Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 wrz 2024, 00:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2016, 12:18 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2015, 12:31
Posty: 116
Często spotykam się ze zdaniem "wstawiać link do aktu". No to dla mnie :oops: są ogromne "schody". Moja wina, bo na komputerze mało się znam. Dla przykładu: w BaSIA znalazłam w Kuszewie Gottlieb Redmann i jest tam akt zgonu jego córki Justiny Chmielewskiej. Wszystko to moi przodkowie! Umiem "otworzyć" i mam skan 53/1882/0/4/27 w księdze zgonów (obraz: 63.jpg).
Pobrałam więc, ale "wstawić" w ten tekst, który teraz piszę, już nie umiem. Ponieważ zapis jest z boku aktu doczytać też nie potrafię. A moje "drzewko" uzupełniałam tylko z tych "prostych" skanów. Czy może ktoś z Was "łopatologicznie" byłby w stanie napisać - jak mam to robić? W mojej poczcie mailowej też leżą 4 skany (zamówione i opłacone) i.. dalej nie mam pojęcia jak je przesłać na tą najfajniejszą stronę WTG.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2016, 13:06 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Skopiuj link na górze strony i wklej:
http://szukajwarchiwach.pl/53/1882/0/4/ ... /#tabSkany
lub po otwarciu skanu:
http://szukajwarchiwach.pl/53/1882/0/4/ ... Mmjp5BeMLA

Daj prośbę do działu tłumaczenia-niemiecki.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2016, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2015, 12:31
Posty: 116
Grażynko, bardzo dziękuję. Próbowałam i.... nic! Niestety, nie potrafię. Popróbuję albo pozostanę przy tym co potrafię. A może jak wnuczka przyjedzie - to pomoże. Pokażę jej Twój zapis to z pewnością będzie łatwiej. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2016, 14:01 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2015, 12:31
Posty: 116
Hurrraaa Grażynko, chyba mi się udało!!! Skopiowałam to drugie i wkleiłam na niemieckie tłumaczenia. Jaki to ma kształt - nie wiem. Wielkie dzięki raz jeszcze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2016, 14:08 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Pijanowska napisał(a):
Hurrraaa Grażynko, chyba mi się udało!!! Skopiowałam to drugie i wkleiłam na niemieckie tłumaczenia. Jaki to ma kształt - nie wiem. Wielkie dzięki raz jeszcze

Jak sprawdzić ? -najedz myszką na ten link i powinien się otworzyć.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2016, 01:12 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Pijanowska napisał(a):
http://szukajwarchiwach.pl/53/1882/0/4/27/skan/full/zyHpomK-eF15Mmjp5BeMLA . Z ogromną wdzięcznością bardzo dziękuję. Jest to akt zgonu Julianny (Justine) Chmielewskiej z d. Redmann, mojej prapraprababci. Jej mąż Adalbertus Chmielewski urodził się 23 kwietnia 1839 w Parkowie. Ich syn Stephanus Chmielewski ur. 25.12.1871 jest z kolei ojcem mojej babci Cecylii. Przypuszczam, że z zapisu w akcie zgonu Julianny dowiem się coś więcej na temat wcześniejszych przodków. Pozdrawiam serdecznie :)


To jest drugi ślub Wojciecha Chmielewskiego urodzonego 23.IV.1839 w Parkowo:

Urząd Stanu Cywilnego Kuszewo, wpis 28 / 1883
Adalbert Chmielewski (ur. 1839, wdowiec)
ojciec: Andreas Chmielewski , matka: Helene Łagaszczanka
Josephine Dolińska z domu Zamenczak (ur. 1838, wdowa)
ojciec: Jacob Zamenczak , matka: Marie Marciniak
.....
Kuszewo (USC) - akt małżeństwa, rok 1883
Wojciech Chmielewski (44 lat) , rodzice: Andreas Chmielewski , Helena Łagaszczanka ,
Josefa Dolińska z.d. Zamenczak (45 lat) , rodzice: Jacob Zamenczak , Marianna Marciniak ,
Inne osoby występujące w dokumencie:
Jacob Stoiński - świadek
Wojciech Joźwiak - świadek

Komentarz indeksującego:
wdowiec/wdowa

Archiwum Państwowe w Poznaniu
1882/3/26, skan 58
................................................................................
Ślub Kościelny Szczepana (Stephanus) Chmielewskiego:

Parafia katolicka Popowo Kościelne, wpis 1 / 1894
Stephanus Chmielewski (22 lat)
Marianna Kostrzewska (18 lat)
................

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2016, 06:21 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2015, 12:31
Posty: 116
Dziękuję. Te dane mam rozpisane. Wojciech z drugiego małżeństwa z Josefą Dolińską ma jeszcze córkę - Helenę ur. 1885r. Nie mam daty śmierci Wojciecha (zmarł na pewno po 1894 roku). Natomiast o jego rodzicach - Andreas i Helena z d. Łagoszczanka - udało mi się znaleźć, że Helena zmarła w 1885 roku. Na tym się moje "drzewo" kończy (przynajmniej na razie). Syn Wojciecha, Stefan i jego żona Marianna z d. Kostrzewska to moi pradziadkowie. Mieszkali w Micharzewie (pod Wągrowcem). Pozdrawiam i dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2016, 16:04 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 355
Moje Drogie!

Wymieniona powyżej Józefa z domu Zamenczak,ur.się w Jaroszewie.Jej pierwszym mężem był Franciszek Doliński.Z tego małżeństwa ur.się córka Marianna w 1875 r.w Jaroszewie.Józefa była siostrą Katarzyny,mojej 3 x prababci.Czy Stefan maż Marianny,to syn Wojciecha z pierwszego czy z drugiego małżeństwa?

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2016, 05:18 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2015, 12:31
Posty: 116
Józefa (ur. 1838r.) jako 45 wdowa brała ślub również z wdowcem Adalbertem Chmielewskim (mój prapradziadek) 10 listopada 1883 roku w Kuszewie. Franz Doliński, pierwszy mąż Josephy zmarł w 1879 roku i to on jest ojcem Marianny. Natomiast nie mam w swoim "drzewku" rozpisanych dzieci Josephy z pierwszego małżeństwa. Mam tylko Helenę (córka z drugiego małżeństwa) - urodzona 1885 r. w Kuszewie.
Zbiegiem okoliczności u mnie Stefan jest synem Adalberta (ur. 25.12.1871) i mężem Marianny (ur. 23.09.1875 w Kuszewie). Marianna z domu Kostrzewska! I to już są moi pradziadkowie. Pozdrawiam
"Twoja" Marianna, córka Josephy i Franza Dolińskiego urodziła się w Jaroszewie 29.01.1876. Akt nr 11 wystawiony w Kuszewie -
53/1882/0/1/4: Księga urodzeń


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL