Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Parafia Murzynowo Kościelne - promocja książki

09 lis 2017, 15:05

Mam niewątpliwy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na promocję książki Anny Krystkowiak i Wojciecha Lisa (czyli mojej skromnej osoby :) ) Dzieje parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Murzynowie Kościelnym, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 12 listopada, o godz. 14:30, w budynku Szkoły Podstawowej w Murzynowie Kościelnym. Książka zawiera zarówno opis dziejów parafii, krótkie biogramy księży w niej posługujących oraz opis form małej architektury sakralnej na terenie parafii. Całość dopełniają fragmenty z kroniki parafialnej i niepublikowane dotąd teksty źródłowe. Podczas promocji będzie możliwość nabycia książki.

Re: Parafia Murzynowo Kościelne - promocja książki

13 lis 2017, 12:46

Wczoraj uczestniczyliśmy w promocji książki autorstwa naszego forumowego kolegi Wojtka Lisa (koszuciaka)

Dzięki tej "trójce" wydana została bardzo ciekawa książka o "Dziejach parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Murzynowie Kościelnym"

Obrazek

Obrazek

Zamieszczone są w niej 63 mniej lub bardziej szczegółowe biogramy księży pracujących w tej parafii.

Obrazek

Poza ciekawą historyczną stroną książki, można się coś dowiedzieć o kapłanie, który przodkom udzielał chrztu, ślubu czy też odprowadził ich na wieczny spoczynek.
Biograficzne wzmianki sięgają XV w.

Re: Parafia Murzynowo Kościelne - promocja książki

13 lis 2017, 15:18

Szczere gratulacje i życzę dalszych sukcesów.
Z pozdrowieniami Bożena

Re: Parafia Murzynowo Kościelne - promocja książki

13 lis 2017, 17:51

Moje gratulacje Drogi Autorze przekaż również współautorce, Pani Ani.

Re: Parafia Murzynowo Kościelne - promocja książki

14 lis 2017, 21:18

Cieszę się, że po ponad 4-miesięcznej pracy związanej z kwerendami archiwalnymi, licznymi rozmowami i spotkaniami z parafianami i redakcją udało się doprowadzić dzieło do końca. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i przy praktycznie 100% frekwencji (puste miejsca bowiem można było policzyć na palcach), a w czasie promocji rozeszła się prawie połowa nakładu!
Bardzo dziękuję za te przychylne opinie. Jest to dla mnie ważne chociażby z tego powodu, że jest to, co prawda współautorski, ale debiut. Opinie te tylko motywują mnie do dalszej pracy i działania na płaszczyźnie publikacji o tematyce regionalnej i mam nadzieję, że będzie to tylko perspektywą czasu, że znowu będziecie mogli usłyszeć o mojej publikacji. Myślę jednak, że tym razem będzie to już w pełni samodzielna praca...

Z kwestii organizacyjnych - jeśli na Forum są osoby, które byłyby zainteresowane kupnem książki, proszę o kontakt na PW. Wówczas będę kontaktował się z księdzem proboszczem, który jest dysponentem nakładu. W wiadomości proszę o podanie ilości sztuk i adresu, na który będą miały zostać wysłane książki.

Re: Parafia Murzynowo Kościelne - promocja książki

14 lis 2017, 21:45

Gratulacje. Tam byli chrzczeni przodkowie Grempka/Grympka
Odpowiedz