Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

akta USC Miłosław od 1875 roku

28 mar 2009, 09:03

Witam. Mam nastepujacy problem. W Archiwum Państwowym w Poznaniu nie odfnaleziono aktu urodzenia mej babki z roku 1875 mimo że podałam numer wpisu do akt USC. Numer ten został zapisany w akcie zgonu. Dotyczy to USC w Miłosławiu pow. wrzesiński. Rodzina mej babki mieszkała w tym czasie w Chlebowie parafia Czeszewo. Jak ten problem rozwiązać?
Może jakas podpowiedż? Pozdrawiam Danuta

Re: akta USC Miłosław od 1875 roku

28 mar 2009, 09:28

Bo w tych latach osobno prowadzono rejestrację w księgach opisanych jako Miłosław-Miasto i Miłosław-Wieś. Jak napisałaś tylko Miłosław to zapewne sprawdzono wyłącznie Miasto, a skoro mieszkali poza miastem to musieli się rejestrować w Miłosław-Wieś. Może wystarczy zadzwonić do WAP i wyjaśnić sprawę.
Ł

Re: akta USC Miłosław od 1875 roku

28 mar 2009, 16:52

Dzięki Łukaszu, ale rzecz w tym, że dane Babki podałam prawidłowo. W odpowiedzi z archiwum wynika, że kwerendą objęto akta USC Miłosław obwód miejski i wiejski a poszukiwania aktu urodzenia zakończyły sie wynikiem negatywnym.
Podobny problem mam z odszukaniem aktu urodzenia Dziadka. W tym przypadku dotyczy to Środy Wielkopolskieji i roku 1873.
W odpowiedzi otrzymałam wyjaśnienie, że w zasobach archiwum nie zachowały sie akta parafii rzymsko-katolickiej w Środzie. Czy wobec tego należy szukać bezpośrednio w parafiach? Pozdrawiam Danuta

Re: akta USC Miłosław od 1875 roku

28 mar 2009, 18:13

Już wiem. Chlebowo należało do USC Mikuszewo, a nie Miłosław. Ponieważ akta Mikuszewa przechowywane były w urzędzie w Miłosławiu, to widocznie urzędnik wpisujący do aktu zgonu tak to ujął.
Ł

Re: akta USC Miłosław od 1875 roku

28 mar 2009, 18:14

A jeśli chodzi o par. Środa, to istotnie w WAP nie mają duplikatów z niej. Oryginały są w AAP.
Ł

Re: akta USC Miłosław od 1875 roku

28 mar 2009, 19:24

Bardzo,bardzo Ci Łukaszu dziekuję. Już sprawdziłam w Sezam-ie. W archiwum poznańskim są akta z lat 1874-1906 z USC Mikuszewo. Mieszkam w Szamotułach,a więc bliżej mi do Archiwów i Państwowego i Diecezjalnego w Poznaniu.

Pozdrowienia Danuta
Odpowiedz