiast w Słowniki Księży Społeczników Wiekopolskich jest obszerna , bo 5 stronicowa,biografia ks. Witalisa Maryańskiego
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2007, 15:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Witam Wojtku!
A czy interesowały by Cię zdjęcia z Kokanina koło Kalisza? Mógłbym zrobić kilka fotek. Odpisz na mojego e-maila: kuba_wojci@o2.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 gru 2007, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Poniżej lista miejsc z których mam zdjęcia grobów księży. Będę ją aktualizował co jakiś czas.
Chciałbym przy okazji bardzo podziekowac za przysłane zdjęcia i podzielic się pewna techniczna uwaga podczas ich robienia . Najwiekszy problem sprawiają kwiaty i znicze które zasłaniają napisy na nagrobkach. Przestawiam je robie zdjęcie i ustawiam ponownie. Spotkałem sie nawet z życzliwą uwaga , że dobrze że ustawiam tak jak było pierwotnie. Najtrudniej jednak dać sobie rade z zaroslami , lub rosnącymi na stałe drzewkami. No, ale i z tym jakos sobie daje radę. :)

Bydgoszcz - część
Cerekwica
Czerwona wieś
Czacz
Chojno
Chełmce
Dębnica
Domachowo
Dziekanowice
Długa goślina
Dąbrówka kościelna
Giecz
Grodzisk
Gostyń
Granowo
Gniezno św. Michał
Iwno
Kórnik
Kiszkowo
Kwieciszewo
Kiekrz
Kędzierzyn
Kostrzyn
Komorniki
Krzywiń
Koźmin
Kruszwica
Kłecko
Konarzewo
Kleszczewo
Luboń
Lusowo
Łubowo
Leszno cmentarz
Markowice
Modrze
Modliszewko
Nekla
Ostrowo
Osieczna
Oborniki
Opalenica
Piaski
Pobiedziska
Popwo Ignacewo
Poznań Dębiec
Poznań Górczyn
Poznań Jeżyce
Poznań Katedra
Poznań Lutycka
Poznań Piatkowo
Przeżmierowo
Ptaszkowo
Pszczew
Rogoźno
Rogalinek
Radlin
Radomicko
Skórzewo
Szamotuły
Siekierki
Siedlemin
Siedlec
Sławoszew
Skulsk
Sławsk Wielki
Smochowice
Strzelno
Sokolniki
Targowa Górka
Wenecja
Wronczyn
Wójcin
Wieleń
Żdziechowa
Żerków

Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2007, 15:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Czasem będąc w Mielżynie widzę bardzo stare tablice nagrobne księży. Postaram się przy najbliższej okazji sfotografować je. Kiedyś nawet na cmentarzu w Powidzu równiez widziałem interesujące stare groby.

Pozdrawiam

Jarosław órski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2008, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 06 mar 2007, 14:53
Posty: 85
Lokalizacja: Inowrocław
Lisewo Kościelne opracowane i wysłane zdjęcia.
Bardzo proszę o potwierdzenie czy doszło.
Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2008, 18:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Doszło Grażyno. I to tyle ,że skrzynka pocztowa mi spuchłą :)
Bardzo , bardzo dziękuję.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, 09:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Wojtku,

wysłałem zdjęcia grobów księży z Mielżyna i Gozdowa. Proszę o potwierdzenie odbioru.

Pozdrawiam

Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Jarku !
Zdjęcia doszły . Wielkie dzięki. Co prawda jeszcze ich nie otworzyłem , bo są jakieś problemy z interią.Mam nadzieje ,że przejściowe.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2008, 20:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Wysylam na prywatnego maila zdjecia z Lewkowa (zapomnialam jedynie tablicy upamietniajacej zamordowanego ksiedza w Dahau) oraz ze wsi Szczury

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL