Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

20 lis 2009, 21:30

Witajcie.
Lubię posurfować po różnych rodzinnych stronach genealogicznych. Są piękne, jest w nich naprawde wiele historii nie tylko tej rodzinnej. Ale jakże wielkie było moje zdziwienie, kiedy otworzyłam stronę www umieszczoną i poleconą w profilu naszego kolegi forumowicza nick Robert59 .
Strona ta nie ma nic wspólnego z genealogią, lecz poleca "prywatny interesik" czyli sklep internetowy.

http://www.mimi.com.pl/

Myślę, że to forum ma nie taki cel, do jakiego wykorzystuje je kolega Robert.
Czyżbyśmy zaczeli wypierać allegro?
Co o tym sądzicie.
Ja jestem na nie.
Ostatnio edytowano 20 lis 2009, 21:51 przez DankaW, łącznie edytowano 1 raz

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

20 lis 2009, 21:39

Hej,

Danko, chyba nie ma co przesadzać. W profilu jest "strona WWW", a nie "genealogiczna strona WWW", choć oczywiście każdy raczej spodziewa się tego drugiego.

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

20 lis 2009, 21:48

Hallo,
a ja popieram poglady Danki :!:
Jestesmy Forum Genealogicznym zrzeszajacym amatorow i nie ma u nas miejsca na bezplatna reklame stron komercyjnych.
Pozdrawiam serdecznie, Teresa

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

20 lis 2009, 23:04

Z tego co widziałem to w podpisie Roberta59 pod postami jest: www.trochimiuk.naszagenealogia.pl (czyli strona jak najbardziej genealogiczna),
a w opisie w edycji profilu są informacje o osobie i nie ma żadnej informacji, że mają być związane z genealogią.
Jak należy traktować pola: zawód czy zainteresowania?
Można tam wpisać np. fizyk i w zainteresowaniach góry, narty czy inne takie? (bo genealogia jest raczej oczywista jeśli ktoś się tu znalazł).
Osobiście nie zamieszczałbym strony firmowej (i tego nie zrobiłem), ale nie traktowałbym tak surowo kolegi.
Jeśli informacje o osobach nie związane bezpośrednio z genealogią mają być zabronione to należałoby to wyraźnie napisać w formularzu.
pozdrawiam
Leszek

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

21 lis 2009, 12:45

Witam,
Jestem podobnego zdania jak Leszek. Prawdopodobnie link na stronę www został wpisany ze względu na możliwość dodatkowego kontaktu, bo jak rozumiem jest związany z Robertem59. Dobrze, że „służba porządkowa” czuwa, bo forum WTG jest wspaniałym miejscem do wymiany poglądów i źle by się stało gdyby wykorzystywano je do innych celów jak genealogia, ale w tym przypadku chyba wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam
Piotr Dutkiewicz

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

21 lis 2009, 14:56

Piotr Dutkiewicz napisał(a):Prawdopodobnie link na stronę www został wpisany ze względu na możliwość dodatkowego kontaktu, bo jak rozumiem jest związany z Robertem59.


Witam serdecznie.

Jest związany z Robertem, ale nie z genealogią.

Być może nie jestem zorientowana, do jakiego celu zostało stworzone Forum WTG, ale napewno rozumiem to, że jeśli nie chcę zamieszczać informacji skierowanej do konkretnego adresata na publicznym forum, to pozostaje mi jeszcze prywatna wiadomość, a nie informacja do sklepu internetowego. Tak napewno uczynię w przypadku kontaktu z Robertem59.

Nie byłoby tego tematu, gdyby nie jeden fakt.
Otóż swego czasu przeczytałam w Hani poście, że poszukuje swego dziadka. Zgłosiła się osoba, która wyraziła chęć pomocy. No i co było dalej?
Zdecydowana odpowiedź naszego Prezesa, że to forum nie służy celom komercyjnym. B R A W O!!!

To ostatnie słowo każdy może rozumieć na swój sposób, A REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU.

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

21 lis 2009, 16:29

DankaW napisał(a):
Jest związany z Robertem, ale nie z genealogią.


Myślę tak samo.
Pozdrawiam

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

21 lis 2009, 20:09

W Światowym Dniu Życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii proponuję amnestię. Myślę, że jak Robert rozejrzy się z kim ma do czynienie - podejmie właściwą decyzję :D

Re: Handel poprzez Forum WTG Gniazdo???

21 lis 2009, 21:51

Tamta osoba prowadziła płatne poszukiwania genealogiczne na zlecenie, to jednak duża różnica i reakcja Wojtka była jak najbardziej właściwa. Natomiast Robert na forum prywaty nie urządza, prowadzi własne poszukiwania genealogiczne, a że podaje swoją stronę w profilu, to sprawa mniejszej wagi, dużo mniejszej.
Odpowiedz