Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Poszukiwanie Akt z Parafii Doruchów,

02 sie 2009, 13:10

Witam wszystkich miłośników Genealogi,


Poszukuję Akt z Doruchowa, pisałam wielokrotnie już do tamtejszego Księdza Proboszcza o wydanie Aktu Urodzenia mojej prababci i nigdy nie dostałam odpowiedzi :-(
Do tej pory miałam zawsze kontakt z Księżmi i ci byli w większym stopniu przychylni do mojej proźby.
Myślałam równierz o USC tylko słyszałam że te Urzędy nie chcą się zajmować takimi sprawami i odprawiają z kwitkiem.

Otóż szukam Aktu Urodzenia prababci, Zofii (Sofie) Dittfeld ur. 03 maja 1904 roku w Kuźnicy Bobrowskiej ( przed wojną Eisenhammer, Kreis Kempen ) córką Józefa i Antoniny Przybył

Czy Doruchów nalerzał do Gminy Grabów gdzie szukać tych Akt. Proszę o odpowiedz

Re: Poszukiwanie Akt z Parafii Doruchów,

02 sie 2009, 14:53

Elu,

Na początek spróbuj uzyskać kopię cywilnego aktu urodzenia.
W zasadzie nie powinno ich być już w USC, a w AP w Kaliszu:
link - baza SEZAM
Problem w tym że jak widzę w inwentarzu nie ma ksiąg z 1904 pomimo że opis zespołu mówi co innego.
Najprościej zadzwoń do AP w Kaliszu i zapytaj.

W AP w Poznaniu bez problemu na telefon czy mail zamówiłabyś zdjęcie cyfrowe aktu płacąc jakieś 52 złotych (50 za kwerendę, 2 za zdjęcie).
W Kaliszu powinno być podobnie:
link - AP Kalisz
link - AP Kalisz cennik

Co do metryk to chyba są jeszcze w parafii Doruchów - mogę się mylić.
Moim zdaniem więcej informacji z roku 1904 będzie w akcie cywilnym.
Ostatnio edytowano 02 sie 2009, 15:25 przez TomekD, łącznie edytowano 2 razy

Re: Poszukiwanie Akt z Parafii Doruchów,

02 sie 2009, 14:59

Dziękuję Ci Tomku, to coś więcej a ja chciałam już pisać do AP w Poznaniu

Re: Poszukiwanie Akt z Parafii Doruchów,

20 sie 2009, 23:05

Tomku,

niezmiernie jestem Ci wdzięczna po twoim liscie napisałam do Archiwum w Kaliszu i tą Metryką prababci dostałam w tym tygodniu.

:D

Re: Poszukiwanie Akt z Parafii Doruchów,

18 wrz 2009, 19:13

Elu!

Nie wiem czy zaglądałaś na stronę internetową wsi Bobrowniki http://bobrownikinadprosna.pl
Polecam zwłaszcza forum, gdzie można znaleźć wiele starych fotografii, między innymi z Kuźnicy.

Pozdrawiam

Krzysztof Szwarc
Odpowiedz