Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 paź 2020, 16:56 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2009, 10:52
Posty: 88
Lokalizacja: Kolonia
Witam Was,

stoje niestety "w miejscu" poszukujac nastepujacych przodków. Moze ktos z Was mial by jakas sugestie lub nawet we wlasnych dochodzeniach kiedys stycznosc z tymi nazwiskami:

1) Bogumil Szulc (Schulz, Szulceski, Sulceski) i Urszula z.d. N.N.

Tyle udalo mi sie dotychczas ustalic:
- Bogumil byl luteraninem, moze niemieckiego pochodzenia (wtedy imie brzmialo by chyba Gottlieb); Urszula byla katoliczka
- Urszula zmarla w 1826 r. w wieku 60 lat w Chojnicy (par. Chojnica), pauper (chyba: biedak)
- Odnalzalem trojga ich dzieci w parafii Owinska, urodzone w wsi Owinska: Ludwik 1803- , Teresa 1805- , Zuzanna 1807-1807
- Ludwik bierze slub w 1822 r. w Chojnicy z Anastazja Boguslawska

2) Anastazja Boguslawska

Tyle udalo mi sie dotychczas ustalic:
- bierze slub z Ludwikiem Szulcem w 1822 r. w Chojnicy (potem tam sie im dzieci rodza). Pochodzi wówczas z Chojnicy. Córka Antoniego (który jest swiadkiem na jej slubie). Urodzona wedlug metryki slubnej okolo 1798 r.
- Jej ojciec Antoni Boguslawski umiera w 1834 r. w Chojnicy, wiek: 70 lat, ekonom parafii Chojnickiej, przedtem silvanus (chyba: lesniczy).
- Antoni jest mezem Marianny. Oprócz Anastazji udalo mi sie ustalic nastepujace ich dzieci: Jan Boguslaw zm. 1808 w Chojnicy (lat 1), Wojciech zm. 1808 w Chojnicy (lat 6), Wojciech ur. 1813 w Chojnicy, Jadwiga zm. 1823 w Chojnicy (lat 5), byc moze takze Antoni ur. ok. 1801 r. (zmarl w 1882 r. w Strzeszynie, wedlug akt USC z Piatkowa urodzil sie w Chojnicy, czego jednak nie potwierdzaja ksiegi metrykalne parafii Chojnickiej; imiona rodziców wedlug akt USC sa nieznane).

Przegladalem - choc niewykluczone, ze umknelo cos mojej uwadze!! - ksiegi z (sasiadnich) parafii: Chojnica, Owinska, Objezierze, Maniewo, Sobota, Zydowo, Cerekwica, Murowana Goslina.

W ewangelickiej parafii Sw. Krzyza wystepuja Schulzowie, ale istnieja luki w ksiedze chrztów (druga pólowa XVIII w.)
W parafii Sw. Wojciecha w Poznaniu istnieje luka w ksiedze malzenstw (prawie cala druga pólowa XVIII w.)

I co tu poczac?

Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL