Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Walczący w Powstaniu Wielkopolskim

16 cze 2009, 01:11

Jeżeli na forum są osoby, które poszukują informacji na temat przodków/krewnych, którzy prawdopodobnie brali udział w Powstaniu Wielkopolskim polecam skorzystać z Centralnego Archiwum Wojskowego.

Bardzo szybka odpowiedź, (w moim przypadku trafione przypuszczenia - na podstawie zdjęć rodzinnych) pełna dokumentacja - patrz teczka z:

- życiorysem (napisanym przez krewnego własnoręcznie)
- opis walk
- fakty historyczne
- opis

Re: Walczący w Powstaniu Wielkopolskim

16 cze 2009, 02:17

Robert - ja takze podawalam taka informacje na forum okolo 2-3 tygodni temu. Zrobiles jednak lepiej bo podales info w osobnym temacie i bedzie bardziej zauwazalna niz moja, ktora utonela w odpowiedziach.
Hania

Re: Walczący w Powstaniu Wielkopolskim

16 cze 2009, 06:57

Uważam że jeśli zakładamy nowe forum, i pokrewne już założonemu (powody rózne / bez oceny i krytyki) tutaj Powstańcy.
To ja robie tak, na forum o powstancach umieszczam krótką notkę link że to samo i szczegółowiej jest na takim a takim forum i linku.

Re: Walczący w Powstaniu Wielkopolskim

16 cze 2009, 23:04

Hania napisał(a):Robert - ja takze podawalam taka informacje na forum okolo 2-3 tygodni temu.


Przepraszam za zamieszanie, ale faktycznie przeoczyłem Twój post Haniu. Miałem oczywiście dobre zamiary.

W uzupełnieniu podaję link do strony CAW.

Re: Walczący w Powstaniu Wielkopolskim

17 cze 2009, 13:44

Robert - zadne zamieszanie, tak jak napisalam dobrze zrobiles !
Hania

Re: Walczący w Powstaniu Wielkopolskim

22 cze 2009, 08:13

Pobiedziska
http://www.pobiedziska.pl/?powstanie
odpowiedni link z plikiem do pobrania
W załączonym pliku znajdziecie Państwo listę uczestników Powstania Wielkopolskiego z Ziemi Pobiedziskiej -
pobierz

Re: Walczący w Powstaniu Wielkopolskim

22 cze 2009, 10:25

Może trochę nie na temat, ale chciałam się zapytać czy CAW wydaje zaświadczenia lub dokumentacje odpłatnie? Jeśli tak, to jakie to są kwoty w przybliżeniu? Czy można uzyskać także informacje odnośnie żołnierzy wojska polskiego z innego okresu?
Odpowiedz