18 lis 2016, 19:54
Nr 47
Mieszków, 19 października 1901 roku
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawili się dzisiaj celem zawarcia związku małżeńskiego:
1. mistrz kowalski Józef Malinowski, znany co do osoby, wyznania katolickiego, urodzony 22 lutego 1876 roku w Chytrowie pow. Jarocin, zamieszkały w Mieszkowie-Miasteczku pow. Jarocin, syn mistrza kowalskiego Marcina Malinowskiego i jego żony Apolonii z domu Bettcher, obydwojga zamieszkałych w Mieszkowie-Miasteczku pow. Jarocin;
2. wdowa po mistrzu kowalskim Anna Relewicz z domu Zenker, znana co do osoby, wyznania katolickiego, urodzona 13 czerwca 1858 roku w Utracie pow. Jarocin, zamieszkała w Mieszkowie-Miasteczku pow. Jarocin, córka gospodarza Wawrzyna Zenkera, zmarłego i ostatnio zamieszkałego w Kruczynku i jego żony Elżbiety z domu Krause, zamieszkałej w Mieszkowie-Miasteczku pow. Jarocin.
Jako obrani świadkowie zostali obrani i stawili się:
3. mistrz szewski Franciszek Ostrzycki, znany co do osoby, lat 45, zamieszkały w Mieszkowie-Miasteczku;
4. właściciel gospodarstwa i sołtys Andrzej Kubiak, znany co do osoby, lat 45, zamieszkały w Mieszkowie-Miasteczku.
Urzędnik Stanu Cywilnego skierował do narzeczonych w obecności świadków każdemu z osobna i po kolei następujące pytanie: czy oświadczają, że chcą zawrzeć związek małżeński. Narzeczeni odpowiedzieli twierdząco, po czym nastąpiło stwierdzenie urzędnika, iż ogłasza ich jako prawomocnie zaślubionych małżonków.
Odczytano, przyjęto i podpisano
(-) Jozef Malinowski
(-) Anna Malinowska gb. Zienkier verw. Relewicz
(-) Franz Ostrzycki
(-) Andreas Kubiak
Urzędnik stanu cywilnego
(-) Sieben