Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Sciagniecie jednostek z Szukaj w Archiwach

22 lut 2021, 18:15

Czy jest mozliwosc sciagniecia calych jednostek z Szukaj w Archiwach. Mozna sciagac tylko pojedyncze strony. Ladowanie jednej strony do przegladniecia czasami trwa dlugo a co dopiero 1200 stron. Chodzi mi o akta grodzkie Gniezna.
Pamietam ze sciagalem bez problemu cale pliki Akt Miasta Gniezna z WBC.

Re: Sciagniecie jednostek z Szukaj w Archiwach

22 lut 2021, 18:25

Można użyć tej aplikacji: https://dnagenics.com/szukaj-w-archiwach-downloader/
Kiedyś działała, nie wiem jak teraz - wciąż trzeba podać link do starej wersji serwisu, ale jeśli zna się sygnaturę to nie problem.

Re: Sciagniecie jednostek z Szukaj w Archiwach

22 lut 2021, 18:46

Dziala fantastycznie. Dziekuje bardzo. Jedyny problem to fakt ze jest tam 1209 skanow a mi sie wyswietlilo, ze laduje sie 500. nie wiem czy ten program ma jakies limity?
Ostatnio edytowano 22 lut 2021, 18:59 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 1 raz

Re: Sciagniecie jednostek z Szukaj w Archiwach

22 lut 2021, 18:56

Krzysztofie, przecież na nowym szukaju ściąga się jednostkę jednym przyciskiem.

Re: Sciagniecie jednostek z Szukaj w Archiwach

22 lut 2021, 19:03

Bartek napisał(a):Krzysztofie, przecież na nowym szukaju ściąga się jednostkę jednym przyciskiem.

Bartku slepy jestem. Oczywiscie teraz widze ze jest na poczatku przy wyswietlaniu skanow. Bartku ogromne dzieki. Mam malo doswiadczenia w SzWA.
Jedna rada to sciagac po polnocy polskiego czasu. Wtedy szybkosc jest 2x wieksza.

Re: Sciagniecie jednostek z Szukaj w Archiwach

24 lut 2021, 08:45

Krzysztofie, pobieraj z szukajwarchiwach.GOV.pl, nie szukajwarchiwach.pl. Starszej wersji (drugiej z tych) już nie aktualizują, nie ma też opcji pobierania całości. Poniżej zaznaczyłem na czerwono dwa przyciski, którymi wszystko można pobrać :)
Obrazek

Re: Sciagniecie jednostek z Szukaj w Archiwach

24 lut 2021, 16:15

Tak Pirat_VL dziekuje, sciagnalem juz to co na razie mnie interesuje. Twoja instrukcja przyda sie nam wszystkim.
Odpowiedz