Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Pater naturalis

25 wrz 2009, 18:52

Witam, w jednym z aktów chrztu znalazłem dopisek przy ojcu, PATER NATURALIS, ktoś mi powie jak to zrozumieć?
Z opowiadań wiem, że był on ojczymem dla tego dziecka.

Re: Pater naturalis

26 wrz 2009, 08:48

Myślę, że jest to procedura związana z urodzeniem nieślubnego dziecka.

Hania

Re: Pater naturalis

26 wrz 2009, 08:56

http://www.genpol.com/Poradnik-GenPol-art25.html

Re: Pater naturalis

26 wrz 2009, 17:02

haszcz7 napisał(a):Myślę, że jest to procedura związana z urodzeniem nieślubnego dziecka.

Hania


Dziękuję za ta stronkę, znalazłem troszkę większy słownik na Genealodzy.pl

Mimo tego dalej nie wiem co to znaczy, czy pater naturalis to ojciec rodzony, czy przybrany, o tym, że jest dzieckiem nieślubnym to wiem. Na innych aktach tego dopisku nie było.

Re: Pater naturalis

26 wrz 2009, 17:14

Ojciec naturalny to tyle samo co ojciec biologiczny, chyba bardziej szczegółowo nie będę opisywał :)
Mogło się z jakiegoś powodu zdarzyć, że formalnie był ojczymem dziecka, nie wiem.
Łukasz

Re: Pater naturalis

26 wrz 2009, 18:18

Łukasz Bielecki napisał(a):Ojciec naturalny to tyle samo co ojciec biologiczny, chyba bardziej szczegółowo nie będę opisywał :)
Mogło się z jakiegoś powodu zdarzyć, że formalnie był ojczymem dziecka, nie wiem.
Łukasz


Teraz pozostaje mi tylko odszukać tego członka rodziny. Dziękuję za pomoc.
W rodzinie zawsze uważano, że to dziecko było adoptowane, lub że ojciec był tylko opiekunem dziecka, poprzez ślub z matką.
Odpowiedz