Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Powstańcy Wielkopolscy

10 maja 2007, 19:30

Witam serdecznie

Poszukuję listy uczestników powstania wielkopolskiego.
Na tej stronie odszukałam imię i nazwisko mojego pradziadka ale że to dość popularne nazwisko takze nie jestem pewna czy to napewno on.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =&dirids=1

Gdzie najlepiej szukać takich informacji? Żeby było podane troche wiecej niż tylko imie i nazwisko.

10 maja 2007, 19:53

Witam!
Podejrzewam iz nie ma jednej całkowitej listy Powstańców. To byłoby kilkanaście tysięcy nazwisk. Mam kilka opracowań o powstaniu z listami - cząstkowymi - uczestników. Prosze więc podaj ,miła nieznajoma , nazwisko pradziadka to będę mógł sprawdzić
Pozdrawiam
Wojtek

10 maja 2007, 20:01

o przepraszam ze sie nie przedstawiłam wcześniej :oops:
Nazywam sie Basia Nowak

A mój pradziadek nazywał sie Andrzej Maćkowiak ur 1891r. Możliwe że urodził się w Poznaniu ale moze też gdzieś w okolicach. Jego mama jest pochowana w Stęszewie wiec moze stamtąd pochodził

10 maja 2007, 20:39

Witam ponownie!
Niestety nie znalazłem Nazwiska A.Maćkowiak. Czy byłaś w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. St.Rynek - Odwach.
Zakładając ,że znaleziony w WBC A.Mackowiak jest Twoim pradziadkiem to masz juz punkt zaczepienia w jakich oddziałach mógł służyć.
Może tam pomogą konkretnie , albo poddadzą kierunek poszukiwań.
Pozdrawiam
Wojtek

10 maja 2007, 20:49

Dziękuję za tak szybką odpowiedź :)

wybieram sie w najbliższym czasie i do AP i do Muzeum Powstania
Niestety mając małe dziecko czas mam dość ogranicziony dlatego najpierw przeszukuje internet

10 maja 2007, 22:56

Witajcie
W AP Poznań jest caly zespol akt Zw. Powstancow Wlkp. a moze Akta Zw. Powst. Wlkp.. sa w nim akta roznych kol Zw. Pow. Wlkp.

Sa tez 2 lub 3 ksiegi (dokladnie nie pamietam), solidnych rozmiarow i wagi) z listami imiennymi. Jedna z tych ksiag przegladalam a zawierala "zweryfikowanych" powstańców. Ksiega jest oczywiscie przedwojenna. Niestety nie ma w niej ukladu alfabetycznego, wiec jest co sprawdzac. Moich przodkow z Lawicy znalazlam pod numerem 8407 - str. 213 i dalej (cale Kolo Lawica). W ksiedze oprocz imienia, nazwiska, sa daty i miejsce urodzenia oraz Kolo do jakiego dany powstaniec nalezal.
Ksiega ktora przegladalam ma syg. 32.

Ponadto na wbc jest 6 zeszytow "Album Pamiatkowy..." dalej nie pamietam tytulu, gdzie sa zamieszczeni Powstancy, czesto ze zdjeciami i mala notka biograficzna, ze spisem alfabetycznym na koncu. W takim albumie znalazlam pradziadka mego kolegi.

Pozdrawiam
Slawa

Re: Powstańcy Wielkopolscy

19 paź 2008, 10:32

Witam.
Dla poszukujących informacji dot. powstania wielkopolskiego.
W Poznańskim Roczniku Archiwalno-Historycznym X/XI (2003/2004) znajduje się artykuł: „Materialy źródłowe do dziejów powstania wielkopolskiego w archiwach państwowych”.
http://www.wbc.poznan.pl/Content/35050/index.djvu
Pozdrawiam. Ina

Re: Powstańcy Wielkopolscy

30 sie 2016, 20:19

Witajcie.

Potrzebuję informacji nt. udziału Leona Szczepańskiego i Ignacego Szczepańskiego w Powstaniu Wielkopolskim. Znacie jakieś miejsce w internecie, gdzie lista z uczestnikami powstania?

Pozdrawiam.

Re: Powstańcy Wielkopolscy

30 sie 2016, 20:30

Witam!
Proszę wejść na główną stronę WTG-i po lewej stronie -wśród innych wyszczególnionych wyszukiwarek;-www.Powstańcy Wielkopolscy.

Re: Powstańcy Wielkopolscy

07 wrz 2016, 21:14

Witam.

Potrzebuję informacji, czy w Powstaniu Wielkopolskim brali udział Leon Szczepański i Ignacy Szczepański. Gdzie można szukać poza http://powstancy-wielkopolscy.pl/search ?
Odpowiedz