Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Parafia p.w. Św.Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich

08 cze 2009, 18:51

Witam.
Chciałem się zapytać, czy ktoś indeksował parafię Św.Bartlomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich?
Pozdrawiam.
Wiesław

Re: Parafia p.w. Św.Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich

08 cze 2009, 19:22

Jeśli chodzi Ci o bazę ślubów, to przeczytaj w dziale "Działalność Towarzystwa" temat: "Poznan Project - indeks małżeństw Wlkp"

Re: Parafia p.w. Św.Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich

09 cze 2009, 20:02

Witam.
Marzeno, dziękuję za informację, ale parafia Św.Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich nie występuje w indeksie.
Trzeba na pewno szukać danych, jak się nie mylę w Archiwum Diecezjalnym w Poznaniu lub Kaliszu, bo nie jestem pewien pod jakie archiwum podlega ta parafia. Czy może ktoś indeksował te archiwa?
Pozdrawiam.
Wiesław

Re: Parafia p.w. Św.Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich

10 cze 2009, 07:53

Witam!
Księgi metrykalne parafii Godzieszki Wielkie znajdują się w Archiwum Diecezjalnym we Włocławku i sięgają nawet XVII wieku.
Odnośnie indeksowania to krótkie wyjaśnienie. Generalnie nie zajmujemy się indeksowaniem ksiąg metrykalnych parafii. Uczestniczymy - tzn. członkowie WTG - w indeksacji małżeństw do Projektu Poznań. Projekt Poznań obejmuje lata 1820 - 1885 i parafie znajdujące się w Prowincji Poznańskiej. Parafia Godzieszki Wielkie znajdowała sie poza tym terytorium i dlatego nie jest objęta wykazem. Oczywistym jest że jeżeli ktokolwiek chce to może parafię Godzieszki Wielkie zindeksować i zostanie ona umieszczona w Projekcie Poznań , tak jak np. parafie Koło, Konin , Sieradz.
Mam nadzieje , że dostałeś Wiesławie odpowiedź na wszystkie pytania.
Pozdrawiam
Wojtek

Re: Parafia p.w. Św.Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich

10 cze 2009, 16:55

Witaj Wojtku.
Wszystko zrozumiałem. W odpowiedzi napisałeś Godzieszki Wielkie zamiast Godziesze Wielkie, ale to tylko pomyłka z Twojej strony, a w rzeczywistości i tak to nic nie zmienia.
Pozdrawiam.
Wiesław
Odpowiedz