Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Gdzie można znaleźć akt ślubu

22 maja 2009, 15:54

Czy można poprosić o sprawdzenie nazwiska SAWALA ANTONINA i franciszek oses, podobno brali 1890 -1900 r ślub we wsi Wróblewo.

Re: Gdzie można znaleźć akt ślubu

22 maja 2009, 16:29

Co rozumiesz poprzez "sprawdzenie nazwiska", gdzie to sprawdzić?
We wsi Wróblewo raczej nie było w tym czasie parafii ani USC.

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Pamiętaj o podpisywaniu postów

Re: Gdzie można znaleźć akt ślubu

22 maja 2009, 22:44

Panie Piotrze,"poszedł" Pan ostro,widać,że autorka postu jest nowicjuszką.Ja pierwszego postu też nie podpisałam,niektórzy dłużej oswajają się z zasadami FORUM,może można by tej Pani udzielić jednak jakiejś wskazówki?Pozdrawiam i przepraszam,że się ośmieliłam...
Barbara Król z d. Krajka



Szukam: Krajka,Trafalski

Re: Gdzie można znaleźć akt ślubu

22 maja 2009, 23:35

Nie było moim celem nikogo urazić, a jedynie zmusić do myślenia. Mam nadzieję, że do czegoś moje pytania zmotywują autorkę posta :)

Pozdrawiam
Piotr

Re: Gdzie można znaleźć akt ślubu

23 maja 2009, 06:31

Aby móc Tobie pomóc, musisz Ewo wiedzieć do jakiej parafii należy wieś Wróblewo. Jeżeli nie wiesz to podaj gdzie ona się znajduje ( koło jakiego większego miasta , lub powiat, lub gminę) .Pozwoli to określić nazwę parafii , a dalej już będzie wiadomo gdzie szukać:)
Wojtek
p.s.Mam nadzieje że nie poczujesz się urażona tym Tykaniem , ale na tym forum panuje taki zwyczaj:)

Re: Gdzie można znaleźć akt ślubu

24 maja 2009, 21:41

Joasiu,nazwisko Oses występuje u "Młynarki"-Lili Molendy.Ma ona ogromną wiedzę i jest bardzo życzliwa.Pozdrawiam.Barbara Król z d. Krajka

"Szczęśliwy,kto tworzy dla potomnych,ciesząc się zaufaniem współczesnych".
Cyryl Ratajski
Odpowiedz