Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

13 lis 2020, 23:33

Witam

Chciałabym przejrzeć stare wydania Gazety Poznańskiej i Głosu Wielkopolskiego rok 1955. Konkretnie interesują mnie nekrologi. Czy może ktoś ma link do archiwum tych gazet ? Szukam, ale nie mogę znaleźć.

Re: Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

13 lis 2020, 23:48

izabela napisał(a):Witam

Chciałabym przejrzeć stare wydania Gazety Poznańskiej i Głosu Wielkopolskiego rok 1955. Konkretnie interesują mnie nekrologi. Czy może ktoś ma link do archiwum tych gazet ? Szukam, ale nie mogę znaleźć.


I nie znajdzie Pani.
Głos Wielkopolski jest podwieszony tylko do 1950 roku - tu wchodzą w grę prawa autorskie, 70 lat.
Gazeta Poznańska wychodzi od końca 1948 roku, więc tych dwóch roczników, które mogliby podwiesić na WBC, jeszcze nie ma. Zostają więc tylko czytelnie Biblioteki Uniwersyteckiej i pewnie Raczyńskich.

Re: Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

14 lis 2020, 11:07

Zapewne też Biblioteka Narodowa w Warszawie i może kilka dużych bibliotek w miastach wojewódzkich, nie wiem gdzie Izie byłoby najbliżej.

Skądinąd same nekrologi i np. ogłoszenia drobne pewnie dałoby się wywikłać spod praw autorskich, ale trudno, żeby podwieszali wydania gazet kawałkami.

Re: Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

14 lis 2020, 11:52

Jak pod nekrologiem rodzina się podpisała imionami, to może dojść sprawa RODO...

Re: Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

14 lis 2020, 16:52

AlpaCino napisał(a):Jak pod nekrologiem rodzina się podpisała imionami, to może dojść sprawa RODO...



Dziękuję

Re: Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

14 lis 2020, 16:53

Asiek napisał(a):
izabela napisał(a):Witam

Chciałabym przejrzeć stare wydania Gazety Poznańskiej i Głosu Wielkopolskiego rok 1955. Konkretnie interesują mnie nekrologi. Czy może ktoś ma link do archiwum tych gazet ? Szukam, ale nie mogę znaleźć.


I nie znajdzie Pani.
Głos Wielkopolski jest podwieszony tylko do 1950 roku - tu wchodzą w grę prawa autorskie, 70 lat.
Gazeta Poznańska wychodzi od końca 1948 roku, więc tych dwóch roczników, które mogliby podwiesić na WBC, jeszcze nie ma. Zostają więc tylko czytelnie Biblioteki Uniwersyteckiej i pewnie Raczyńskich.



Dziękuję.

Re: Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

14 lis 2020, 16:53

Łukasz Bielecki napisał(a):Zapewne też Biblioteka Narodowa w Warszawie i może kilka dużych bibliotek w miastach wojewódzkich, nie wiem gdzie Izie byłoby najbliżej.

Skądinąd same nekrologi i np. ogłoszenia drobne pewnie dałoby się wywikłać spod praw autorskich, ale trudno, żeby podwieszali wydania gazet kawałkami.




Dziękuję.

Re: Archiwum Gazety Poznańskiej, Głosu Wielkopolskiego

14 lis 2020, 17:13

Gazeta Poznańska wychodzi od końca 1948 roku, więc tych dwóch roczników, które mogliby podwiesić na WBC, jeszcze nie ma. Zostają więc tylko czytelnie Biblioteki Uniwersyteckiej i pewnie Raczyńskich.

Proszę zaufać i skontaktować się ze mną na pewno są skany z 1948 r. Może nie cały rocznik może nie wszystko, bo nie wszystko mnie interesowało, ale +-15 numerów z 1948 Głosu Wielkopolskiego mam.

Obrazek
Odpowiedz