Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

fotosik.pl

09 gru 2009, 22:12

Witam!
Dość dawno nie korzystałam z Fotosik.pl gdzie jestem zarejestrowana. Dziś chciałam to zrobić i mam problem. Otwiera się na moje hasło, ale jest inaczej na stronie. Pojawiła się czerwona ramka a w niej:
Limit zdjęć dla Twojego konta to 100 zdjęć.Możesz dodać jeszcze 82 zdjęć.
Jeśli chcesz usunąć limity na iloćć dodawanych zdjęć wykup abonament.

A poniżej” Przeglądaj” i gdy wybiorę zdjęcie z dysku pokaże się jego nazwa, ale nie mogę go dodać. Nie ma już tych opcji, które były dawniej. Nie wiem co się stało. Rozumiem, że jak nie przekraczam limitu to nie muszę kupować abonamentu. A może jestem w błędzie? Co robić?
Pozdrowienia

Re: fotosik.pl

09 gru 2009, 22:22

U mnie jest tak samo :x
Są dwa wyjścia: zapłacić abonament lub zrezygnować z Fotosika i poszukać innego miejsca na przechowywanie zdjęć w internecie.
Pozdrawiam.
Jerzy

Re: fotosik.pl

09 gru 2009, 22:38

Kiedyś pisałem o darmowym hostingu ... i dostałe oj dostałem
Ci co pouczali, moga jeszcze raz przeczytać ( ma kopie do wglądu) a na poważnie jest wiele darmowych hostingów nawet do duzych plików.
ostatnio
Friko.pl/Osemka.pl <mailing@osemka.pl
https://www.friko.pl/rejestracja,hostin ... om=mailing
promuje 100 powierzchni [ ja mam strone na starej wersji 300 mb]
Niestety postawienie strony ich kreatorami jest [dla mnie
] skomplikowane,
Może Ktoś z Was/piszacych na naszych forach zna się na tym.
Ostanio na forum była mowa o skomasowaniu zdjęć, filmów w jednym miejscu dla WTG albo trzeba zapłacić, albo wykorzystać jedną z takich darmowych miejsc.
Ta o której pisze opiera się na emailu (lub kilku, to x x... miejsca - to zgone z prawem, na pewno moralnie poprawne)
Można miec galerie WTG i tych zdjęć co zmieszczamy w jednym miejscu ( oczywiście będa zamieszane także tam gdzie piszecie.
Atak właściwie powinniśmy mieć taki hosting z prawdziwego znaczenia.

Re: fotosik.pl

09 gru 2009, 22:43

Jestem zalogowany na fotosiku - jutro sprawdzę co się z nim dzieje, dobrze, że robię kopie wysyłanych plików na fotosik.
Szkoda bo mam ich chyba blisko limitu który podajecie.
Ostatnio edytowano 10 gru 2009, 07:14 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: fotosik.pl

09 gru 2009, 23:09

Hallo,
u mnie tez pojawil sie napis w czerwonej ramce, ale nie zwracajac na to uwagi dodalam zdjecie
Mam nadzieje ze sie udalo...
Obrazek
Pozdrawiam, Teresa

Re: fotosik.pl

09 gru 2009, 23:43

Ja już zapłaciłem i tak będzie cały czas. Może ktoś znajdzie inną stronę za darmo.

Re: fotosik.pl

09 gru 2009, 23:53

Bożeno, klikasz w to "PRZEGLĄDAJ". Wyskoczy okno, w którym wybierasz zdjęcie, które chcesz zamieścić na fotosiku.
Zaznaczasz "ptaszkiem" :) kwadracik przy zdjęciu, klikasz na dole na WYŚLIJ i zdjęcie się przesyła.

