Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 14 lis 2024, 20:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 maja 2015, 20:31 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 857
Lokalizacja: Gniezno
Dzień dobry,
proszę o pełne przetłumaczenie poniższych aktów ślubów:
Walenty Augustyniak:
http://szukajwarchiwach.pl/54/767/0/-/8 ... RsNHKNS_iQ
Walenty Sypniewski i Antonina Czaja:
http://szukajwarchiwach.pl/54/767/0/-/1 ... NAx7ON1-RA

Jeśli Walenty z powyższego aktu występuje w poniższych, również bym prosił o tłumaczenie. Jeśli to inna osoba proszę tego nei robić :)
http://szukajwarchiwach.pl/54/767/0/-/9 ... fr5rNsllGw
http://szukajwarchiwach.pl/54/767/0/-/9 ... EcAzonI0ZA

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2015, 07:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
Nr 17. Rożek
Działo się w mieście Koninie dwudziestego czwartego stycznia (piątego lutego) tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego piątego roku o godzinie trzeciej po południu. Niniejszym oświadczamy, że w obecności świadków Wojciecha Czerniejewskiego, lat pięćdziesiąt, i Wawrzyńca Wypychowicza, lat osiemdziesiąt, obu sług kościelnych, tutaj w mieście Koninie zamieszkałych, w dniu dzisiejszym zawarty został religijny związek małżeński między Walentym Augustyniak, kawalerem, robotnikiem dniówkowym we wsi Rożek zamieszkałym i tamże urodzonym, synem zmarłego Józefa i żyjącej Anieli ze Świderskich małżonków Augustyniak, lat dziewiętnaście, a panną Józefą Kotońską, przy rodzicach we wsi Rożek parafii konińskiej zamieszkałą i tamże urodzoną, córką Franciszka i Bronisławy z Józwiakowskich prawowitych małżonków Kotońskich, lat dwadzieścia. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym konińskim kościele parafialnym, jak również w krzymowskim kościele parafialnym w dniach: ósmego (dwudziestego), piętnastego (dwudziestego siódmego) i dwudziestego drugiego stycznia (trzeciego lutego) tego roku. Pozwolenie zaś obecnej matki ze strony nowożeńca i rodziców ze strony panny młodej oświadczono ustnie. Nowożeńcy oświadczają, że umowa przedślubna nie była przez nich zawarta. Religijny obrzęd zawarcia małżeństwa dopełniony został przez księdza Wawrzyńca Głogowskiego, miejscowego wikarego. Akt ten nowożeńcom i świadkom niepiśmiennym przeczytany, przez nas tylko podpisany.
Ksiądz Piotr Bogucki Utrzymujący Akta Stanu Cywilnego

Nr 9. Głodno
Działo się w mieście Koninie piątego (osiemnastego) stycznia tysiąc dziewięćset czwartego roku o godzinie czwartej po południu. Oświadczamy, że w obecności świadków Andrzeja Sypniewskiego, lat czterdzieści sześć, i Rocha Kapuścińskiego, lat trzydzieści trzy, obu gospodarzy zamieszkałych w Głodnie, zawarty został w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Walentym Sypniewskim, kawalerem, lat dwadzieścia trzy, synem zmarłego Tomasza i Marianny z Nowickich małżonków Sypniewskich, urodzonym w Głodnie i tamże przy matce gospodyni mieszkającym, a Antoniną Czaja, panną, lat szesnaście, córką Walentego i Józefy z Mikołajczyków małżonków Czaja, urodzoną w Głodnie i tamże przy rodzicach gospodarzach mieszkającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłaszane w tutejszym kościele parafialnym, a mianowicie dwudziestego pierwszego grudnia (trzeciego stycznia), dwudziestego ósmego grudnia (dziesiątego stycznia) i czwartego (siedemnastego) stycznia tysiąc dziewięćset trzeciego/czwartego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że zawarli umowę przedślubną przed notariuszem Teodorem Esse, w mieście Koninie, z trzydziestego grudnia (dwunastego stycznia) tysiąc dziewięćset trzeciego/czwartego roku, numer tysiąc trzysta czterdzieści dwa. Pozwolenie rodziców panny młodej oświadczono ustnie. Religijny obrzęd zawarcia małżeństwa dopełniony został przez księdza Władysława Wilczyńskiego, wikarego miejscowej parafii. Akt ten nowożeńcom i świadkom niepiśmiennym przeczytany, przez Nas tylko podpisany.
Ks. Władysław Jankowski Utrzymujący Księgi Cywilne

mikolaaj18 napisał(a):
Jeśli Walenty z powyższego aktu występuje w poniższych, również bym prosił o tłumaczenie. Jeśli to inna osoba proszę tego nei robić :)
Walenty Sypniewski z tych dokumentów to inna osoba. :)

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2015, 13:33 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 857
Lokalizacja: Gniezno
Dziękuję serdecznie :)

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL