Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Madalinscy

28 maja 2009, 17:15

Witam wszystkich na Forum.
Jestem nowa osba, ktora poszukuje swoich korzeni.
Pisze o mojej rodzinie Madalinskich.
Nie mam pojecia z kad pochodza.
Doszlam do 1814 roku, kiedy to moj prapraprapradziadek urodzil sie w Gromadnie.
Tam tez urodzila sie jego zona Marianna Kotecka w 1818 roku.
Slub byl zawartu w Gromadnie w 1839 roku.
Szukam pomocy w dalszych poszukiwaniach. chodzi mi o ich rodzicow i ewentualne rodzenstwo.

Pozdrawiam,
Maria Jolanta Madalinska

Re: Madalinscy

28 maja 2009, 19:24

Witam Mario!
W księdze ślubu powinno być napisane po ile lat mają nowożeńcy i skąd pochodzą. To powinno dać wskazówkę gdzie i w jakich latach dalej szukać. Należy pamiętać że wiek mógł być podany w przybliżeniu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.:)
Wojtek

Re: Madalinscy

28 maja 2009, 22:23

Witaj Mario,
jestem także potomkiem Madalińskich i od dłuższego czasu zbieram informacje o przodkach.
Dane osób, do których dotarłem zamieściłem na stronie http://www.madalinski.info.
Proszę zacząć od drzewa Madalińskich http://www.madalinski.info/drzewa/drzewo_10291.html.
serdecznie pozdrawiam
Leszek

Re: Madalinscy

31 maja 2009, 05:48

No tak to jasne. problem jest, ze nie mieszkam w Polsce i nie moge chodzic po urzedach. Moje poszukiwania ograniczaja sie do internetu.
Dziekuje jednak za odpowiedz.

Pozdrawiam, Mariola

wojciech napisał(a):Witam Mario!
W księdze ślubu powinno być napisane po ile lat mają nowożeńcy i skąd pochodzą. To powinno dać wskazówkę gdzie i w jakich latach dalej szukać. Należy pamiętać że wiek mógł być podany w przybliżeniu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.:)
Wojtek

Re: Madalinscy

31 maja 2009, 06:21

Gratuluje, tak ciekawie rozbudowanej strony.
Ja niestety, zajmuje sie tym jedynie od roku i nie mieszkajac w kraju, mam wielkie trudnosci.
Ale mysle, ze nie jest tak zle. Jedynie w internecie znalazlam trzy pokolenia rodziny Madalinskich.
Napewno sa braki, jesli chodzi o rodzensto, ale powoli wyskakuje zawsze ktos nowy.
Nie widze polaczen z osobami na podanych mi stronach.
Okolice moich przodkow Madalinskich to (od 1814 roku): Gromadno (Wyrzysk), Zelazno, Samostrzel, Osiek n/Notecia, Wawelno, Tuszkowo, Bydgoszcz, Adelaide (Australia - gdzie informacje sa ograniczone jedynie do naturalizacji w 1957 roku).
Jesli chodzi o Polske to nie widze wielkich przemieszczen. W/w miejscowosci znajduje sie na obszarze dosyc ograniczonym i to od 1818 do 2006 roku (poza nielicznymi osobomi, ktore przeniosly sie w inne okolice, jak (w okresie wojennym Jablonowo Pomorskie). Sa tez w moim drzewie osoby (zony moich przodkow), pochodzace z okolic Jarocina (tam rowniez spotkalam sie z nazwiskiem Madalinskich, ale nie widze powiazan).

W Twojej rodzinie (drzewo) wystepuja rozne miejscosci, odlegle, wiec i moze moj praprapradziedek Jakobus Madalinski ur. 1814 roku w Gromdnie mial rodzicow z innego obszaru Polski. Do tej pory nie wiem ile mial rodzenstwa i mysle, ze nie bedzie to latwe w ustaleniu.

Moje drzewo jest na stronie Moikrewni i Ancestery, chwilowo, poniewaz nie podjelam jeszcze decyzji co do strony prywatenej, a to ulatwia poszukiwania.

