Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Grzybowo pow. wrzesiński

12 maja 2009, 15:24

Witam. Do jakiego USC w XIX i pocz. XX wieku należało Grzybowo powiat wrzesiński.
Pozdrowienia Danuta

Re: Grzybowo pow. wrzesiński

12 maja 2009, 18:10

Mielżyn.

Re: Grzybowo pow. wrzesiński

12 maja 2009, 19:59

Dziękuje Łukaszu.
W AP w Poznaniu księgi USC w Mielżynie są do 1906 roku. A po tym roku gdzie szukać? Jakie USC?
Trochę mi Twoja informacja zagmatwała myślenie. Interesują mnie też lata przed i po I wojnie św. Chodzi w dalszym ciągu o Grzybowo, które jak sprawdzałam leży w obecnym powiecie wrzesińskim. Danuta

Re: Grzybowo pow. wrzesiński

12 maja 2009, 20:16

Księgi dawnego USC Mielżyn znajdują się w UMiG Witkowo. Fragment pow. Witkowo z Grzybowem przeszedł krótko po I WŚ do pow. wrzesińskiego i z pewnością odtąd Grzybowo należało już do innego USC, ale nie posiadam odpowiednich spisów. Najlepiej obdzwonić najbliższe gminy i zapytać.

Pozdrawiam

Re: Grzybowo pow. wrzesiński

12 maja 2009, 21:27

Dzięki. Drugi raz mi pomagasz Łukaszu. Efekt pierwszej pomocy widoczny, chodzilo o USC Mikuszewo- /Chlebowo-Czeszewo/. Teraz też podobne zawirowania wokół Grzybowa. Myślę,że i tym razem powiedzie się poszukiwanie.
Pozdrowienia! Danuta

Re: Grzybowo pow. wrzesiński

13 maja 2009, 15:50

Witam!

Od 1907 r. Grzybowo podlegało pod USC w Witkowie, a od 1929 r. należy do USC we Wrześni.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Grzybowo pow. wrzesiński

13 maja 2009, 17:41

Dziękuję Jarku. Teraz moge spokojnie poszukiwać. Pozdrowienia od Danuty
Odpowiedz