Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Poszukiwanie wątków

20 sie 2016, 15:57

Drodzy forumowicze
Chciałbym podjąć dyskusję na temat ukrywających się w Wielkim Księstwie uczestników powstań narodowych.
Nie chcę zaczynać nowego wątku jeżeli już taki istnieje.
I tu moje pytania -
1. czy jest jakaś wyszukiwarka zapisanych w bazie forum wątków?
2. co się dzieje jeżeli ponownie podejmuję temat kiedyś już dyskutowany?
3. czy można łączyć duplikujące wątki?
Pozdrawiam
Piotr

Re: Poszukiwanie wątków

20 sie 2016, 17:57

Piotrze,
na stronie forum, u góry po prawej stronie, jest odnośnik do funkcji Szukaj z ikonką lupy. Dzięki niej możesz przeszukiwać zawartość forum. Wpisując poszukiwane wyrazy oraz odpowiednio ustawiając kryteria szukać można w tytułach lub w treści postów.
Posty lub wątki na te same lub podobne tematy administratorzy i moderatorzy mogą łączyć lub przenosić. Dzieje się tak jeśli sami zauważą taką sytuację lub też na prośbę lub zgłoszenie któregoś z użytkowników forum.

Re: Poszukiwanie wątków

20 sie 2016, 20:30

Serdeczne dzięki.
Wszystko jasne
Pozdrawiam
Piotr

Re: Poszukiwanie wątków

20 sie 2016, 20:47

Z moich doświadczeń wynika że wewnętrzne wyszukiwarki na forach (link wskazany przez Darka) nie zawsze dobrze radzą sobie z formami gramatycznymi naszych pytań.

Dobrym pomysłem wydaje mi się standardowo odpytanie dodatkowo jeszcze choćby tej z popularniejszych wyszukiwarek w taki sposób:
https://www.google.pl/search?q=moje+pyt ... niazdo.org
czyli po wpisaniu najbardziej charakterystycznych słów których szukamy dodajemy - po odstępie (spacji):
site:wtg-gniazdo.org
Odpowiedz