Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 wrz 2024, 00:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 maja 2016, 09:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5194
Lokalizacja: Poznań
Witam,
W księgach parafii ewangelickiej w Szamotułach znalazłem akt zgonu mojej 6xprababki i wynika z niego, że jej mąż zmarł w Białych Olędrach i tam został pochowany. Zwróciłem się do Starostwa Powiatowego w Grodzisku z pytaniem, czy posiadają mapę z zaznaczonym cmentarzem. Odpowiedź była jednoznaczna - nie ma takiego cmentarza, najbliższe są w Albertowsku i Czarnej Wsi. Przed chwilą znalazłem w internecie artykuł "Ocalić od zapomnienia" z którego wynika, ze jednak cmentarz tam istnieje.
http://pgo24.pl/ocalic-od-zapomnienia-film/
Zwracam się o pomoc o ustalenie miejsca tego cmentarza, byłbym też bardzo wdzięczny za zdjęcia.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2016, 09:54 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam,
W księgach parafii ewangelickiej w Szamotułach znalazłem akt zgonu mojej 6xprababki i wynika z niego, że jej mąż zmarł w Białych Olędrach i tam został pochowany. Zwróciłem się do Starostwa Powiatowego w Grodzisku z pytaniem, czy posiadają mapę z zaznaczonym cmentarzem. Odpowiedź była jednoznaczna - nie ma takiego cmentarza, najbliższe są w Albertowsku i Czarnej Wsi. Przed chwilą znalazłem w internecie artykuł "Ocalić od zapomnienia" z którego wynika, ze jednak cmentarz tam istnieje.
http://pgo24.pl/ocalic-od-zapomnienia-film/
Zwracam się o pomoc o ustalenie miejsca tego cmentarza, byłbym też bardzo wdzięczny za zdjęcia.



Moim zdaniem może to być działka nr 48 (Biała Wieś o ile to dawniejsze Weisshauland) widoczna na archiwalnych mapach geoportalu dostępnej tutaj (oczywiście należy zbliżyć podgląd w odpowiedniej lokalizacji aż do mapy 1:25000 i włączyć podgląd danych katastralnych. ):

http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpma ... raj_RASTER

Dzisiaj to pewnie tylko las w którym może nawet być trudno o znalezienie śladów cmentarza - tylko najstarsi ludzie wiedzą co tam kiedyś było. :(
Oczywiście cmentarz ten widać na starych Mestisschblattach.

_________________
Stanisław


Ostatnio edytowano 19 maja 2016, 09:56 przez anykey, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2016, 09:54 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2015, 16:48
Posty: 167
Lokalizacja: Czerlejnko
Szanowny Panie,

Cmentarz w Białej Wsi, a właściwie to co z niego zostało istnieje do dzisiaj. Nie jestem pewien, ale chyba nie zachowały się żadne nagrobki, lub zachowały się w stanie dużej destrukcji.
Proszę o przesłanie jeśli to możliwe w prywatnej wiadomości adresu e-mail. W odpowiedzi prześlę Panu informację o miejscu, w którym znajduje się cmentarz (mapę oraz kilka zdjęć).

PS.jeśli będę w okolicy odwiedzę to miejsce i zrobię zdjęcia.

_________________
Serdecznie pozdrawiam,
Michał Jakubowicz

Poszukuję: Jakubowicz okolice Grodziska Wlkp. i Granowa, Chełkowscy okolice Kłecka i Gniezna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2016, 09:58 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2015, 16:48
Posty: 167
Lokalizacja: Czerlejnko
Tak to działka nr 48.
Mapa Mestisschblatt Arkusz 3763 (http://amzpbig.com/maps/3763_Konkolewo_1893.jpg)

_________________
Serdecznie pozdrawiam,
Michał Jakubowicz

Poszukuję: Jakubowicz okolice Grodziska Wlkp. i Granowa, Chełkowscy okolice Kłecka i Gniezna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2016, 10:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5194
Lokalizacja: Poznań
Serdecznie dziękuję za wszystkie informacje, a szczególnie za wspaniałe mapy. Wysłałem PW.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL