Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Brzeg 2018

02 lip 2018, 00:16

Zapisy ruszyły, w schronisku już brak miejsc.

https://genealodzy.opole.pl/konferencja ... cja#oplaty

Re: Brzeg 2018

02 lip 2018, 10:02

Gwoli ścisłości dodam, że zapisy ruszyły miesiąc temu i w ciągu kilku godzin miejsca poszły jak ciepłe bułki :)

Re: Brzeg 2018

02 lip 2018, 10:38

Szkoda że na Forum WTG zabrakło tego przekazu od osób, które o tym wiedziały wcześniej.
Ja dopiero sprawdziłam teraz i zaraz się tym podzieliłam.
Trudno, na przyszłość trzeba się ... mobilizować samemu wcześniej, nie oglądając się za informacją na forum.

Re: Brzeg 2018

02 lip 2018, 11:31

Danko,
było bardzo wiele komunikatów i informacji na FB, jeszcze przed rejestracją, informujących od kiedy rusza, a później, że rejestracja już ruszyła.
Masz przecież konto na FB.
Oczywiście nie każdy ma, ale jest to coraz bardziej powszechny kanał informacji (vide Forgen który padł bo większość przeniosła się a FB), więc nic dziwnego, że większość ogłoszeń, zaproszeń, informacji o promocjach książek, wkładach czy spotkaniach publikowana jest właśnie tam. Taka specyfika czasów w których żyjemy. Założenie konta na FB jest tak samo proste jak na forum, więc jeśli ktoś chce być ze wszystkim na bieżąco, powinien rozważyć założenie konta na FB.
Nie starczyłoby mi czasu na publikowanie wszystkich informacji ze stron fejsbukowych, które mam polubione i chyba trudno wymagać tego od zarządu, moderatorów czy organizatorów różnych imprez, że ogłaszają się tylko na FB a nie każdym forum z osobna.
Wracając do konferencji - od trzech lat bodaj jest we wrześniu a rejestracja zawsze rusza z początkiem czerwca.
Informują o tym wielokrotnie i z wyprzedzeniem Opolscy Genealodzy jako organizatorzy na swojej stronie, którą powinno się polubić.

Re: Brzeg 2018

02 lip 2018, 14:24

Asiu,
aż mnie zamurowało.
Czyżbyś sugerowała "ostatnie podrygi" Forum WTG Gniazdo???

Re: Brzeg 2018

02 lip 2018, 22:49

Danko,
spieszę zapewnić, że forum WTG ma się bardzo dobrze, a ja niczego nie sugeruję.
Napisałam tylko o Forgenie i o jego społeczności, która przeniosła się na FB.
Faktem jest, że fora nie nadążają za FB w zakresie ilości inicjatyw jakie tam są ogłaszane a także odbiorów do których są kierowane.

Re: Brzeg 2018

03 lip 2018, 00:08

To co piszesz Asiu o przeniesieniu (czytaj wyniesieniu) się…, to już dawno ze smutkiem zauważyłam.
Coraz mniej osób pisze (czytaj pomaga i dzieli się posiadaną konkretną i przydatną wiedzą) na Forum WTG, zatem można przypuszczać, że z jakichś powodów piszą gdzieś indziej (może na FB ?) lub wcale.
Pamiętasz? – kiedyś pisał na forum Kamil, wszędzie miał coś do powiedzenia.
Napisałaś wówczas: otwieram lodówkę i widzę Kamila.
Ja podnoszę pościel i zaczynam już też widzieć …
Dobrze że nie uciekam z mieszkania. Z forum też bym nie chciała uciekać na FB.
Tutaj jest GNIAZDO.

Już stopuję, temat nie dot. „atrakcyjności” Forum WTG, zatem nie będę się w tej sprawie dalej wypowiadała.
Odpowiedz