Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Prywatne Gimnazjum i Liceum Męskie A. Zimowskiego w Łodzi

06 gru 2009, 21:13

Witam.

Posiadam książkę syna twórcy szkoły Aleksego Zimowskiego - Stanisława p.t."Prywatne Gimnazjum i Liceum Męskie Aleksego Zimowskiego w Łodzi".
Zawarte tam są wspomnienia o szkole, o pracy edukacyjnej, wychowawczej z obszernym indeksem nazwisk, uwzględniającym : pracowników szkoły w l. 1909 - 1939 z lekarzami, bibliotekarzami, sekretarzami i personelem technicznym włącznie, abiturientów liceum niemal z każdego rocznika od r.1921 do 1939 r. oraz listę (z podziałem na klasy) uczniów klas gimnazjalnych (po reformie szkolnej J. Jędrzejewicza) i listę klas starego systemu w roku szkolnym 1934/1935.
Poza tym - sporo zdjęć.

Chętnie odpowiem na każde pytanie.

Pozdrawiam.
Ania.

Re: Prywatne Gimnazjum i Liceum Męskie A. Zimowskiego w Łodzi

08 gru 2009, 11:04

Witam!
Mam prośbę znalazłam w Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych informację,że do szkoły owej chodził T. Kowski (poszukuję przodków z rodziny Kowskich), bardzo proszę o sprawdzenie czy są dane na temat tej osoby w książce. Pozdrawiam Aneta :D

Re: Prywatne Gimnazjum i Liceum Męskie A. Zimowskiego w Łodzi

08 gru 2009, 11:33

Witam.

Teodor Kowski jest na liście abiturientów roku szkolnego 1931/1932.

Pozdrawiam.
Ania.

Re: Prywatne Gimnazjum i Liceum Męskie A. Zimowskiego w Łodzi

08 gru 2009, 13:30

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

annastregiel7 napisał(a):Witam.

Teodor Kowski jest na liście abiturientów roku szkolnego 1931/1932.

Pozdrawiam.
Ania.
Odpowiedz