Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Akty urodzeń z początku XX wieku

02 lut 2019, 11:30

Witam serdecznie, mam pytanie kiedy będzie możliwość odnalezienia w bazie metryk urodzenia lub ślubów z początku XX wieku. Znaleźliśmy wszystkie metryki pradziadkow i prababci z XIX wieku ale z początku XX wieku już nie ma takich danych, pozdrawiam Alicja

Re: Akty urodzeń z początku XX wieku

02 lut 2019, 16:44

Alicjo, podaj jeszcze o jaki USC Ci chodzi - np. w USC Borzykowo są skany aktów ślubów do 1915 roku.

Re: Akty urodzeń z początku XX wieku

03 lut 2019, 11:11

Chodzi mi o parafię z Koźminka i jego okolic, bo tam mieszkała cała rodzina mojego dziadka ze strony taty i teraz szukamy wszystkich, bardzo dużo znaleźliśmy akt urodzeń i ślubów ale tylko z XIX wieku, z XVIII i XX w. już nic nie ma, a wiemy, że są bracia mojego pradziadka urodzeni na początku XX w.

Re: Akty urodzeń z początku XX wieku

03 lut 2019, 11:59

W AP w Kaliszu są akta ślubów do 1915 roku.
Jako wyjątek potwierdzający regułę znalazłem dziś na FS 'otwarty' Zagórów z lat 1946-1964 (zgony) oraz śluby z lat 1919-1947

Re: Akty urodzeń z początku XX wieku

03 lut 2019, 12:06

Należy wykazać cierpliwość . Archiwum Państwowe w Kaliszu sukcesywnie dodaje skany .
Z Koźminka brakuje lat 1893-1913 .Może już na wiosnę się coś ukaże. A jak nie teraz to może wkrótce. 3 lata to też wkrótce.
W Archiwum w Kaliszu księgi są do obejrzenia.(ul. Poznańska)
Pozdrawiam.
Janusz

Re: Akty urodzeń z początku XX wieku

03 lut 2019, 12:14

W Kaliszu jest też spory zbiór ksiąg ludności stałej:
https://szukajwarchiwach.pl/11/53/0/9#tabJednostki

Re: Akty urodzeń z początku XX wieku

03 lut 2019, 13:40

Bardzo dziękuję za pomoc, będę w takim razie cierpliwie czekać na dodanie następnych skanów, pozdrawiam serdecznie, Alicja
Odpowiedz