Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Zdjęcia z czytnika

31 lip 2016, 13:44

Witam,
Czy ktoś z Państwa robił zdjęcia mikrofilmów z czytnika w APP? Nie wiem czy warto, bo nie wiem jaka jest czytelność takich zdjęć.

Re: Zdjęcia z czytnika

31 lip 2016, 14:20

Witaj Henryku,
Ja robiłam, ale sensowne zdjęcia wychodziły tylko na jednym czytniku. Na tym na którym ekran jest równoległy do blatu stołu. I jeszcze wcześniej musiałam oczyścić optykę ze strzępków nawilżaną chusteczką do okularów. Ręce z aparatem opierałam o górną krawędź obudowy czytnika w celu większej stabilności. Po tych zabiegach zdjęcia wychodziły całkiem ok.
Pozdrawiam
Agnieszka

Re: Zdjęcia z czytnika

31 lip 2016, 14:25

Witaj Agnieszko,
Czy możesz mi dokładnie określić gdzie ten czytnik stoi?
Przeglądałem mikrofilm Wrześni na czytniku, ale nic nie widziałem, nie ten wzrok, a w domu będę mógł sobie wszystko powiększyć. Może przy okazji uda mi się zindeksować te księgi (XVIII wiek).

Re: Zdjęcia z czytnika

31 lip 2016, 14:30

Henryku przeczytaj PW. Napisałam do Ciebie.
Agnieszka

Re: Zdjęcia z czytnika

31 lip 2016, 14:48

Dziękuję Agnieszko :-)

Re: Zdjęcia z czytnika

31 lip 2016, 19:55

Witam Cię Heniu!
Ja mam zdjęcia robione na czytniku i nawet wstawiałem je do tłumaczenia na forum.Zdjecia robiłem na dużym czytniku gdzie rzut masz na dole.Musisz tylko opanowac nawijanie rolki .
Pozdrawiam;
Krzysztof.

Re: Zdjęcia z czytnika

31 lip 2016, 20:32

Witaj Krzysztofie!
Dziękuję za informację. Ja mam nawet problem z założeniem rolki z mikrofilmem, zawsze proszę o to p. Dominikę :-)
Odpowiedz