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Pozdrawiam,
Madalinska Maria Jolanta
Leszek_Uminski napisał(a):Witaj Mario,
jestem także potomkiem Madalińskich i od dłuższego czasu zbieram informacje o przodkach.
Dane osób, do których dotarłem zamieściłem na stronie http://www.madalinski.info.
Proszę zacząć od drzewa Madalińskich http://www.madalinski.info/drzewa/drzewo_10291.html.
serdecznie pozdrawiam
Leszek

Re: Madalinscy

31 maja 2009, 07:45

...
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 15:20 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Madalinscy

31 maja 2009, 17:54

Proponuję zajrzeć do Tek Dworzaczka - Regesty / wystarczy wystukać na Google /. Tam znajdziesz bardzo dużo informacji o Madalińskich z Wielkopolski. Podane są też metrykalia, zapiski z ksiąg grodzkich, gazet itp.
Polecam! Danuta

Re: Madalinscy

31 maja 2009, 20:00

Mariola, Madalinscy w Tekach Dworzaczka wystepuja w Wielkopolsce od 1600 r. Oczywiscie nie wiadomo czy to Twoja rodzina. Jak chcesz to moge przeslac wyciagi z Tek.

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 08:57

Oczywiscie. Bardzo prosze o przeslanie.

Pozdrawiam,
Mariola
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):Mariola, Madalinscy w Tekach Dworzaczka wystepuja w Wielkopolsce od 1600 r. Oczywiscie nie wiadomo czy to Twoja rodzina. Jak chcesz to moge przeslac wyciagi z Tek.

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 09:02

Gdybym go miala to sprawa bylaby prosta. Jak juz gdzies pisalam, nie mieszkam w Polsce i nie moge chodzic po urzedach. Dodatkowo nie mam dokladnych danych poza rokiem. Nie wiem czy jakis urzad wziolby pod uwage moja prosbe bez dodatkowych danych. A w Gnieznie (czytalam na ich stronie) udostepniaja akta jedynie do spraw naukowych. Masz jakis inny pomysl?

Pozdrawiam,
Mariola
Chrystian Orpel napisał(a):"Doszlam do 1814 roku, kiedy to moj prapraprapradziadek urodzil sie w Gromadnie."

Akt urodzenia nie zawiera imion rodziców ?

Chrystian Orpel

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 09:06

Mysle, ze z pewnoscia sa inne informacje. Ja niestety nie mam dostepu do ksiag. Gdzie mam ich szukas? Czy masz jakis ciekawy sposob na dostep?

Pozdrawiam,
Mariola
wojciech napisał(a):Witam Mario!
W księdze ślubu powinno być napisane po ile lat mają nowożeńcy i skąd pochodzą. To powinno dać wskazówkę gdzie i w jakich latach dalej szukać. Należy pamiętać że wiek mógł być podany w przybliżeniu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.:)
Wojtek

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 11:24

...
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 15:20 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 13:28

mjolam napisał(a):W Twojej rodzinie (drzewo) wystepuja rozne miejscosci, odlegle,

Witaj Mario, wszyscy Madalińscy z mojej rodziny do wojny mieszkali w Wielkopolsce, a od 1920r część przeniosła się do Bydgoszczy.
Mieszkam obecnie w Bydgoszczy w kamienicy, która niegdyś należała do mojego pradziadka i piszę przy jego biurku :)
Jakbyś potrzebowała jakieś dane, metrykalne, które mogą być w USC w Bydgoszczy to napisz - postaram się pomóc.
pozdrawiam
Leszek

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 16:13

Nie wiem na jakim szczebelku byli i w sumie nie jest to dla mnie problemem. Moj dziadek byl wojskowym zawodowym w Twierdzy Modlinskiej, odznaczonym Krzyzem "Virtuti Militari", a po wojnie byl ekonomem w okolicach Radzimowa. Pewnie, chcialabym dowiedziec sie jak najwiecej jesli jest to mozliwe. Jesli chodzi o fakty to "na papierze" nie mam nic zprzed 1870 roku, mam nr zapisow z Poznan Projekt, z PTG i wzmianke o Jacobusie Madalinskim, jego zonie Mariannie Koteckiej i synie Adalbertusie urodzonych w Gromadnie w Family Search (to niewiele, ale juz cos).

Jesli chodzi o Australie to jestem w kontakcie z Archiwium Narodowym, gdzie wpelnilam dokument z prosba o wyslanie mi poczta elektroniczna dok. dot mojego czlonka rodziny, wiec czekam.

Jesli chodzi o mikrofilmy to wiem, ze istnieja, ale tam gdzie powinny byc sa dostepne jedynie w poszukiwaniach naukowych, czy moze masz inne dojscia bo lata tez by mi odpowiadaly (1750-1949 Gromadno powiat Wyrzysk).

Ja i tak jestem zadowolona, ze z niczego, szukajac sama dowiedzialam sie to co wiem. Robie to dla moich synow i wnukow.
Zdaje sobie sprawe (choc nie trace nadziei) ze moze nic nie uda mi sie odkryc, ale na odlegosc to niestety jest trudna sprawa.

Pozdrawiam,
Mariola



Chrystian Orpel napisał(a):"Gdybym go miala to sprawa bylaby prosta. Jak juz gdzies pisalam, nie mieszkam w Polsce i nie moge chodzic po urzedach. Dodatkowo nie mam dokladnych danych poza rokiem."

Jezeli jeszcze nie doszlas do roku 1814, brakuje Ci potwierdzenie faktu, ze ten przodek sie urodzil w Gromadnie.

Czy nie ma w Australii osrodkow mormonskich, w ktorych mozna by prowadzic poszukiwania korzystajac z mikrofilmow z Gromadna lub z innych parafi?

Poza tym, jaki byl status spoleczny Twoich dotad Ci znanych przodkow ?

Chrystian Orpel

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 16:40

Z tego co widze, to wiekszosc Madalinskich mieszkalo w Wielkopolsce i sa bardzo dumni z tego.
Ja niestety nie posiadam nic ze strony mojego dziadka, poniewaz tego rodzju wspomnienia jak dom dziadka (ktorego nie poznalam) zostala zamieniony na mieszkania w blokach przez moich krewnych, a stare gdanskie meble oddane dla obcych ludzi z Holandii (bylu za duze do tych mieszkan - plakac mi sie chce), ale mam nadziej, ze udami sie odkupic, jesli jeszcze istnieja, choc jeden z domow, gdzie mieszkal moj prapradziadek w Wawelnie (nie mam zamiaru zostac we Wloszech do konca zycia).
Jesli chodzi o Bydgoszcz to chcialabym skorzystac z propozycji.
Chodzi mi o zapisy w Panstwowych Archiwiach mojego prapradziadka, akt zgonu Nr 3/1903/I USC Naklo n/Notecia - wies, na nazwisko Jan Madalinski z Trzeciewnicy (syn Jakobusa Madalinskiego i Marianny Koteckiej z Gromadna i Wawelna) (taka pozycja figuruje w skorowidzu zgonow).

Pozdrawiam, Mariola


Leszek_Uminski napisał(a):
mjolam napisał(a):W Twojej rodzinie (drzewo) wystepuja rozne miejscosci, odlegle,

Witaj Mario, wszyscy Madalińscy z mojej rodziny do wojny mieszkali w Wielkopolsce, a od 1920r część przeniosła się do Bydgoszczy.
Mieszkam obecnie w Bydgoszczy w kamienicy, która niegdyś należała do mojego pradziadka i piszę przy jego biurku :)
Jakbyś potrzebowała jakieś dane, metrykalne, które mogą być w USC w Bydgoszczy to napisz - postaram się pomóc.
pozdrawiam
Leszek

Re: Madalinscy

01 cze 2009, 22:15

mjolam napisał(a):Oczywiscie. Bardzo prosze o przeslanie.Pozdrawiam,Mariola
Krzysztof Dobrzynski napisał(a):Mariola, Madalinscy w Tekach Dworzaczka wystepuja w Wielkopolsce od 1600 r. Oczywiscie nie wiadomo czy to Twoja rodzina. Jak chcesz to moge przeslac wyciagi z Tek.

Prosze na moj private przeslac swoj e-mail adres. Bez tego ani rusz.

Re: Madalinscy

03 cze 2009, 07:59

Mariolo, w Archiwum Państwowym w Bydgoszczy znajdują się Akta Urzedu Stanu Cywilnego Gromadna gmina Wyrzysk z lat 1874-1908.
Numer Zespołu: 1691/0.

Pozdrowienia Danuta

Re: Madalinscy

06 cze 2009, 18:28

Odnośnie Madalińskich....
w "Wielkopolaninie" z dnia 7 lutego 1901 Nr 31 str. 4 Bronisława Madalińska składa publiczne podziekowania lekarzowi za wyleczenie córki.

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccontent?id=71590

pozdrawiam:)

Re: Madalinscy

06 cze 2009, 21:06

Dziekuje, ale chodzi o lata z przed 1839 roku (dzien slubu) 1814 (dzien urodzin) mojego praprapradziadka.
Pozdrawiam, Mariola
lis46 napisał(a):Mariolo, w Archiwum Państwowym w Bydgoszczy znajdują się Akta Urzedu Stanu Cywilnego Gromadna gmina Wyrzysk z lat 1874-1908.
Numer Zespołu: 1691/0.

Pozdrowienia Danuta

Re: Madalinscy

09 cze 2009, 07:41

Witaj Mariolu,
w najbliższym czasie skoczę do AP w Bydgoszczy. Proszę napisz mi na leszek@uminski.name dokładnie co mam sprawdzić.
pozdrawiam
Leszek

sierakowscy

09 cze 2009, 22:37

Witam,
Szukam swoich przodków.Pochodza z Wlkpolski lub Kujaw.Ostatnia informacja dotyczy 1780 Antoni Sierakowski, syn Macieja i Katarzyny ur.LASKÓWIEC, Parafia Sw.Wojciecha Morzysław k/Konina.Obecnie w adm .zarzadzie miasta Konin.
W tekach Dworzaczka natknałem sie na Nazwisko UMIŃSKI przy okazji szukania miejsca ur. mojego przodka.
Utknałem na tej dacie w swoich poszukiwaniach i szukam jakiegos potwierdzenia własności , dzierżawy lub powodu pobytu w tej miejscowości moich przodków.
Lub gdzie faktycznie w okolicy zamieszkiwali.

dlatego zwracam sie z zapytaniem czy w poszukiwniach swoich nie spotkałeś się z nazwiskiem Sierakowski/a w tamtym okręgu?
Bedę zobowiazany za każda podpowiedz.
poniżej informacje dotyczce Umińskich z XVIII wieku.

Pozdrawiam
Tadeusz Sierakowski

14477 (Nr. 79) 1756
G. Hieronim Modlibowski, dziedzic wsi Laskowiec w p. konin., Władysławowi Umińskiemu skarbnikowiczowi brzeskiemu kujawsk., s. o. Mikołaja Umiń. skarbika b.-kuj. za 2. 670 złp. zast. (f. 9v)
Grodzkie i ziemskie > Kalisz > Inskrypcje > XVII/XVIII wiek
6544 (Nr. 204/ 205) 1764
Elżbieta Koszutska, wdowa po ol. Hier. Modlibowskim w im. sw. i dzieci swych i Karol Głoskowski w im. sw. i ż. Marianny Modlib., c. o. Hier., żony swej, rob. skrypt Rafałowi Umińskiemu, plentowi Hieronima U. sty bielsk., generała majora wojsk zas. na s. 600 zł. pozostałą z s. 2. 660 zł. z zast. wsi Laskowiec pochodzącą (f. 153) To Rafała stryj rodzony (f. 152)

Re: Madalinscy

09 lip 2009, 21:27

Witam
Na stronie mojej babci sa Madalińscy. Pochodzimy z okolic parafii w Broniszewie. Moja babcia urodzona w roku 1881 we wsi Ruda k. Ruszkowa.

Pozdrawiam
Gienek

Re: Madalinscy

17 paź 2013, 21:35

Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu problemu powiązania rodziny Madalińskich z rodziną Palacz.
Tadeusz Palacz ur. 8.10.1864 w Poznaniu Górczynie,
Stefan Palacz (chyba syn Tadeusza i ???
Kazimiera Ludyga (Palacz) - siostra Stefana córka Tadeusza i ???
Helena Michałowska (zd. Palacz) 21.06.1891 w Poznaniu - córka Tadeusza i Marii Palacz (zd. Tuszewskiej) ur. 29.01.1867 w Poznaniu .
Najprawdopodobniej Stefan Palacz i Kazimiera Ludyga (Palacz) byli młodszym rodzeństwem Heleny Michałowskiej (zd. Palacz) mając wspólnego ojca Tadeusza Palacz i inną matkę. Czy właśnie nie Madalińską?
Osobiście znałem właśnie Stefana Palacza, Kazimierę Ludyga (zd. Palacz) i Helenę Michałowską (zd. Palacz) - moją babcię.
Stefan Palacz i Kazimiera Ludyga zmarli w latach chyba siedemdziesiątych i są pochowani na Górnym Śląsku. Natomiast Helena Palacz od 1935 roku mieszkała w Steklinie (woj. pomorskie) i zmarła 13.12.1959 roku. Jest pochowana w Lubichowie.
Na stronie madalińscy.info znalazłem zdjęcie Stefana, Jana, Kazimiery Palacz i jeszcze dwóch osób. Identyczne zdjęcie mam w moim domowym archiwum. Mam również zdjęcie Tadeusza Palacza z końca lat 1890-tych. Nie wspomnę o Stefanie Kazimierze i Helenie Palacz.
Adam Węsierski

Re: Madalinscy

30 paź 2016, 20:01

Witaj Adamie,
zobacz na moją stronę http://madalinski.info/osoby/os10080.html - tam jest powiązanie z rodziną Palacz i zdjęcie żony Tadeusza.
Chętnie uzupełnię dane na stronie o Twoje informacje.
Pozdrawiam
Odpowiedz