Odpowiedz

Prośba o tłumaczenie aktu ślubu Bulczyński Zmudowska

09 wrz 2016, 15:10

Zwracam się z ogromną prośbą o przetłumaczenie aktu ślubu pary:
Anastazy Bulczyński
Agnieszka Zmudowska
https://zapodaj.net/a77884c38be45.jpg.html

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Błażej Obremski

Re: Prośba o tłumaczenie aktu ślubu Bulczyński Zmudowska

14 wrz 2016, 14:18

Tłumaczenie metryki ślubu:

Września. Narzeczony 28, narzeczona 18.
Roku 1821, dnia 28 listopada. Ja, Walenty Brykczyński, miejscowy proboszcz, po trzech zapowiedziach ogłoszonych w kolejne niedziele - ze względu na narzeczoną - w kościele parafialnym we Wrześni i tak samo po trzech zapowiedziach - ze względu na narzeczonego - w kościele w Pobiedziskach, nie znalazłszy przeszkód po żadnej z obu stron, pobłogosławiłem małżeństwo sławetnych osób: Anastazego dwojga imion Marcina Bulczyńskiego, parafianina z Pobiedzisk, kawalera lat 28 i Agnieszki Zmudoskiej panny lat 18, zgłoszone przez rodziców: wdowę Agnieszkę Bulczyńską ze strony narzeczonego i wdowca Walentego Zmudoskiego ze strony narzeczonej; w obecności świadków, sławetnych obywateli wrzesińskich: Mateusza Piechoskiego, Walentego Jasicińskiego, Józefa Otto.

Pozdrawiam serdecznie. Allan

Poszukuję dwóch fotografii związanych z rodziną Furmanowskich. Każda z tych fotografii przedstawiała dużą grupę osób, więc powielono je pewno w wielu egzemplarzach:
a. Prywatna, umundurowana orkiestra Leona Steina z Wrześni; lata 1925 – 1935.
b. Pracownicy / listonosze pruskiego urzędu pocztowego we Wrześni; lata 1915 – 1918.

Re: Prośba o tłumaczenie aktu ślubu Bulczyński Zmudowska

27 wrz 2016, 21:30

Błażeju,

czy Anastazy Bulczyński to Twój krewny? Rodzina Bulczyńskich wywodzi się z Pobiedzisk, bodajże ojciec Anastazego, Marcin, był burmistrzem Pobiedzisk w trakcie uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To również moja rodzina. Jeśli jesteś zainteresowany, daj znać na priv.

Pozdrawiam,
Jakub

Re: Prośba o tłumaczenie aktu ślubu Bulczyński Zmudowska

27 wrz 2016, 22:33

Bulczyńscy są w kręgu mojej rodziny również . Marcin był burmistrzem w latach 1790 – 1792.
Odpowiedz