Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

programy / strony / narzędzia

14 mar 2019, 15:53

Chciałem podpytać jakie macie doświadczenia jeżeli chodzi o dostępne narzędzia do trzymania i porządkowania danych. Co używanie do generowanie / tworzenia drzewa w formie graficznej. Jakie macie doświadczenia z różnymi portalami i ewentualnie późniejszą próbą przeniesienia danych.
Jeżeli ten wątek już był to proszę o podanie linków, a jeżeli był dawno to może warto odświeżyć.
Ja ze swojej strony dodam, że póki co jestem trochę załamany brakiem porządnego narzędzia najlepiej darmowego albo takiego gdzie mogę zapłacić raz i mieć te dane zupełnie w postaci offline z łatwym eksportem itp. Ostatnio nawet się zastanawiam nad stworzeniem czegoś własnego (jestem programistą) ale nie chciałbym odkrywać koła na nowo jeżeli takie narzędzie już istnieje, a może ktoś pracuje już nad takim narzędziem ?
pozdrawiam
Bartłomiej Obecny

Re: programy / strony / narzędzia

14 mar 2019, 16:31

Od 10lat używam tego programu:
https://www.syniumsoftware.com/macfamilytree
Ma wszystko o czym piszesz. Akurat jest promocja, kosztuje 30$,

Sławek

Re: programy / strony / narzędzia

14 mar 2019, 17:50

Panie Sławku program super, dzięki wielkie :)

Re: programy / strony / narzędzia

14 mar 2019, 19:11

Ja od 10 lat używam komercyjnego programu TNG taki sam na którym oparto Genealogię Polską i stronę Pana Kielaka .
Program chodzi w sieci wewnętrznej Intranet od 10 lat nieprzerwanie .\
Pozdrawiam

=====================
ps
Oprócz tego wydałem kilka płyt DVD 8 GB zawierających ten program w oparciu o darmowy Magic Autorun jako wydawnictwo genealogiczne dla potomnych .
Odpowiedz