Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

24 lis 2009, 22:16

Chciałabym poinformować ,że wkrótce na stronie Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego pojawi się lista 6000 nazwisk Polskich oficerów więzionych w obozie jenieckim w Dobiegniewie :www.muzeum.dobiegniew.
Anna Sołtyszewska Sekretarz LTG

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

27 lis 2009, 23:17

Pierwsze nazwiska oficerów:
http://www.ltg.zg.pl/pliki/Woldemberg.pdf

Pozdrawiam Ania

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

03 gru 2009, 18:52

Trochę niechlujnie zrobiona baza danych, połno różnych smiesznych znaczków zamiast liter, co powoduje, że nazwiska są nieczytelne. Chociaż lista bardzo przydatna.

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

03 gru 2009, 20:40

Ja czytałem i żadnych "śmiesznych" znaczków nie było. :)
Lista czytelna z informacjami przydatnymi ( stopień i jednostka)
Bardzo przydatne zestawienie. Widzę Aniu że coś się u Was dzieje . Gratuluję!!!
Wojtek

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

03 gru 2009, 20:55

Ja otworzyłem w excelu, i sporo nazwisk i imion jest nieczytelnych. Zamiast liter są jakieś smieszne znaczki. T samo jest jak się otwiera plik pdf.
Jacek
Ostatnio edytowano 03 gru 2009, 20:56 przez Jacek.L, łącznie edytowano 1 raz

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

03 gru 2009, 20:56

Hallo,
nawet u mnie nie ma zadnych smiesznych znaczkow !
Lubuskiemu Towarzystwu naleza sie slowa uznania i podziekowania za tworzenie i udostepnianie tak przydatnych spisow.

Pozdrawiam serdecznie, Teresa

Musze przyznac ze wiele razy przejezdzalam kolo tego obozu, teraz muzeum, ale zawsze w pospiechu wiec nie bylo czasu na zatrzymanie sie. Nawet nie zdawalam sobie sprawy ze tak wiele osob bylo tam wiezionych. Chyba w nastepnej podrozy do Polski trzeba bedzie poswiecic chociaz 2 godziny na zwiedzenie...

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

03 gru 2009, 20:58

Bardzo proszę tak wyglądają te smieszne znaczki:
5787 Zawadzki Jozef
5788 Zawadzki ^lec^ysia* ■
5789 Za w ad z k i Ho fW a i u
5790 Zawadzki Salenty
5791 Zapalnic Ki fła^ysław
5792 Zawiasa Ilnc&nty
5793 Sawid.c-śłSKi-Weiss^ana .Jerzy
5794 ^a^isto^sfci Karol ' •
5795 Zawistowski Mieczysław

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

03 gru 2009, 21:15

Wojtek ma racje.Lista jest czytelna,-choc brakuje tam sporo (między F - R). Ale może ktoś mnie oświeci w numeracji np. Adamczewski Tadeusz 625/IX.B , Basiński Wacław 4952/VIII.C , Barczak Albin 556/XI.B. Przypuszczam,że chodzi tu o numeracje jedn.wojsk.,-a dalej jak czytac nr garnizonu i na końcu B - nr okręgu ? Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Lista oficerów polskich wiezionych w obozie w Dobiegniewie

03 gru 2009, 21:42

Ta kolumna jest źle zatytułowana, powinno być nr. jeńca liczba arabska to kolejny nr. natomiast liczba rzymska z literą to nr. oflagu w którym jeniec został portaz pierwszy zarejestrowany. Np 10079/XIB to nr jeniecki mojego dziadka, który został mu nadany w oflagu w Brauscheigu. Poźniej wszystkie te małe oflagi zostaly zlikwidowane i jeńców przeniesiono do 3 wielkich oflagów: Murnau, Woldenberg i Gros Born.
Jacek
Odpowiedz