Re: fotosik.pl

10 gru 2009, 22:19

Darku, bardzo dziękuję za odpowiedź....Ale o to chodzi, że ja wszystko robię po kolei jak piszesz do momentu" kwadracik przy zdjęciu" i działa a potem nic, bo u mnie nie ma opcji Wyślij --poniżej jest puściuteńko.
Pozdrawiam

Re: fotosik.pl

10 gru 2009, 23:04

Dziwne. Skoro nie przekroczyłaś limitu i możesz dodać jeszcze 82 zdjęcia to nie powinno być problemów.
U mnie tak to wygląda:

Obrazek

Re: fotosik.pl

11 gru 2009, 00:38

Moi znajomi (z synem włącznie) bardzo sobie chwalą: http://picasaweb.google.pl,
"Jest to bardzo proste rozwiązanie pozwalające umieścić zdjęcia w sieci bezpośrednio z Twojego komputera.
Picasa to darmowe oprogramowanie stworzone przez firmę Google, które pomoże Ci zarządzać wszystkimi zdjęciami zgromadzonymi w Twoim komputerze. Teraz Picasa zapewnia również najprostszy sposób umieszczania zdjęć w sieci. Wystarczy pobrać najnowszą wersję i już po paru sekundach udostępnić swoje zdjęcia światu."

Myślę, że sprawdzi się zwłaszcza wśród tych, którzy używają gmaila, mapy googli (np. http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=111252259101724837144.000476291d27900dd7fee&z=10 ) jeden login do wszystkiego i działa sprawnie.
pozdrawiam
Leszek

Re: fotosik.pl

11 gru 2009, 01:04

Darku, u mnie nie ma tego zielonego paska na dole z przyciskiem wyślij. Nie ma go też jak się nie loguję tylko usiłuję wysłać anonimowo.
Zaczynam się obawiać , że coś się znowu dzieje z moim komputerem.Wirusów nie ma.

Re: fotosik.pl

11 gru 2009, 15:39

http://picasa.google.com oferuje za darmo "w ramach usługi Picasa Web Albums dostępny jest 1 GB pamięci dla zdjęć i filmów"
Płatne: * 20 GB - 5 USD rocznie
* 80 GB - 20 USD rocznie
* 200 GB - 50 USD rocznie
* 400 GB - 100 USD rocznie
* 1 TB - 256 USD rocznie
* 2 TB - 512 USD rocznie
* 4 TB - 1024 USD rocznie
* 8 TB - 2048 USD rocznie
* 16 TB - 4096 USD rocznie
szczegóły: http://picasa.google.com/support/bin/answer.py?hl=pl&answer=39567
może byłoby dobrze założyć konto WTG, dostępne dla określonych przez zarząd WTG osób, aby mogły tam tworzyć albumy?
pozdrawiam
Leszek

Re: fotosik.pl

11 gru 2009, 17:17

Nie mogę doczytać się jakie są wielkości plików [5 mb dla zdjęć, a do filmów ? jaki nawiększy pilk można zamieścić ?]

Re: fotosik.pl

11 gru 2009, 23:36

Hallo Leszku,
Twoja propozycja jest bardzo sluszna, ale juz kiedys powstaly takie albumy, niestety po kilku tygodniach umarly smiercia naturalna i teraz juz chyba nikt o nich nie pamieta
Groby Powstancow Wielkopolskich http://foto.onet.pl/jm0s1,7swy880wy7gg,u.html
Wielkopolskie kapliczki http://foto.onet.pl/jm0s1,q9k4w4k0kscg, ... html#fml65
miala byc jeszcze "Wielkopolska na starych pocztowkach"...
Niby jestesmy zainteresowani takim bankiem fotografii, ale z niczego on nie powstanie, a jak widac tylko kilka osob przeslalo zdjecia.
No ale moze teraz sie uda.
Pozdrawiam serdecznie, Teresa

Re: fotosik.pl

11 gru 2009, 23:48

Leszku z Bydgoszczy dzięki,- bardzo interesująca ta Twoja propozycja. Ciekawe,jak podejdzie do tego szefostwo WTG ? Pozdrawiam-hentomal@senior

Re: fotosik.pl

12 gru 2009, 02:11

Leszku!
Rewelacja!!!

