Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Ostrów W.

13 lis 2009, 21:12

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów będzie w przyszlości przeglądać XIX-owieczne księgi zaślubionych parafii w Ostrowie Wielkopolskim?
Stefan

Re: Ostrów W.

13 lis 2009, 22:32

Z ciekawości zapytam: jakie lata?
Ubiegły rok poświęciłam w dużej części na Ostrów. Olbrzymia ilość wpisów sprawiała, że kwerenda szła powoli.
Dla mnie sporym zaskoczeniem był brak 30 lat ślubów w poznańskim AA. Lata 1840-1870 znajdują się jednak w AP. Warto o tym wiedzieć przy okazji poszukiwań.

Re: Ostrów W.

14 lis 2009, 13:27

Józef Łowicki rodzi się w 1877 roku a więc slub jego ojca Piotra z Morkowską musiał być niedługo przed ta datą.Poszukuję tego aktu.
Stefan

Re: Ostrów W.

15 lis 2009, 21:51

Witam. Jak będę miał czas wolny to mam zamiar tym się zająć, ponieważ jestem rodowitym ostrowianinem. Poszukuję aktów małżeńskich mojej rodziny.
Jacek
Poszukuję Ziętkowskich, Kruszyków,Tomaszewskich, Cybów, Urbaniaków, Bąków z południowej wielkopolski

Re: Ostrów W.

16 lis 2009, 16:07

To pamiętaj o mnie jak trafisz na jakichkolwiek Łowickich/sluby,zgony,urdozenia/.
Stefan

Re: Ostrów W.

16 lis 2009, 18:33

Mam prośbę do osób, które mają dostęp lub będą przeglądały metrykalia Ostrowa Wielkopolskiego.
Bardzo bym prosiła o zwrócenie uwagi na:
- akt małżeństwa (przed 1818?): Geppert Jan i Biecza (Giecza?) Konstancja,
- akt urodzenia ich córki: Wiktoria Geppert , ur. ok. 1818.
Pozdrawiam, Ina

Re: Ostrów W.

17 lis 2009, 21:26

Byłem w biurze parafialnym św. Stanisława (Fara) i sprawdzałem swoje dawne akty małżeńskie. Poinformowano, że wszystkie akta do 1914r. zostały przekazane do Archiwum w Poznaniu.
pozdrawiam Jacek
Poszukuję przedstawicieli rodzin: Zietkowski; Cyba; Urbaniak, Bąk - z południowej Wielkopolski.
Odpowiedz