Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 14:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2007, 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Witam,

W poniedziałek odbyłem długą rozmowę z ks. Janem Musielakiem, wicedyrektorem Archiwum i jak sądzę udało się wyjaśnić nieporozumienia związane z pracami Projektu. Jak wiadomo Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu miało poważne zastrzeżenia do naszych działań. Chyba jednak zwyciężyła świadomość, że nasza inicjatywa niesie ze sobą również niemałe korzyści dla Archiwum. Przełomowe było umieszczenie w wyszukiwarce Projektu "metryczek" zawierających informację o lokalizacji aktu oryginalnego dla każdego odnalezionego w bazie zapisu - wraz z namiarami na odnośne Archiwum.

Obecnie stanowisko AAP wydaje się być następujące: Archiwum pragnie mieć do swojej dyspozycji wszelkie indeksy pozyskane w ramach Projektu z AAP bezpośrednio bądź pośrednio (różnymi drogami via Mormoni)
w postaci jawnej, zaś osoby pragnące indeksować dla potrzeb Projektu mają wyraźnie to zaznaczać w deklaracji użytkownika (będą nowe od stycznia). Oba te wymagania wydają się bezdyskusyjne i rzecz jasna będziemy się do nich stosować.

Jak rozumiem, po świętach nie ma być już przeszkód w wykonywaniu indeksów w pracowni AAP na ogólnych zasadach (rezerwacja i opłaty) obowiązujących wszystkich kwerendzistów. Ks. Musielak pozytywnie odniósł się też do propozycji, aby zezwolić na zindeksowanie ksiąg do tej pory niezmikrofilmowanych, choć dopiero po ich digitalizacji, planowanej w
niedalekiej przyszłości.

Oczywiście nie trzeba przekonywać, że zielone światło dla Projektu ze strony AAP daje szansę na znaczące przyspieszenie jego postępów, ponieważ to tam znajdują się oryginalne księgi obejmujące około połowę całego materiału, którego zindeksowanie planujemy. Mam więc nadzieję, że współpraca zespołu indeksujących z AAP będzie się odtąd układać dobrze.

Pozdrawiam,
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 20:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
I my też mamy taką nadzieję :lol:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Łukaszu!
Gratuluję i bardzo się cieszę z tak pomyślnego wyniku rozmów. Myślę że teraz projekt nabierze rozmachu.
A swoja droga to ładny prezent na Gwiazdkę :)
Pozdrawiam świątecznie
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 21:25 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Super, że sprawa się w końcu pozytywnie wyjaśniła :)
Pozdrawiam
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2007, 22:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Tez sie ciesze.

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2007, 07:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Nie muszę chyba pisać jak bardzo ja się cieszę!

Asia

ps. Lubię takie gwiazdkowe prezenty ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 sty 2008, 14:06 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
Cieszę się, że porozumienie, do którego doszło w grudniu uzyskało tak pozytywny odbiór wśród uczestników Forum.
Mam nadzieję na pozytyną współpracę badaczy genealogicznych z Archiwum. Myślę, że nikt z genealogów nie ma uzasadnionych przyczyn, aby ukrywać prawdziwy cel swojej pracy - a to właśnie było głównym źródłem tego, jak to nazwał p. Łukasz Bielecki, nieporozumiena.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 sty 2008, 18:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
A teraz mamy następny prezent , tym razem Noworoczny, a jest nim obecność ks. Jana Musielaka na naszym forum i jego piękny post.
Witam serdecznie księdza na naszym forum. Czujemy sie zaszczyceni księdza obecnością , a jednocześnie bardzo się z niej cieszymy i liczymy na wspólną i bardzo owocną współpracę i pomoc fachową. :)
Pozdrawiam
Wojtek Jędraszewski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 sty 2008, 18:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Post księdza to nie tylko piękne słowa ale i piękny gest wobec nas.
Cieszę się z obecności księdza Jana na forum, serdecznie i ciepło pozdrawiając :)

Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 sty 2008, 23:18 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Ja również cieszę się, że sprawa indeksacji została wyjaśniona i nic nie stoi na przeszkodzie dalszym pracom. A jak wiadomo, współpraca i połączenie sił zawsze przynosi pozytywne efekty.

Korzystając z obecności Księdza na forum chciałbym także zapytać o to, o czym wspomniał wcześniej Łukasz, a mianowicie o digitalizację zasobów niezmikrofilmowanych. Czy to prawda, że Archiwum będzie dokonywało digitalizacji, a jeśli tak, to kiedy można będzie się spodziewać jakiś prac z tym związanych?

Pozdrawiam serdecznie

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 sty 2008, 10:03 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
Doskonale wiem, z jakim utęsknieniem czekają genealodzy na udostępnienie tych zasobów, które jeszcze nie mogą być udostępnione. I dla mnie zdigitalizowanie tych ksiąg jest sprawą pilną. Ale życie jest życiem. W pierwszej kolejności musimy ukończyć sprawę magazynu, który co prawda już stoi, ale jeszcze nie jest gotów przyjąć jakichkolwiek zasobów. Dopiero jak księgi staną na swoim miejscu będzie można myśleć o rozpoczęciu zdjęć. Ile to potrwa - tego nie umiem powiedzieć. Chciałbym, aby w tym roku rozpocząć fotografowanie ksiąg. A jest bez wątpienia co fotografować.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 sty 2008, 12:53 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
W takim razie trzymamy kciuki za jak najszybsze ukończenie magazynu i z niecierpliwością czekamy na wieści o rozpoczęciu digitalizacji.

Pozdrawiam
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL