Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Książki o dziejach rodu

28 sie 2009, 21:56

Moi drodzy!

Niech mi wolno będzie w tym miejscu polecić do przeczytania książkę mojego autorstwa "Historia Rodu Hałuszczak na tle wydarzeń historycznych XVIII - XX w.", która została wydana w czerwcu 2009 r. Ufam, że moja praca zawarta w tej pozycji ułatwi poszukiwania i pomoże szerokiej grupie odszukać wspólnych krewnych. W książce oprócz genealogii mojego rodu, znaleźć można wywody genealogiczne niektórych rodów ziemi wolsztyńskiej (rody, które połączyły się z rodem Hałuszczak), oraz wybrane wywody rodów ziemi pszczewskiej (ze wsi Stoki, Świechocin, Pąchy, Silna, Nowa Silna). Książkę będzie można nabyć u mnie podczas "Dnia Genealoga" 19.09.2009 roku.

pozdrawiam wszystkich

Paweł Hałuszczak

Re: Książki które warto przeczytać

31 sie 2009, 08:15

Pawle, a masz może jakiś indeks nazwisk w swojej książce, który mógłbys przytoczyć?

Książka o Rodzie KUROPATWIŃSKICH z Kujaw

31 sie 2009, 19:46

Witam,-pragnę poinformowac zainteresowanych o mającym nastąpic po koniec stycznia 2010r. wydaniu książki o Rodzie Kuropatwińskich z Kujaw. Autor Edward Kuropatwiński z wykształcenia historyk będący ostatnimi laty na emeryturze wiele czasu poswięcił na zdobywaniu dokumentacji z przeróżnych archiwów,by w sposób udokumentowany dojsc do roku 1751 początku protoplasty z Kruszwicy Dominika.Książka miała się ukazac na koniec lata ub.roku, ale tragiczny wypadek pod Poznaniem w dniu 05.07.2008,gdzie autor tej książki zginął staranowany przez pirata drogowego,-zmarł w szpitalu w Puszczykowie,-spowodowała,że dopiero teraz ta sprawa będzie miała pomyslny finał. Zainteresowanych prosze o kontakt : nieczuja49@gmail.com Koszt książki ok.35zł. Chciałbym wszystkich zainteresowanych przeprosic za zwłoke z podanym wcześniej terminem,-zwłoki natury technicznej (korekty danych i faktografii),co było niezbędne,by zachowac wiernosc w posiadanych dokumentach. Pozdrawiam - hentomal@senior
Ostatnio edytowano 10 gru 2009, 21:42 przez hentomal@senior, łącznie edytowano 3 razy

Re: Książki o dziejach rodu

01 wrz 2009, 03:35

Panie Henryku - przedewszystkim prosze przyjac szczere wyrazy wspolczucia z powodu tragicznej smierci panskiego brata. Gratuluje takze doprowadzenia do druku ksiazki pana sp.brata.
Mam pytanie czy jest pan spokrewniony z Asia, ktora tutaj sie oglosila na forum w lipcu tego roku, ze poszukuje informacji na temat ksiazki Paula and Rose Anne Kirby pt.:"Descendants of Johann and Katarzyna Kuropatwinski" ?
Ja jej odpisalam ponad 3 tygodnie temu, ze zamowilam ta ksiazke u mnie w bibliotece, sprowadza ja ze stanu Indiana z innej biblioteki na miesieczne wypozyczenie i to czym bylaby interesowana to zeskanuje i jej przesle.
Czy to moze pana krewna Asia ?
Pozdrawiam, Hania

Re: Książki o dziejach rodu

12 lis 2009, 22:58

Witam!
Wszystkim zainteresowanych życiem w przedwojennym Poznaniu polecam wspomnienia Leonarda Turkowskiego „Księga mojego domu”. Mam stare wydanie z 1979r. (może jest jeszcze w antykwariatach). W książce jest też kilka praktycznych przykładów poszukiwań genealogicznych.
Pozdrawiam. Jolanta
Odpowiedz