Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 13:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2019, 12:35 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2018, 12:00
Posty: 21
Bardzo proszę o przetłumaczenie Aktu urodzenia mojego Prapradziadka Mikołaja Jaśkiewicza akt nr 81 https://szukajwarchiwach.pl/54/737/0/6. ... /#tabSkany, oraz akt urodzenia praprabaci Marianny Jaśkiewicz akt nr 90 https://szukajwarchiwach.pl/11/704/0/-/ ... /#tabSkany
z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc, to dla mojej rodziny bardzo ważne osoby i teraz odkrywamy akta urodzeń, niestety nie umiemy przetłumaczyć z Cyrylicy,pozdrawiam Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2019, 18:24 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
81. Chwalęcice

Działo się we wsi Chlewo 27 sierpnia / 8 września 1887 roku o godz. 5 po południu. Stawił się Mateusz Jaśkiewicz szewc z Chwalęcic lat 30 w obecności świadków Mikołaja Chołajdy? lat 30 i Mikołaja Kałużnego? lat 60 obu rolników z Chwalęcic i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając, iż urodziło się ono w Chwalęcicach 26 sierpnia / 7 września b.r. o godz. 1 w nocy z jego ślubnej małżonki Józefy z domu świadkom i ojcu nieznanej lat 25. Dziecięciu temu na chrzcie św. w dniu dzisiejszym nadano imię Mikołaj a chrzestnymi jego byli Mikołaj Chołajda? i Józefa Wawrowska. Akt niniejszy stawajacemu i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i tylko przez nas podpisany.

(-) Ks. A. Kamiński? Utrzym. Księ. C.


Nr 90. Koźminek Muszyńska Marianna

Działo się w osadzie Koźminek 13 / 25 listopada 1883 roku o godz. 2 po południu. Stawił się Antoni Muszyński szewc w Koźminku zamieszkały lat 24 mający w obecności świadków Stanisława Olszewskiego lat 54 i Mateusza Maciejewskiego lat 48 majacych obu szewców w Koźminku zamieszkałych i okazał nam dziecię płci żeńskiej oświadczając, iż urodziło się ono w Koźminku 10 / 22 bieżącego miesiąca i roku o godz. 8 wieczorem z jego ślubnej małżonki Franciszki z domu Olszewska lat 17 mąjacej. Dziecięciu temu na chrzcie św. w dniu dzisiejszym nadano imię Marianna a chrzestnymi byli Jan Marszał i Franciszka Zalecka? Akt niniejszy stawającemu i świadkom został przeczytany i przez nas tylko z powodu ich niepiśmienności podpisany.

(-) Ks. J. Mleczek Proboszcz

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2019, 18:45 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
A ja znalazłem akt ślubu Mateusza Jaśkiewicza l. 23 syna szewca Franciszka i Małgorzaty z Frasunkiewiczów ur.i zam. w Koźminku z Józefą Stasiak l. 16 córką Józefa i Barbary z Duczmańskich z Bugaja. (par Kościelec)
akt 28/1879 Kościelec (kaliski)
Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2019, 18:57 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
A akt urodzenia Józefy Stasiakówny nr 20/1863 parafia Kościelec (kal.). Jeszcze wtedy po polsku.
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2019, 19:37 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2018, 11:56
Posty: 125
Lokalizacja: Płock
Bardzo, bardzo dziękuję z całą rodziną Panu Ryszardowi za tłumaczenie oraz Panu Januszowi za odszukanie dalszych aktów, pozdrawiam Panów serdecznie, ja jestem 4 pokoleniem Mikołaja Jaśkiewicza, Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL