Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Zaginione mikrofilmy Project Poznan

19 sty 2018, 15:52

Lukasz, ja bazuje na mikrofilmach mormonow.
W Project Poznan mam:
Obrazek
direct link upload images
Chcac przesledzic ten zapis Chimiaza Szlachecka nie ma tych dat u mormonow. skad jest ten zapis?
Obrazek
direct link upload images

Re: Zaginione mikrofilmy Project Poznan

19 sty 2018, 16:20

Krzysztofie, ale dlaczego zakładasz, że jeśli coś mamy w PP, to to znajdziesz u Mormonów?

Z najróżniejszych przyczyn do niektórych ksiąg nie mieli oni dostępu, a nasi indeksujący tak.

Re: Zaginione mikrofilmy Project Poznan

19 sty 2018, 16:32

Tak to jest jedyna odpowiedz. Po prostu myslalem, ze mormoni filmowali wszystko co bylo w zasiegu. Zakladalem tez, ze kazda Archidiecezja miala komplet ksiag w jednym miejscu. Czyli szukam dalej w innych zrodlach. Dzieki za wyjasnienie.

Re: Zaginione mikrofilmy Project Poznan

19 sty 2018, 18:14

Wiele szukać nie trzeba, księga jest w AAG.

Re: Zaginione mikrofilmy Project Poznan

20 sty 2018, 22:08

Łukasz Bielecki napisał(a):Krzysztofie, ale dlaczego zakładasz, że jeśli coś mamy w PP, to to znajdziesz u Mormonów?
Z najróżniejszych przyczyn do niektórych ksiąg nie mieli oni dostępu, a nasi indeksujący tak.

Małe dopowiedzenie:
Na moim biurku leży wydruk z listą ksiąg, do których dostęp pozwoliłby dodać kolejne wpisy do PP. Zawiera ona księgi, które pojawiły się w internetowym katalogu po ostatniej aktualizacji. Wręczył mi tę listę jeden z indeksatorów, a otrzymał ją od Łukasza. Podobną listę otrzymałem po poprzedniej aktualizacji. Niestety, część z tych ksiąg łapie się pod Ustawę o ochronie danych osobowych i ich udostępnienie musi poczekać. Ale i tak lista ksiąg, których Mormoni nie widzieli na oczy, a są dostępne w CAAP stale rośnie.

Re: Zaginione mikrofilmy Project Poznan

20 sty 2018, 22:32

Jan M. Musielak napisał(a):Niestety, część z tych ksiąg łapie się pod Ustawę o ochronie danych osobowych i ich udostępnienie musi poczekać.


Przecież kiedyś Ksiądz wspominał, że w takim wypadku można by udostępniać w CAAP zakres lat, który nie wzbudza prawnych wątpliwości? (Tak robi np. AD w Toruniu).

Re: Zaginione mikrofilmy Project Poznan

20 sty 2018, 22:38

Barrdzo dziekuje ksiedzu za wiadomosci. Ano trza przyjechac do Polski na dluzszy czas.
Odpowiedz