Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Szypłów

13 mar 2009, 22:29

Proszę o odpowiedź do którego obszaru przed I wojną światową należała wieś Szypłów. Obecnie jest w powiecie jarocińskim.
Przeglądałem spis miejscowości w "wtg-gniazdo" i w powiecie jarocińskim na wykazie tej wsi nie ma. Tam urodziła się moja mama w 1915 roku.
roszyk@poczta.onet.pl

Re: Szypłów

14 mar 2009, 00:51

...
Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 19:34 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Szypłów

14 mar 2009, 09:34

Przypominam Panom o podpisywaniu postów imieniem, imieniem i nazwiskiem lub nickiem ;)

Re: Szypłów

14 mar 2009, 19:21

W 1922 r był w powiecie jarocińskim (Słownik miejscowości województwa poznańskiego z roku 1922, wyd. Poznań 2007)

Re: Szypłów

24 sty 2017, 20:39

Gdzie mogę się zwrócić o metrykę urodzenia mojego pradziadka Mikołaja Roszyka ( w oryginale Nicolaus Roszyk) prawdopodobnie zamieszkałego w Szypłowie powiat jarociński a urodzonego w XiX wieku - daty nie znam ale mogło to być pomiędzy 1865 a 1872 rokiem. Jego syn Piotr Roszyk urodził się w Szypłowie w 1892 roku. Napisałem do parafii ale dotąd nie otrzymałem odpowiedzi. Tworzę drzewo genealogiczne i takie dane są mi potrzebne.
Mikołaj Roszyk ożeniony był z Antoniną Roszyk z domu Witczak.
Dane te posiadam z aktu urodzenia mojego dziadka Piotra Roszyka wydanego w Mieszkowie dnia 25 maja 1892 roku.
Jeżeli ktoś może mieć jakieś dane na ten temat - proszę o pomoc.

Re: Szypłów

24 sty 2017, 21:13

Witam

http://www.basia.famula.pl

naciśnij wyszukiwanie rozszerzone i wpisz imię: Mikołaj, nazwisko: Roszyk, miejscowość: Mieszków, odległość: 10 km

znajdziesz tam wiele różnych skanów dokumentów, w tym akt małżeństwa Mikołaja Roszyka gdzie jest napisane, że urodził się w Mieszkowie, w 1863 (tak odczytuje ale pewny nie jestem).

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz