Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 14:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 sty 2024, 15:43 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2009, 10:52
Posty: 88
Lokalizacja: Kolonia
Dzień dobry!

Czy mogę poprosić Was o pomoc i skorzystać z Waszego wielkiego doświadczenia?

Otóż dotarłem w pewnym sensie do ściany i nie mam już żadnego pomysłu, jak ją przeskoczyć.

Poszukuję wszelkich informacji o moim przodku (Michale) Antonim Bogusławskim. Oto co udało mnie się ustalić:

- ślub w 1796 r. w Poznaniu w parafii św. Marcina z Marianną Kaczmarzonką (Marianna pochodziła według metryki z przedmieścia św. Marcina w Poznaniu). Tutaj są podane jego obydwa imiona. Potem jest już tylko Antoni (wyjątek: chrzest syna Michała, tam też są obydwa).

chrzty ich dzieci:
- Poznań, parafia św. Marcina: Wiktoria (*1797 (Wilda) +1800 (Wilda))

- Poznań, parafia św. Rocha: Joanna Anastazja Marianna (*1798 +1847 (Chojnica)); 1822 ślub z Ludwikiem Szulcem w Chojnicy

- Poznań, parafia św. Marcina: Tomasz Antoni (*1800 (Wilda) +1882 (Strzeszynek)); żonaty najpierw z Katarzyną Ruciną, później z Marianna Czajką.

- Poznań, parafia św. Marcina: Jan Franciszek (*1802 (przedmieście św. Marcina) +1808 (Chojnica))

- Poznań, parafia św. Marcina: Michał (*1804 (Święty Marcin) +1804 (Święty Marcin))

- Poznań, parafia św. Marcina: Andrzej Józef (*1805 (Święty Marcin))

- Wojciech (* ok. 1808/13); ślub z Michaliną Graik

- Chojnica: Katarzyna (*1812 (Chojnica) +1884 (Strzeszynek); mąż: Wojciech Szymański

- Jadwiga (*ok. 1818 +1823 (Chojnica))

Zmarł w 1834 r. w wieku 70 lat w Chojnicy jako ekonom parafii chojnickiej (wcześniej: famatus, silvanus, lignor, Waldläufer).

Znalazłem więc jego ślady na terenie poznańskich parafii pw. św. Marcina i św. Rocha (1796 - ok. 1805) oraz w Chojnicy koło Poznania (ok. 1808 - 1834).

W Glinnie, w parafii chojnickiej, występuje Leopold Bogusławski z dziećmi, który opuścił te tereny ok. 1774 r., więc długo przed przybyciem tam Antoniego.
W Chojnicy pod koniec XVIII w. występuje sporadycznie o. Paweł Bogusławski OFMConv, który był związany z klasztorem w Poznaniu, również z parafią św. Rocha, gdzie Antoni także przebywał, natomiast później, według tego, co udało mnie się ustalić, był gwardianem w dalekiej Warszawie, a zmarł w 1804 r. w Nieszawie.
Związek Antoniego z Leopoldem nie wydaje mnie się prawdopodobny, z Pawłem chyba też nie.
W Ceradźiu Kościelnym koło Poznania występuje jako chrzestny według bazy danych Basia niejaki szlachcic Antoni Bogusławski. Według mnie to nazwisko zostało źle odczytane (Borusławski?).

W aktach zgonu USC Antoniego juniora oraz Katarzyny o ich rodzicach jakiś innych informacji brak.

Tyle mam. Czy ktoś z Was miałby może jakieś sugestie, rady, wskazówki? Byłbym wdzięcznym!

Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2024, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5127
Lokalizacja: Poznań
Czy to nie to samo?
viewtopic.php?f=3&t=26013

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL