Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Jaka to miejscowość ? - metryka z parafii Modrze

19 wrz 2009, 18:48

Ostatni ślad jaki znalazłem po bracie mojego prapradziadka Kacprze Dolińskim to jego obecność jako świadka na ślubie w 1863, parafia Modrze.

Obrazek

Kacper wcześniej mieszkał w Jarogniewicach, w tym akcie po raz pierwszy, jedyny i ostatni pojawia się tajemnicza miejscowość.
Próbuję z takim uporem odczytać że już nie jestem niczego pewien :-(
Pozostaje mi liczyć na Wasze swieże spojrzenie i pomoc...

Re: Jaka to miejscowość ? - metryka z parafii Modrze

19 wrz 2009, 19:28

Cześć
przyjmując, że to coś nad ostatnią literą to tylko kleks, to może wyjść Słupca, ale... to nie ten kierunek nie? :)
pozdrawiam
Piotr

Re: Jaka to miejscowość ? - metryka z parafii Modrze

19 wrz 2009, 19:48

To jest Słupia, zapewne ta pod Stęszewem.
ŁB

Re: Jaka to miejscowość ? - metryka z parafii Modrze

19 wrz 2009, 20:20

Dziękuję za podpowiedzi - na koniec wpatrywania straciłem już wiarę czy początek nazwy to Słup..

Jak pisze Łukasz będzie to zapewne Słupia k/Stęszewa.
Za tą k/Stęszewa prócz odległości przemawia to, że wraz z Kacprem zaginęły mi jego dzieci (Małgorzata *1841 i Franciszek *1844) których nie widać w Poznań Project.
Słupia k/Stęszewa to jedyna niezindeksowana Słupia z 4 istniejących. Są jeszcze Słupia k/Kępna, Słupia Kapitulna i Słupia Wielka - parafia Środa Wielkopolska.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2009, 20:21 przez TomekD, łącznie edytowano 1 raz

Re: Jaka to miejscowość ? - metryka z parafii Modrze

19 wrz 2009, 20:21

Racja, także jestem zdania że "to coś", to kropka nad i, a co za tym idzie okoliczna Słupia. Może tam w końcu odnajdziesz Kacpra :)

Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz