Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

WBC - problem

12 lis 2009, 20:51

Witam.

W Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej są 4 publikacje Józefa Widajewicza.
Wszystkie się otwierają, oprócz tej, którą chciałabym przeczytać - "Nazwiska i przezwiska [/b[b]]ludowe: studium z dziejów wsi polskiej XVII i XVIII w."
Próbuję od tygodnia i ... nic z tego!

Jaki może być powód takiej sytuacji?

Pozdrawiam.
Ania.

Re: WBC - problem

12 lis 2009, 21:10

Witam

Na pewno jako przeglądarki internetowej używasz Mozilli, ja zresztą też i rzeczywiście niemożna przez Mozille przeglądnąć "Nazwiska i przezwiska [/b[b]]ludowe: studium z dziejów wsi polskiej XVII i XVIII w." w WBC.

Sprawdziłem przez Internet Explorer i wszystko działa. Zauważyłem to już kiedyś...niektóre publikacje w cyfrowych bibliotekach mogę oglądnąć tylko poprzez Internet Explorer.
Dlaczego tak jest nie mam pojęcia. Zapewne chodzi o jakieś tyczki...

Daj znać czy działa przez Explorera.

pozdrawiam :D

Re: WBC - problem

12 lis 2009, 21:41

Adamie,
u mnie przez Internet Explorer nie mogę nic przeczytać nie tylko z WBC, ale także ze Śląskiej Biblioteki Cyfrowej i Kujawsko-Pomorskiej.
Przed chwilą sprawdzałam...

Re: WBC - problem

12 lis 2009, 22:01

Hymm dziwne, w takim razie nie pozostaje nic innego jak pobrać interesującą cię publikację na komputer, ściągnąć i zainstalować odpowiedni program i przeczytać na własnym komputerze bez pomocy internetu i WBC.

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... EF8817B2-1

to link do publikacji, po lewej stronie w zakładce "Wydanie" można pobrać całą książkę. Jeśli już to zrobisz i rozpakujesz na swoim komputerze to do przeglądnięcia publikacji będzie Ci jeszcze potrzebny odpowiedni program do przeglądania plików zapisanych za pomocą kompresji obrazu DjVu.

Re: WBC - problem

12 lis 2009, 22:13

Dziękuję Adamie za wskazówki.
Spróbuję wg nich "podziałać".

Re: WBC - problem

12 lis 2009, 22:14

Anno zaraz napiszę wiadomość na PW do Ciebie.

Re: WBC - problem

16 lis 2009, 19:06

Jestem zmuszony kolejny raz logować się do wielu "zakladek". Niestety - nie mogę do WBC- pokazuje się taki komunikat:
www.wbc.poznan.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ jest on samopodpisany.


Już się z tym zetknąłem w przeszłości - chyba nawet na tym forum o tym była dyskusja. Czy to tylko moja przypadłość, czy doświadczyli tego inni forowicze?
Spróbuję odnaleźć receptę na taka przypadłość - gdzieś to zapisałem i mam nadzieję że nie zniknęła po ostatniej awarii systemu.

Bogusław.


Już po kłopocie - udało się zalogować. A Kujawsko-Pomorska działa bez zarzutu.
Odpowiedz