Dziękuję.
Polecam wszystkim.
Jerzy

Re: fotosik.pl

12 gru 2009, 11:35

Ahoj Leszku K. z tego co znalazłem w pomocy (http://www.google.com/support/forum/p/Picasa/thread?tid=3f6b93b1111a7665&hl=pl), to maksymalna wielkość pliku dla filmu to 100 MB.
Droga Tereso, myślałem o takim rozwiązaniu, aby udostępnić hasło do zamieszczania zdjęć wielu osobom, które nie wysyłały by plików komuś, tylko od razu tam , zamiast używać indywidualnych kont na fotosiku itp.
Wyobrażam sobie to na zasadzie tego forum - umieszczamy zdjęcia w albumach tematycznie (istniejących lub zakładamy nowy), a ponieważ byłby to "jeden" użytkownik Picasy, to "prawdziwy" wrzucający w opisie fotki umieściłby takż swój podpis.
Jedyny i poważny minus takiego rozwiązania to fakt, że każda z osób posiadających hasło mogłaby usunąć wszystko, więc dobór uprawnionych powinien być przemyślany.
pozdrawiam
Leszek

Re: fotosik.pl

12 gru 2009, 11:46

kabat napisał(a):.
A co z bajerem mapki pokazującą miejscowości, o którą pytamy, coś w rodzaju zoomi lub innego programiku.

Przy okazji to samo konto w Googlach mogłoby służyć do zaznaczania miejscowości na istniejących lub zakładania nowych mapek.

Leszek U.

Re: fotosik.pl

12 gru 2009, 15:31

Miałem kiedyś programik hds.exe z niego udostępniałem pliki [warunek mój komputer włączony] z wycieczek WTG, i inne moje wycieczki na okoliczne cmentarze, pliki te są jeszcze do udostępnienia.
Dlatego tak często pytam o darmowy hosting, 100mb dla filmu, w ty opisnym przypadku limit Picasso 1 Gb czyli 10 x 100mb tak to rozumiem
Tak można zrobić na jednym emailu.
A co sadzisz o darmowym hostingu 10 GB o którym pisze wyżej, trudno postawic strone wg. ich opisów. Może spróbujesz taką uruchomić dla WTG np: zamieścimy zdjęcia cmentarzy zamieszczonych na WTG
właściew 5 dolarów to 15 złotych tutaj widze możliwości.

Re: fotosik.pl

12 gru 2009, 19:40

kabat napisał(a):właściew 5 dolarów to 15 złotych tutaj widze możliwości.

o tym myślałem, ale mam jeszcze jedną zupełnie inną propozycję i zarazem pytanie do admina Macieja.
1.Strony WTG są zrobione w cms-ie pozwalającym na przyznawanie wielu loginów z różnymi uprawnieniami.
2.Umieszczone są na jakimś serwerze o pewnej pojemności.
3.Jest już podpięta do cms-a obsługa galerii foto http://www.wtg-gniazdo.org/gallery.php
4.Może udostępnić członkom po prostu dostęp do zamieszczania zdjęć i tworzenia albumów pod powyższym adresem, tylko można w cms-ie wyłączyć pokazywanie się niektórych albumów przez stronę (myślę o albumach gdzie byłyby printscreeny i inne sprawy techniczne),
5.Załatwiłoby takie rozwiązanie jeszcze dwie sprawy: porozrzucane po różnych serwerach albumy po krótkim czasie zostają zapomniane oraz galeria na www "sama" by się aktualizowała.
pytanie do admina:
Po pierwsze czy pojemność serwera, na którym są strony na to pozwala, po drugie czy obecny soft do zarządzania galerią byłby odpowiedni - jeśli nie zawsze można podpiąć pod obecnego cmsa jakąś darmową wtyczkę z takimi możliwościami.
(aha, w galerii na www musiałby być wyświetlany link do zdjęcia)
Wówczas użytkownik podpinający obrazek podawałby adres z www WTG
pozdrawiam
Leszek

Re: fotosik.pl

13 gru 2009, 16:45

Mój fotosik działa i już ma właściwą postać. Zmieniłam Firefoxa na Operę.
Pozdrawiam
Odpowiedz