Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 wrz 2024, 00:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 maja 2016, 15:30 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 144
Witam!

Od początku tego roku buduję drzewo genealogiczne Rodziny Andrzejewskich. Mój Pradziadek Jan (Johann) Andrzejewski urodzony 19.10.1825 roku w miejscowości Kleszczewo (chrzest 23.10.1825 r. Świerczyna), zmarł (według dokumentów USC Krzywiń) w miejscowości Kąty w roku 1889.
Zwracam się do osób zamieszkujących okolice miejscowości Kąty woj. Wielkopolskie, o udzielenie informacji, czy istnieje (jeszcze) cmentarz na którym chowano zmarłych w tamtych czasach w tej miejscowości.
Bardzo zależy mi na odszukaniu chociaż cmentarza na którym pochowany został mój Pradziadek Jan Andrzejewski. Miejsce pochówku mojego Prapradziadka Franciszka (Franza) Andrzejewskiego już zlokalizowałem.
Informacji od moich Rodziców ani od moich Dziadków już nie otrzymam, gdyż już nie żyją.
Jest jeszcze jedna możliwość, że wówczas w latach 1850-1900 nie chowano zmarłych w Kątach lecz w najbliższej miejscowości jaką była Czerwona Wieś. Dlatego proszę o informacje gdzie chowano zmarłych z miejscowości Kąty.

Będę wdzięczny za każdą nawet drobną informację.

Pozdrawiam
Marek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2016, 23:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5194
Lokalizacja: Poznań
Witam,
W miejscowości Kąty nie było cmentarza, więc zapytaj w odpowiednim dziale, do której parafii należały Kąty. Prawdopodobnie zastał pochowany na cmentarzu parafialnym.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Ostatnio edytowano 12 lip 2016, 11:53 przez Henryk Krzyżan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2016, 06:13 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2478
Czerwona Wieś. W Kątach nie było kościoła, a więc również cmentarza.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2016, 12:55 
Offline

Dołączył(a): 19 paź 2009, 08:40
Posty: 30
Cmentarz w Czerwonej Wsi jest "dostępny" na billiongraves.com . Generalnie w wyszukiwarce wyskoczyło sporo Janów Andrzejewskich również w okolicy - w tym część bez oznaczeń dat na grobach. Przypuszczam, że poza kilkoma grobami lokalnych właścicieli czy osób z nimi związanych w Czerwonej Wsi nie ma pochówków z końca 19 wieku. Ciekawostka- Kąty we wojnę nazywały się Grunwinkel - "zielony zakątek":)
Pozdrowionka
Paweł

_________________
Paweł Otulakowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2016, 13:58 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 144
maro1950 napisał(a):
Witam!

Od początku tego roku buduję drzewo genealogiczne Rodziny Andrzejewskich. Mój Pradziadek Jan (Johann) Andrzejewski urodzony 19.10.1825 roku w miejscowości Kleszczewo (chrzest 23.10.1825 r. Świerczyna), zmarł (według dokumentów USC Krzywiń) w miejscowości Kąty w roku 1889.
Zwracam się do osób zamieszkujących okolice miejscowości Kąty woj. Wielkopolskie, o udzielenie informacji, czy istnieje (jeszcze) cmentarz na którym chowano zmarłych w tamtych czasach w tej miejscowości.
Bardzo zależy mi na odszukaniu chociaż cmentarza na którym pochowany został mój Pradziadek Jan Andrzejewski. Miejsce pochówku mojego Prapradziadka Franciszka (Franza) Piocha (ze strony mojej Mamy) już zlokalizowałem.
Informacji od moich Rodziców ani od moich Dziadków już nie otrzymam, gdyż już nie żyją.
Jest jeszcze jedna możliwość, że wówczas w latach 1850-1900 nie chowano zmarłych w Kątach lecz w najbliższej miejscowości jaką była Czerwona Wieś. Dlatego proszę o informacje gdzie chowano zmarłych z miejscowości Kąty.

Będę wdzięczny za każdą nawet drobną informację.

Pozdrawiam
Marek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2016, 14:11 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 144
Witam Henryku, Bartoszu i Pawelo!

Przepraszam, że dopiero odpisuje Wam, ale będąc na wyjeżdzie wakacyjnym nie zabieram ze sobą laptowa i nie mam możliwości śledzenia otrzymywanych wiadomości.

Chcę podziękować Wam za otrzymane emaile, z których na pewno skorzystam.

Pozdrawiam
Marek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2016, 14:17 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 144
Witam!

Przepraszam za e-maila z godziny 13,58 ale chciałem tylko poprawić w tej informacji nazwisko mojego Prapradziadka (ze strony mojej Mamy). Prawidłowe nazwisko Prapradziadka brzmi PIOCH nie jak podałem wcześniej Andrzejewski.

Jeszcze raz przepraszam
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL