Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

11 maja 2009, 20:18

Witam - Przed rozpoczeciem przez niektorych z was indeksowania cmentarzy poznanskich informuje, ze Leszek Krajkowski z Towarzystwa Genealogiczno Heraldycznego w Poznaniu opracowal i opublikowal w kwartalniku Gens Nr 3 z 1992 roku dwie listy pochowanych na dwoch poznanskich cmentarzach. Jedna to lista pochowanych na cmentarzu Zasluzonych Wielkopolan na Wzgorzu sw.Wojciecha w Poznaniu /lista sporzadzona na podstawie napisow nagrobnych w listopadzie 1991/ a druga lista z cmentarza sw.Wojciecha na stoku Cytadeli w Poznaniu sporzadzona takze na podstawie napisow nagrobnych z grudnia 1991/.
Wazne jest aby nie powielac juz wczesniej zrobionej ogromnej pracy.
Jestem w posiadaniu kwartalnika Gens z tymi listami osobowymi, moge odszukac waszych krewnych czy osoby jakimi jestescie zainteresowani.

Pozdrawiam
Hania

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

11 maja 2009, 21:20

Witam!
Bardzo proszę o odnalezienie nazwisk Tomicki Hoppe Kajdasz Frąckowiak Podpoliński Hajduk i Stanisława Ratajczaka.
z pozdrowieniem

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

11 maja 2009, 22:14

Bozeno niestety nie ma tych nazwisk w obu spisach. Pozdrowienia, Hania.

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

11 maja 2009, 22:42

Dziękuję.To też mi pomoże, bo upewniłam się gdzie nie spoczywają moi krewni.
pozdrawiam

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

13 maja 2009, 04:56

Witam,
Zauważyłem, iż juz rok temu, w innym temacie, pani Joanna Lubierska podała interesujący link:

http://www.skrzetuski.com/Skrzetuscywinternecie/cmentarz_pozn.htm

do listy Leszka Krajkowskiego odnośnie Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan
na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu.

pozdrawiam,
Łukasz Kopliński

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

13 maja 2009, 12:19

Lukasz - dobrze, ze zauwazyles, to jest wielkie ulatwienie dla szukajacych. Ja nie bylam pewna czy ta lista istnieje na internecie dlatego wstawilam post.
Pozdrowienia, Hania

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

14 cze 2009, 23:06

Witam Haniu.
Bardzo proszę o sprawdzenie, czy w kwartalniku jest zapisane nazwisko Jan Kornaszewski.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Danka Wojcięgowska

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

15 cze 2009, 00:49

Danka - nie ma takiego nazwiska, zarowno w kwartalniku Gens jak i powyzszym linku, ktory zapewne sprawdzilas. Oba maja identyczna zawartosc nazwisk.
Milo napisac do sredzianki, ktora mieszka w miescie gdzie mieszkal moj dziadek do 1923 roku. Do dzisiaj mam tam spora rodzine.
Pozdrowienia
Hania

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielkopol

15 cze 2009, 19:38

Haniu, pomyliłam tematy. Wiadomość do Ciebie jest w moim pytaniu-Gdzie jeszcze szkać ...
Pozdrawiam
DankaW

Re: Lista osob spoczywajacych na Cmentarzu Zasluzonych Wielk

18 lut 2013, 00:26

Witam,

Mam parę pytań odnośnie aktualizacji grobów na tym cmentarzu. Czy jakieś indeksacje i aktualizacje nadal się tam odbywają
czy jest to już temat zamknięty? Jeżeli "tak" to kto się tym zajmuje... hobbyści czy urzędnicy? Kto zarządza tym cmentarzem?
Zgaduję, że Urząd Miasta, ale czy jest jakiś kontakt z odpowiednim biurem/wydziałem/komórką bo Internecie nie mogę nic takiego znaleźć?

Na stronie http://www.city.poznan.pl/mapa_geopoz/data/cmentarze/cmentarze.php?lang=pl&cmentarz=5
odnalazłem 2 groby: jeden jako NN, drugi opisany jedynie imieniem, a mam pewność co do osób tam pochowanych.
Czy można komuś przekazać te informacje w nadziei na aktualizację spisów?

Pozdrawiam,
Łukasz K.
Odpowiedz