Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Reklamacja u Mormonów

08 mar 2016, 19:18

Drodzy forumowicze :D jakie są Wasze doświadczenia odnośnie oczekiwania na mikrofilm?

Pod koniec kwietnia ub. roku zamówiłam mikrofilm do Wrocławia. Za niedługo będzie rok..... Przez ten czas dostałam dwa maille z informacją, że nadal oczekuję, ostatni w styczniu. Dzwoniłam do Wrocławia, mam cierpliwie czekać! Ok, czekam ale jak długo???? Rozumiem, że ktoś mógł również zamówić moją parafię ale nie wierzę, że jest tylko jeden mikrofilm, nie ma kopii!!
Co mam dalej robić? czekać nadal? ale jak długo jeszcze?? Zaczynam tracić cierpliwość.
Może powinnam napisać reklamację? Poradzono mi, że mogę zgłosić to na czacie na stronie. Problem polega na tym, że nie każdy jest biegły w angielskim. Wdzięczna będę o wszelkie sugestie.

Re: Reklamacja u Mormonów

08 mar 2016, 22:10

Cóż, ostatnio średni czas oczekiwania na zamawiane przeze mnie mikrofilmy do CHR to około 3-4 miesiące, więc swoje trzeba odczekać.

Ale pamiętaj, że są dwa rodzaje zamówień - jedno na trzy miesiące, a drugie - bezterminowe. Być może ten, kto zamówił przed Tobą mikrofilm z danej parafii, zamówił go do swojego CHR bezterminowo, więc po prostu trzeba czekać, aż go odda. A chyba właśnie mają tylko jedną kopię każdego mikrofilmu [chociaż dokładnie tego nie wiem], więc tak to wygląda.

Re: Reklamacja u Mormonów

09 mar 2016, 07:45

Dzień dobry :-),
z tego co się orientuję to w przypadku braku dostępności filmu (np. ktoś już z niego korzysta), robi się po prostu kopię (backordered). Nigdy nie wyślą oryginału, jedynie tworzą kolejne kopie w miarę zapotrzebowania. Nie korzystam z tej usługi w Polsce, ale 3-4 miesiące to bardzo długi okres czasu, u mnie przeważnie po góra miesiącu mam informację, że film jest wysłany (shipped) i zazwyczaj to oznaczało praktycznie dostępność dla mnie (zazwyczaj bo ostatnio coś się w tej procedurze sypie).

W każdym wypadku można się skontaktować i zapytać, przeważnie dosyć szybko odpowiadają. Niestety angielski zdaje się być wymaganym językiem w tym względzie. Również pomocą wydaje mi się powinne służyć osoby pracujące we Wrocławiu - odpowiedź jaką pani dostaje wydaje się być na odczepnego.

Pozdrawiam,

Piotr

Re: Reklamacja u Mormonów

09 mar 2016, 20:54

Co mam dalej robić? czekać nadal? ale jak długo jeszcze?? Zaczynam tracić cierpliwość.
Może powinnam napisać reklamację? Poradzono mi, że mogę zgłosić to na czacie na stronie. Problem polega na tym, że nie każdy jest biegły w angielskim. Wdzięczna będę o wszelkie sugestie.

Proponuję abyś otworzyła dowolny mail od mormonów dotyczący zmiany statusu zamawianych filmów.
Tam na początku listu znajdziesz takie zdanie:
Your order status from FamilySearch has been changed. You can check the status of your order by logging into your account. If you have any questions about your order please contact us at films@familysearch.org or call FamilySearch.

Kliknij na pogrubiony przeze mnie adres, otworzy się Tobie okienko do korespondencji. Napisz po polsku reklamację, podaj w niej nr zamówienia [order] gdyż to ułatwi im sprawdzenie Twojego zamówienia. Następnie za pomocą Google translate przetłumacz to na angielski, wklej tłumaczenie do listu, wyślij i czekaj na odpowiedź.

Z moich obserwacji wynika że nie ma sztywnych terminu dostawy. Zdecydowana większość filmów dociera w miesiąc najdalej dwa. Jednak trafiają się filmy docierające po blisko roku od zamówienia. Dlaczego tak - tego nie wiem.

Pozdrawiam,
Roman

Re: Reklamacja u Mormonów

09 mar 2016, 21:24

witam,
ten temat "leci" parę lat tutaj

http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... -asc.phtml

może pomoże...

Re: Reklamacja u Mormonów

11 mar 2016, 16:23

Dziękuję za informacje :) Wyślę zapytanie, ciekawa jestem co mi odpiszą. Rok oczekiwania wyczerpało moją cierpliwość.

Re: Reklamacja u Mormonów

11 mar 2016, 16:48

witam,
ja bym zadzwonił, bardzo uprzejmi i rozmawiają konstruktywnie - przed rozmową przygotuj nr.micro filmu który chcesz wypożyczyć.
Ja czekałem/wyjątek/ 2 lata z powodzeniem.

Re: Reklamacja u Mormonów

12 mar 2016, 23:51

Raz mialem sytuacje, ze w pudelku przyszedl inny mikrofilm niz mial. Poniewaz korzystam z Centrum Historii Rodziny w Ipswich (Wielka Brytania) mila pani, ktora zajmuje sie tym miejscem zadzwonila do "siedziby glownej" z tym faktem.
Bylo mi jej zal, kiedy ona Brytyjka musiala literowac nazwe miejscowosci, swoje IMIE i nazwisko. Bylo to dla mnie troche dziwne.
Okres dostarczenia mikrofilmu jest rozny. Najczesciej zajmuje to 4-5 tygodni. Jednakze sa wyjatki. Rowniez zamowilem mikrofilm w sierpiu, ktory doszedl w styczniu.
Najlepiej ten fakt zglosic na maila Family Search. Jesli potrzebujesz pomocy napisz mi prywatna wiadomosc, napisze Ci co napisac.
Odpowiedz