Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Nieistniejący cmentarz na Komandorii w Poznaniu

04 mar 2009, 14:27

Witam!
W drugiej połowie lat 60-tych XX wieku został zlikwidowany cmentarz na Komandorii w Poznaniu przylegający do kościoła p.w. św. Jana Jerozolimskiego (obecnie jest tam park). Kilku moich przodków zostało tam pochowanych.
Kto wie gdzie mogę szukać ksiąg tego cmentarza?
Będe równiż wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat, w tym gdzie można znaleźć fotografie cmentarza i jego plan.
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Krzysztof Szymański

Re: Nieistniejący cmentarz na Komandorii w Poznaniu

06 wrz 2009, 21:26

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że księgi takie po likwidacji cmentarza powinny trafić do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu (ul. ks. Ignacego Posadzego 2). Jeśli ich tam nie ma warto jeszcze sprawdzić w Archiwum Państwowym (ul. 23 Lutego 41/43).
Nie zaszkodziłoby też chyba spytać w biurze parafialnym parafii św. Jana Jerozolimskiego.
Pozdrawiam!
Leszek Hasiński

Re: Nieistniejący cmentarz na Komandorii w Poznaniu

07 wrz 2009, 16:25

W WBC jest umieszczona dzisiaj ciekawa pozycja o tym kosciele. Moze cos nowego wniesie do Twoich poszukiwan.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccont ... 5&dirids=1

Re: Nieistniejący cmentarz na Komandorii w Poznaniu

23 paź 2009, 09:45

Leszek i Krzysztof dziękuję za odpowiedzi i porady, w moich poszukiwaniach pójdę we wskazanych przez Was kierunkach.
Pozdrawiam
Krzysztof Szymański

Re: Nieistniejący cmentarz na Komandorii w Poznaniu

13 maja 2011, 08:17

Szymonie, czy udało Ci się pójść dalej w poszukiwaniach? Jestem ciekawa czy chowano tam zmarłych mieszkańców Śródki.
Odpowiedz