Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasięg...

28 lis 2009, 02:30

Wielu z nas, szukając głębiej i głębiej w historii swych przodków boryka się z faktami umiejscowienia Ich narodzin, ślubów, no i wg kolei rzeczy także zgonów...
Starałem się przewertować wiadomości forum w tym zakresie, ale nic "większego" nie znalazłem, wiec proponuje by każdy z Nas wypisał tutaj zasięg obecny, a także jeśli znany lub uda się ustalić poprzednie zmiany terytorialne USC, tego zza miedzy, tego najbardziej nam znanego...
- ufam, iż taki zbiór wielu z nas ułatwi poszukiwania
pozdrawiam :wink:

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasig...

28 lis 2009, 03:06

USC Duszniki (powiat szamotulski) - zasięg obecny:

Brzoza, Ceradz Dolny, Chełminko, Duszniki (USC), Grodziszczko, Grzebienisko (USC), Kunowo, Mieściska, Młynkowo, Niewierz (USC), Podrzewie, Sarbia, Sędzinko, Sędziny (USC), Sękowo (z Ludowem), Wierzeja (USC), Wilczyna, Wilkowo, Zalesie, Zakrzewko.

- jako skrót: (USC) rozumiem miejscowość w której kiedyś znajdowało się USC

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasig...

28 lis 2009, 11:47

Temat ciekawy gdy nieraz trzeba odszukać w USC dokument i nie wiadomo dokładnie gdzie go szukać. Niemniej jednak wydaje mi się, że podając na forum po jednym USC, szybko zrobi się bałagan ;) Zachęcam więc do opracowania całego powiatu - na pewno wielu osobom się przyda :)

Pozdrawiam
Piotr

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasig...

28 lis 2009, 21:48

Jestem w trakcie pisania trzeciej części Tryptyku Wielkopolskiego , gdzie będą między innymi podane USC w Wielkim Księstwie Poznańskim:)
Wojtek

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasig...

28 lis 2009, 22:09

Zrobi się i powiat, ale (na razie) bieżącą rejonizacje (na terytoriale historyczne więcej czasu potrzebuje), ale czy to jeszcze ważne? skoro Szef - Wojtek, już się nad tym tematem pochylił?

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasig...

28 lis 2009, 22:19

Ale ja nie robię bieżącej , tylko XIX wiek :)
Wojtek

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasig...

28 lis 2009, 22:30

no to XX będzie mój, a właściwie Nasz, bo mam nadzieje że Koleżanki i Koledzy wspomogą dzieło - biorę się do roboty ;)
JacoL

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasięg...

29 lis 2009, 09:27

Z tego co wiem, zasięg terytorialny USC odpowiada zasięgowi terytorialnemu gminy. Myślę, że spis miejscowości należących do poszczególnych gmin można znaleźć w jakieś formie w internecie lub w publikacjach urzędowych, więc nie wiem czy powielanie takiego opisu na stronie ma większy sens. Chyba że by zrobić to z podziałem na dwudziestolecie międzywojenne, lata II WŚ, oraz przejść przez wszystkie reformy administracyjne PRL / III RP.

Re: USC wczoraj i dziś - umiejscowienie, lokalizacja, zasięg...

05 gru 2009, 01:28

Gromada: Kunowo, Piersko, Gaj Wielki i Sarbia - 1874/1935 - USC Duszniki,
Mieściska - 1874/1935 - USC Kaźmierz, 1936 - USC Duszniki.
cdn...
Odpowiedz